Skocz do zawartości

Czy warto ? Zamiana R-N602 na A-S701 + NP-S303


terracan1929

Recommended Posts

WItam szanowne grono po kilku miesiącach nieobecności.

Zwracam się z zapytaniem jak w temacie.

Czy warto kilkumiesięczną Yamahę R-N602 odsprzedać za ok 1400 zł (bo pewnie więcej nie otrzymam, jesli tyle wogóle otrzymam ) i w jej miejsce zakupić zestaw taki, jak proponuje np. TopHiFi

tj. A-S701 + NP-S303 ( https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/yamaha-a-s701-np-s303.html )?

Czyli, czy warto dopłacić te ok. 2500 zł  do tych ewentualnych 1400 zł z odsprzedaży ? Wiem,że w Waszej opini zagra lepiej. Ale czy warto iśc na taką zamianę z taką dopłatą ? Czy zestaw faktycznie będzie dużo lepiej grał ?

Słucham głównie Spotify i ostanio na próbę Tidala. oraz radia internetowego. kolumny to Zensory 7.

Dziękuję i pozdrawiam 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wypożyczyć używane audio z komisu @Pumpurek

Kilka klas wyżej porównując do nowego w tym samym budżecie. Za 4000 zł to już można fajne klocki używane kupić. Przykładowo wzmacniacz używany za około 2000 zł kosztował wcześniej jako nowy 4k-6k, czasem więcej. Więc dźwiękowo jest to przepaść. 

Na pewno dużo mniej stracisz odsprzedając. Ale skoro chcesz nowe, to widać bogaty z domu jesteś. 

Pozdrawiam 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rn602 gra raczej skrajami, słyszałem kiedyś gdzieś tylko.Miałem z kolei Zensor 7 i w mojej opinii jest wysunięta średnica, kiepski dòł i z czasem jazgotliwa góra,która może być uciążliwa po osłuchaniu. Mogę sobie tylko wyobrazić jak to razem "cyka" ze sobą.

Być może zmierzasz w złym kierunku?Co chcesz osiągnąć przez wymianę i co Ci nie odpowiada obecnie?

1Ender mądrze prawi, szukałbym jakiejś sensownej używki.Ale radziłbym najpierw zastanowić się nad sensem Zensor 7,może to one są słabe?U mnie niestety nie zagrzały długo miejsca.

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, 1Ender napisał:

Możesz wypożyczyć używane audio z komisu @Pumpurek

Kilka klas wyżej porównując do nowego w tym samym budżecie. Za 4000 zł to już można fajne klocki używane kupić. Przykładowo wzmacniacz używany za około 2000 zł kosztował wcześniej jako nowy 4k-6k, czasem więcej. Więc dźwiękowo jest to przepaść. 

Na pewno dużo mniej stracisz odsprzedając. Ale skoro chcesz nowe, to widać bogaty z domu jesteś. 

Pozdrawiam 

 

Tylko po co to wszystko jak użytkownik terracan zastanawia się nad czym innym? Zawsze można, ale żeby od razu pchać się niepewne używki? 

No i po co zakładać od razu odsprzedaż? Chyba nie o to chodzi.

-To przynajmniej moje zdanie w tej kwestii. Co do sprzętu, to rozsądek podpowiada, że lepiej zabrzmi sam wzmacniacz AS701. Ale jak piszą koledzy powyżej, wypożycz i sprawdź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział że od razu??? I tak za rok, albo 2, w tym budżecie 1000 zł w plecy. Ale wy lubicie nowe kupować, wasza sprawa. 

Akurat użytkownik @Pumpurek   sprawdzony i badziewia zepsutego nie sprzedaje. Masz wątpliwości to nie kupuj. Kup nowy Miras tylko nowy. 

 

5 godzin temu, terracan1929 napisał:

WItam szanowne grono po kilku miesiącach nieobecności.

Zwracam się z zapytaniem jak w temacie.

Czy warto kilkumiesięczną Yamahę R-N602 odsprzedać za ok 1400 zł (bo pewnie więcej nie otrzymam, jesli tyle wogóle otrzymam ) i w jej miejsce zakupić zestaw taki, jak proponuje np. TopHiFi

tj. A-S701 + NP-S303 ( https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/yamaha-a-s701-np-s303.html )?

Czyli, czy warto dopłacić te ok. 2500 zł  do tych ewentualnych 1400 zł z odsprzedaży ? Wiem,że w Waszej opini zagra lepiej. Ale czy warto iśc na taką zamianę z taką dopłatą ? Czy zestaw faktycznie będzie dużo lepiej grał ?

Słucham głównie Spotify i ostanio na próbę Tidala. oraz radia internetowego. kolumny to Zensory 7.

Dziękuję i pozdrawiam 

 

 

Czy warto dopłacić? Do nowego sprzętu nie. 

Ale to jest moje zdanie. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa ludzie ktorzy nawet po 10 latach nie beda sprzedawac jesli urzadzenie bedzie dobre i sprawne.Ja kiedy cos kupuje to pragne by mi to sluzylo mozliwie jak najdluzej.Nie lubie sie bawic w sprzedaz.Czasem trzeba jak sie okaze ze to nie to....Dlatego lepiej przed zakupem zawsze posluchac jesli to mozliwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się odsłuch przede wszystkim.

