Skocz do zawartości

Kino domowe + stereo


bazik

Recommended Posts

Pragnę się przywitać w Wszystkimi bo jestem tu nowy.

Na chwilę obecną mam:

Yamaha  rn803d + Heco Aurora 700 + music style sub 25 a. + kable Chord Clareway

Ten sprzęt nabyłem ok 1,5 roku temu jako, że ten setup był wszędzie i przez wszystkich polecany. Przyznam się, że nie odsłuchiwałem ale trafiłem akurat w moje brzmienie i jestem cały czas z niego zadowolony (brakuje trochę średnicy). Jest to mój pierwszy bardziej profesjonalny zestaw. Z racji braku miejsca wybrałem ampi 2.1 żeby  połączyć słuchanie muzyki z namiastką oglądania filmów (dlatego dobrałem suba).

Za miesiąc kończę przebudowę domu i będę miał do dyspozycji pokój ok 20 m tylko pod audio/video... dlatego tutaj jestem i chciałbym prosić o poradę / wstępną selekcję.

Chciałbym złożyć nowy setup do kina i do muzyki czyli: 

Amplituner AV + wzmacniacz stereo, który będzie służył jako końcówka mocy i stereo + system 5.2 (7.2 i atmosy odpuszczam bo raczej malo miejsca i efekt nie byłby współmierny do wydanych pieniędzy - przynajmniej tak myślę). 

FRONTY - chciałbym zostawić te co mam bo podoba mi się ich granie w stereo i filmach.

Efektowe + centralny - skompletuję resztę z serii Aurora

Amplituner AV - ?? - nie miałem nigdy wielokanałowego dlatego proszę o pomoc w tej kwestii / na pewno musi mieć pree-out 

Wzmacniacz stereo - z opcją końcówki mocy - i tutaj zaczynają się schody bo rynek jest szeroki, a chciałbym żeby kolumny zagrały przynajmniej o klasę lepiej niż z rn803d. Miałem międzyczasie pożyczony AS-701 i było ogólnie rzecz biorąc"lepiej" dlatego wiem, że kolumny mają jeszcze niewykorzystany potencjał.

Słucham generalnie wszystkiego ale z dużym naciskiem na wokale/ muzyka filmowa / instrumentalna / 

SUB'y - 2x Klipsch 115SW (w tej cenie nie znajdę raczej lepszych z podobnym efektem - a takowe 2 podpięte pod amplituner słuchałem u znajomego na podobnym metrażu do mojego i było "zacnie mięsiście"

 

Budżet - generalnie nie jestem z tych oszczędnych / jak trzeba dołożyć i uzyska się przez to oczekiwany efekt to jak najbardziej.

Powiedzmy żeby nie przesadzać to na amplituner AV + Wzmacniacz mogę przeznaczyć 8-10 tyś.

Sprzęt używany również wchodzi w grę.

O akustyce również pomyślę ale to temat na później

 

Z góry dziękuję za każde wskazówki / porady 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie myślałem żeby postawić na całościowy zestaw Yamahy tj. amplituner pokroju MusicCast RX-A1080 lub MusicCast RX-A880 + wzmacniacz A-S1100.

Oczywiście przed podjęciem decyzji nie omieszkam wypożyczyć i posłuchać w domu.

Yamaha gra z tego co czytałem bardzo efekciarsko w kinie, a o to mniej więcej chodzi w tym żeby eksponować efekty specjalne z odpowiednim dociążeniem i mocą.

A sam wzmacniacz A-S1100 na pewno będzie kilka klas lepszy w stereo  (tak podejrzewam) od  RN 803.

Z biegiem czasu na pewno kiedyś wymienię Heco Aurora ale teraz mi ich szkoda bo to naprawdę dobre kolumny i do kina nadają się wyśmienicie, a w stereo dopiero pokażą na co je stać - przynajmniej mam taką nadzieję :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od podstaw.

Yamaha to słuszny kierunek. Ale albo 1080 i napinasz budżet albo Yamaha 685 i jesteśmy o niego spokojni. 880 ma parę rzeczy więcej ale nie jest to wydajna 1080 uwierz.

Swoją Yamahę 803 sprzedaż bez problemu. Do aurora szedł bym w Cambridge końcówkę mocy. Tu nie brakuje ci średnicy i dynamiki. Albo w nada. 

Natomiast co do suba to moim zdaniem 2x 115 to przesada. To dobry sub ale generowane ciśnienie będzie albo za małe albo wręcz przytłaczające. 

Moim zdaniem dokup drugi aurora albo idź w coś mniejszego svs sb2000 albo inny zamknięty rel 1205.

Zapraszam cię na odsłuch i po wypożyczenie sprzętu abyś tym razem nie kupował e ciemno.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie tematem :)

Czy Yamaha 685 jest dużo gorszym AV od 1080, tzn czy różnica cenowa jest warta dopłaty do 1080 ? Budżet mam elastyczny i tak jak pisałem wcześniej jeżeli warto dopłacić  to dopłacę.

Suba mam z serii Music Style i nie jestem z niego zadowolony. Czy Aurora Sub 30 A jest lepszy od Music Style i warto inwestować w nie x2 ?? Sama idea dwóch subów na pokładzie na pewno zostaje tylko teraz dobrać te odpowiednie :)

Co do wzmacniaczy to jestem otwarty. Na tym etapie chciałbym wytypować 2-3 (może 4 egzemplarze), które później na pewno przetestuję.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dużo lepszy model czy warto inwestować w 1080? No na to pytanie nie odpowie ci nikt.

