Skocz do zawartości

Zestaw audio 2.0 do 6k do muzyki i TV


mendlik

Recommended Posts

Poszukuje zestawu stereo 2.0 z przeznaczeniem do odsłuchu muzyki i do TV. Chciałbym się zmieścić w przedziale 4-6tys złotych.

Pokój w którym będzie stał zestaw ma 26m^2 i w grę wchodzą tylko kolumny podstawkowe. Kolumny będą stały tuż przy ścianie, więc z tego co wyczytałem, muszą mieć bass reflex z przodu. Najczęściej słucham jazzu, muzyki klasycznej i starego rocka.

Od amplitunera oczekuje podstawowej integracji z TV. Przykładowo aby dało się go automatycznie włączyć wraz z TV tym samym pilotem. Odrzucam pomysł osobnego programowalnego pilota.

Póki co najlepsze co znalazłem to: Focal Chora 806 + Onkyo 8270/8390

Czy ktoś słyszał taki duet? Czy te głośniki to dobry wybór do moich zastosowań?
Jakie zestawy alternatywne polecacie?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale że nie muszą mieć bass reflex z przodu.

Poszukaj mojego wątku na tym forum masz tak wszystko wyjaśnione na ten temat?

14 godzin temu, mendlik napisał:

Póki co najlepsze co znalazłem to: Focal Chora 806 + Onkyo 8270/8390

Jak to znalazłeś?

Czytając czy słuchając?

14 godzin temu, mendlik napisał:

Czy ktoś słyszał taki duet? Czy te głośniki to dobry wybór do moich zastosowań?
Jakie zestawy alternatywne polecacie?

No to ty mi powiedz skoro to najlepszy wybór. Czy dobrze ci się tego słuchało?

A teraz na poważnie, przepraszam że jestem taki dość kąśliwy. Widzę że nie słuchałeś sprzętu a jedynie testy i lub dane techniczne. 

To nie gra! Pamiętaj. Producenci piszą co chcą. A testerzy są w tym jesczze bardziej rozbudowani.

Do 6k i takim pomieszczeniu to albo jednak podłogowe. Onkyo 8390 albo Yamaha 803 z elac f6.2 , heco aurora 700 albo spore i wydajne monitory dynaudio emit 20, monitor audio silver 100 itp.

Zapraszam po wypożyczenie sprzętu , dobre ceny i odsłuch.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo 8270 czy 8390 to bezpieczny wybór pod względem brzmieniowym ten sprzęt łatwo skonfigurować z różnego typu kolumnami. Zapraszam na odsłuch wybranego sprzętu u nas możesz porównać kolumny Focala z Dynaudio czy innymi wybranym kolumnami i sam wyrobisz sobie zdanie - zapraszam na odsłuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, za słowa mądrości i polecenia.

@S4Home znalazłem twój wątek. Powołujesz się w nim na głośniki z dolnym bass reflexem, które oddalone są od podłoża o ~5cm. Tylko że te głośniki zostały tak zaprojektowane. Czy jest to prawda przekładająca się na inne konstrukcje? ...bez odniesienia do jakiegoś badania, trudno to stwierdzić. Okazuje się że nie tylko ja jestem w błędzie. Inne salony audio też tak myślą. Powołując się na Reduktor Szumu, doszedłem do wniosku że w moim przypadku, gdzie centymetry mają znaczenie, lepiej byłoby mieć bass reflex z przodu. Moja sytuacja wymaga aby głośnik stał TUŻ przy ścianie, najbliżej jak to możliwe. Wiem, że to grzech, ale jednak. Zgadza się, na razie, wybierałem głośniki tylko z danych dostępnych w Internecie. Od czegoś trzeba zacząć. Nie każdy prowadzi salon audio. Aby zaczerpnąć dodatkowej mądrości i kąśliwości przyszedłem tutaj. Dostarczyłeś obu - dzięki!

- Yamaha 803 - odpada bo nie znam sposobu aby włączać ją wraz z TV
- Onkyo 8390 - jest póki co w czołówce
- Elac F6.2 , Heco Aurora 700 - odpadają, poszukuje podstawkowych głośników
- Dyaudio Emit 20 - faktycznie, przez bass reflex z tyłu je pomijałem. W tym artykule (w podsumowaniu) też podkreślają konieczność zachowania "bezpiecznej odległości od ściany". Czy ktoś testował je z max 5 cm odległości?

Skoro "Internetom" ufać nie można to może ktoś słyszał w akcji:
- B&W 685 S2
- B&W 606 (z małą odległością od ściany)

Czy poza wydajnością kolumn czy są jakieś modele, które szczególnie nadają się do mniej bassowej muzyki?

Póki co skłaniam się aby wypożyczyć: Onkyo 8390/8270 z Dyaudio Emit 20. Może ktoś jeszcze coś poleci?

Edytowano przez mendlik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 31.12.2019 o 17:09, mendlik napisał:


- Elac F6.2 , Heco Aurora 700 
- Dyaudio Emit 20 

A ja uważam, że @S4Home dobrze Ci radzi - posłuchaj, a zobaczysz ;)

Umiejscowienie br nie decyduje o tym jak masz ustawiać kolumny, decyduje o tym ich konstrukcja; są natomiast takie monitory, których producent niejako przewiduje (mimo braku takiej rekomendacji z jego strony), że część użytkowników wsadzi je między książki i tu faktycznie w tak ekstremalnych warunkach spośród wielu propozycji z kategorii bookshelf speakers bezpieczniejszą opcją są kolumny z br z przodu...

Edytowano przez petroff
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...