Ale tu jeden kolega zarzuca @Pumpurek  że chłam sprzedaje, padlinę ostatnią. Z czym się nie zgadzam!

No wiesz można i dożywotnio słuchać tego sprzętu co się kupiło. Jak się komuś podoba i pasuje w 100 % to czemu nie? 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pumpurka tez polecam.Wysylal mi wzmacniacze na odsluch nie biorac za to zadnej kasy.Jedyny moj koszt to byla przesylka zwrotna.Urzadzenia zawsze byly sprawne.To co od niego kupilem tez zawsze bylo w pelni sprawne.Obecnie mam od niego Rotela RA04 i wszystko z nim jest w porzadku.W sumie cholera juz troche rzeczy od niego kupilem😄.Nawet byly kabelki i kolce do kolumn.Polecam jesli ktos chce sprzet uzywany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za przedstawione opinie, niezależnie czy były z tematem związne czy też nie :)

Obecny zestaw gra bardzo fajnie. Wiem,że lepsze jest wrogiem dobrego.....ale tak często czytam na forum,że doradzacie planującym zakup zestawu, aby poszli ku wzmacniaczowi  + odtwarzacz sieciowy zamiast kupować sam amplituner , że......zdecydowałem się Was popytać.... :) 

A do kolegi z pod nicku S4Home, w związku z Jego odpowiedzią , mam pytanie.

7 godzin temu, S4Home napisał:

Do as701 warto dopłacić jeslio to pytasz. Czy do innego wzmacniacza też? Tak. Jest ich kilka. Ale wybierając tym bardziej model z daciem nie szedł bym w 303. To przeciętny odtwarzacz który przy takim systemie będzie najsłabszym ogniwem. 

Zamiast 303 zastosować np. WXC 50 ? Rozważając 303 miałem na względzie to, że podczas mojej nieobecności  żona ,jak to ma w zwyczaju, włączy sobie radio internetowe.

Przy WXC już chyba tego tak łatwo nie zrobi. Bo jak będzie mogła zmienić ustawienie z np. Spotify na Radio internetowe i do tego wybierać sobie stacje (obecnie mam kilka zaprogramowanych ) ? Tam jest taka opcja ?

Dzięki

I dla wszystkich Udanego Wieczoru Sylwestrowego !!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz zmieniać sprzęty i dążyć do tego lepszego dla siebie dźwięku, a budżet ograniczony to:

- lepiej patrzeć za używanymi( kolega 1Ender powiedział tu już wszystko)

- iść w oddzielne komponenty( DAC, preamp, końcówa) jak już sparujesz odpowiednie klocki daję to rewelacyjne efekty, a w przyszłości zmieniasz tylko odpowiedni element toru A nie cały kombajn.

- na rynku nie istnieje tylko Yamasza są też super klony DIY kosztujące 20% wartości oryginału a bebechy ma w środku nowe.

Powodzenia

Edytowano przez MDMA66
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nie chcę zakładać nowego wątku , więc podpytam Was w tym.

Póki co nie zdecydowałem się na 701, a poważnie rozważam zakup a-s1100.

Mam kilka pytań technicznych, jeśli pozwolicie.

1. W A-S1100 wyjścia głośnikowe są , jak widzę, 4 lu 8 ohmowe. Moje kolumny są 6 Ohmowe. Jak powinienem więc je podłączyć ? Pod 4  Ohmy ?

2. Obecnie czasami podczas oglądania filmów używam subwoofera. W A-S1100 wyjścia jako takiego na suba nie ma. W Manualu wypatrzyłem, że można go podłączyć poprzez Pre-Out.

Czy tak faktycznie jest ? Jeśli tak, to jak to podłączyć prawidłowo, jeśli z suba wychodzi tylko 1 przewód, a Pre Out ma wyjście na 2 kanały ?

Z góry dziękuję

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suba używałem gdy miałem na stanie Pinocrafta 840.

Teraz sporadycznie tylko przy okazji niektórych filmów.

Ten sub to Yamaha YST-SW030 (jestem wierny marce :) i to mimo tego , że Pianocraft mnie zawiódł- okazał się mieć wadę fabryczną - trzykrotnie uszkadzał się system podtrzymanie napięcia i zasilania -  do dzisiaj leżą u mnie komponenty z zestawu , czwarty raz nie chciałem naprawiać tego samego uszkodzenia, bo elektronicy stwierdzili,że gwarancji nie dadzą nawet na 5 minut, bo prędzej czy później zasilanie ulegnie uszkodzeniu, własnie z powodu błędu konstrukcyjnego ) .

I co , da się go jakoś podłączyć ? (jeśli finalnie zakupię A-S1100, a nie 701 ,  bo póki co cały czas się waham....mimo,że żona powiedziała "a kup sobie" :) 

Dlatego chciałbym przed zakupem dowiedziec się tego i owego, co by później nie być zdziwionym.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...