Ma lepszą kalibrację, jest dużo bardziej wydajny dźwiękowo. 685 ma zasilacz 600 w o ile dobrze pamiętam a 1080 ma 1100w.

A dlaczego nie jesteś zadowolony z music style sub? Bo tam roznicy do aurora jest. Ale mimo wszystko coś bym już obstawiał że jest źle u ciebie ustawione.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi :)

 Przemyślałem sprawę / posłuchałem dzisiaj u znajomego i:

1. Na pewno wezmę Yamachę 685 (tak naprawdę do filmów będę korzystał tylko z efektowych + centralny więc kupno droższego mija się z celem) - fronty pójdą przez końcówkę we wzmacniaczu

2. Fronty - Fyne Audio F502 (Dzisiaj słuchałem u znajomego F501 + Marantz PM 8006 i gra to mega - jest tam to wszystko czego w moim zestawie brakuje, charakterystyka dźwięku mi bardzo odpowiada więc postawię na większego brata z tej rodziny). Heco i RN803 "podziękuję" za współpracę i pójdę krok / może dwa do przodu

3. Centralny - Fyne Audio F500C

4. Surroundy - Fyne Audio F500

To są moje pewniaki, poniżej resztę zestawu co do czego jeszcze nie jestem całkowicie przekonany:

5. Sub'y - 2 x Heco Aurora Sub

6. Wzmacniacz stereo: Marantz PM 8006 lub Roksan K3 (ten zagra zapewne lepiej) - na pewno te 2 przetestuję 

S4Home - co o tym myślisz. Proszę ewentualnie o radę / ewentualną propozycję zmiany + na priv ceny całych zestawów - oddzielnie z Marantzem i Roksanem

 

Dziękuję i pozdrawiam

Edytowano przez bazik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 3.01.2020 o 11:58, S4Home napisał:

Nie mam uwag. 

Bardzo lubię kolumny fyne. Z Yamaha także jestem zaprzyjaźniony. Mimo że Roksana k3 uważam za lepszego to do fyne po prostu Marantz bardzo pasuje. I jego bym obstawiał. Dwa razy aurora sub to dobry pomysł bo to niedrogi a wydajny sub. 

Poszedł nas to ci pożyczę całość.

Pozdrawiam

Mam tego Marantza (w zestawie z ND8006) plus Fyne 502 i... nie mogę poradzić sobie z basem. Jest ogromny. Przykrywa wszystko. Czasami jest dudniący, czasami wręcz pelznie po podłodze, wylewa się. Poza tym brakuje w tym zestawie góry. Wyraźnie jest jakby wycięta.

Kolumny odsunięte od ściany na jakieś 40cm. Grają w pokoju 30m2. Kable IC NeoTech NEI 3002 III (srebrzona miedź) z wtyczkami Kacsa rp-201g. Kabel zasilający w oparciu o kabel Belden 19364 z wtyczkami schuko Bals. Kable do kolumn Real Cable bm150t (ze srebrzona miedzą). 

Słucham głównie Tidal Hifi płyty Master. 

Czy ktoś miałby jakieś pomysły co z tym basem zrobić? 

Edytowano przez bartbe@wp.pl
Korrkta
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy masz taką mozliwośc ale możesz spróbować zatkać bass reflex.

Akurat Fyne bazuje na swoim pomyśle i uważa że to generuje brzmienie ich kolumn. Ale możesz spróbować.

Jeśli nie to niesyety wymiana kolumn Cie czeka.

Bo Fyne ma potężny bas i góra jest delikatnie wycofana.

Nawet zmmiana 1:1 na Tannoy XT8F może być u Ciebie na plus.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasłonięcie otworu bass reflex to trochę problem bo jest on w tych kolumnach specyficznie wyprowadzony (idzie w podłogę) i jest dookoła zasłonięty za taką "żaluzją" (trudno to opisać). No ale spróbuję. 

Jakim materiałem się robi to zasłonięcie, czego do tego użyć? Jakiejś gąbki, watoliny? 

Zakładam, że te zabiegi wyeliminują jedynie ilość basu a ilości wysokich nie poprawia co wynika z ograniczeń konstrukcyjnych samych kolumn.?

Z czego wynika fakt, że tak chętnie ten Marantz i te Fyny są ze sobą zestawiane (pisze się że do siebie pasują)? Czy Maranntz jest jasnym wzmakiem co ma rekompensować duży bass Fynów? 

Edytowano przez bartbe@wp.pl
Korekta
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2019 o 23:46, bazik napisał:

MusicCast RX-A1080 lub MusicCast RX-A880 + wzmacniacz A-S1100

Jesli i tak planujesz koncowke mocy na fronty to pewnie mocowo by wystarczyla Yamaha 6A. Jestesm ciekaw czy roznica w jakosci dzwieku jest az tak slyszalna miedzy 6A  aA1080.

A integra to temat rzeka - sprawdz Rega/Cyrusa/CXA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zmienisz bas. Góra pozostanie w takiej samej formie.

Z tym że całość możesz odebrac inaczej.

20 godzin temu, rafalsz76 napisał:

Jestesm ciekaw czy roznica w jakosci dzwieku jest az tak slyszalna miedzy 6A  aA1080.

Oj zdecydowanie.

1080 to znacznie wydajniejszy amplituner. Praktycznie dwa razy mocniejszy zasilacz. Inna konstrukcja amplitunera. W dzwieku gra wyraźnie lepiej w kinie. Mocne , punktowe uderzenia.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...