Skocz do zawartości

Jaki sprzęt stereo


krystusg

Recommended Posts

Witam wszystkich, 

Od jakiegoś czasu próbuje coś sobie skompletować, nie jest łatwo. Sprzętu jest dużo, sklepów też, a w każdym co innego polecają. Szukam sprzętu stereo :amplituner plus odtwarzacz cd/dvd/blurey w jednym i jakieś głośniki. Myślałem o Klipsch ale różne zdania są niby ok, a mało dynamiki i piskliwe. Generalnie 90 procent muzyki a od czasu do czasu jakiś film z DVD. Muzyka raczej ostra: metal wszystkie odmiany i rock. Polećcie proszę coś adekwatnego cena do jakości. I jeszcze z czasem gramofon by doszedł, a wszystko to miało będzie stać jedno na drugim. 

Edytowano przez krystusg
Coś dopisałem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krystusg napisał:

Witam wszystkich, 

Od jakiegoś czasu próbuje coś sobie skompletować, nie jest łatwo. Sprzętu jest dużo, sklepów też, a w każdym co innego polecają. Szukam sprzętu stereo :amplituner plus odtwarzacz cd/dvd/blurey w jednym i jakieś głośniki. Myślałem o Klipsch ale różne zdania są niby ok, a mało dynamiki i piskliwe. Generalnie 90 procent muzyki a od czasu do czasu jakiś film z DVD. Muzyka raczej ostra: metal wszystkie odmiany i rock. Polećcie proszę coś adekwatnego cena do jakości. I jeszcze z czasem gramofon by doszedł, a wszystko to miało będzie stać jedno na drugim. 

Ktoś poradzi coś, czy raczej ciężki temat? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok więc wg wskazówek :

Pokój 23 m2

Sprzęt bym wolał nowy bo to już na kilka/kilkanaście lat. Mam obecnie kino domowe Yamaha kupione z 15 lat temu, ale odtwarzacz siadł amplituner nie posiada wyjścia phono i może to już czas ba zmiany. Chciałbym również żeby amplituner posiadał Spotify tidal radio internetowe czyli coś obecnie na czasie. Myślałem o: Yamaha RN 803D plus Yamaha bda 1060 kolumny Klipsch 6000. Opcja nr dwa: onkyo Tx 8390 do tego jakiś odtwarzacz cd&dvd&bluray kolumny Klipsch 6000.

Tylko trochę drogo wychodzi za wszystko i nie wiem co z kolumnami bo jedni piszą że są stworzone do takiej mozyki inni że za mało dynamiki za dużo wysokich tonów itp. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam odsłuch 😊. Moim zdaniem Klipsche do stereo zwłaszcza w połączeniu z Yamaha mogą grać za "ostro". Jeżeli chodzi o metal to moja znajomość tego gatunku kończy się na toolu, metallice i z ostrzejszego grania lamb of god. Być może właśnie przy tych szybszych odmianach metalu połączenie Yamahy i klipscha się sprawdzi, dlatego jeszcze raz polecam odsłuch. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet między 5-9 tys

 

Fajne z tych co dzisiaj Słuchałem to te niby polskie pylon audio co pisałem dziś (choć nie widzę tego postu) no i te Focal Hora 826

 

Więc napiszę raz jeszcze dzisiejszy odsłuch na kolumnach Fyne Audio F 501 wykonanie pięknie ale wysokie tony ostre i po kilku utworach męczą. 

Kolumny Pylon Audio Rudy 25 fajne  i ponoć polskie wykonane całkiem przyzwoite posłuchał bym jeszcze na Rudy 30 klasa troszkę wyższa chyba? 

No i pozytywne wrażenie na Focal Hora 826, choć jakość wykonania mierna. 

Wszystko na amplituner onkyo 8270 niby niczym się nie różni od onkyo 8390?

Proszę o opinie 

Może ktoś słuchał i ma doświadczenie z głośnikami Pylon Audio Rudy? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Pylon Audio Ruby 25 mkII to udany model tego producenta oferujący brzmienie muzykalne i bardziej wyrównane względem wyższej serii Diamond, które posiadają mocniejszy dół. Problem widzę w jednym, podobają Ci się zarówno Ruby 25 jak i Focal Chora 826, a są to 2 zupełnie różne brzmienia. Coraz mniej jest kolumn z basrefleksem umiejscowionym z przodu czy od spodu. Możesz sprawdzić jeszcze Fyne Audio F501, które w takim pomieszczeniu powinny sprawdzić się idealnie ale napędzone spokojniejszym wzmacniaczem typu NAD 356BEE czy Audiolab 6000a. 
Jeśli chodzi o wzmacniacz to widzę, że w chwili obecnej miałeś do czynienia z amplitunerami w związku z czym polecam spróbować posłuchać wzmacniaczy stereo. Funkcjonalność możesz mieć praktycznie taką samą dodając w przyszłości bądź od razu odtwarzacz sieciowy. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i są to inne kolumny, nie mówię, że nie lecz Focal chora 826 plus Onkyo 8250 grały ładnie nie było to męczące słuchanie.

Natomiast Ruby 25 słuchałem z Onkyo 8390 i również grały ładnie, nie było wysoko i męcząco.

Fyne Audio F 501 słuchałem z Onkyo 8250 grały wysoko męcząco w momencie grania basu wszedł wokal to wyciszył się bas. Wysokie tony plus wokal plus wyciszony bas wyszło męcząco. Jedno mogę powiedzieć o tych kolumnach, są pięknie wykonane bardzo.

Amplituner postanowione- ONKYO TX 8390- reszta w fazie doboru. Kolumny po rozmowie telefonicznej z ekspertem Q21 - poważnie myślę nad Pylon Audio Diamond 25?

grają ponoć fajnie, są polskie, ładnie wykonane, a ich pochyła konstrukcja pewnie jest zaletą gdyż w dolnej części która jest odsunięta od ściany jest basrefleks i siłą rzeczy nie beda stały przy ścianie. Tak myślę?

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź- pomimo tak dużego zainteresowania wątkiem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem focal chora i jakoś do mnie nie przemawiają. Muszę je ściągnąć do siebie i zobaczę dokładnie. 

Do Yamahy stereo na pewno nie dobieraj klipscha. Jak koniecznie je chcesz to Onkyo 8390. Ale moim zdaniem powinieneś iść w inne kolumny

Yamaha 803 + fyne f502

Yamaha 803. + Aurora 1000 

Albo bardzo dobre elac uni fi FS lub kef q750 z Cambridge cxa60 i chrome cast.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Słuchałem focal chora i jakoś do mnie nie przemawiają. Muszę je ściągnąć do siebie i zobaczę dokładnie. 

Do Yamahy stereo na pewno nie dobieraj klipscha. Jak koniecznie je chcesz to Onkyo 8390. Ale moim zdaniem powinieneś iść w inne kolumny

Yamaha 803 + fyne f502

Yamaha 803. + Aurora 1000 

Albo bardzo dobre elac uni fi FS lub kef q750 z Cambridge cxa60 i chrome cast.

Pozdrawiam

Amplituner onkyo 8390 postanowiono. :) mam nadzieję że to dobry wybór. Teraz tylko pozostało kolumny dobrać. 

Jakieś sugestie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.01.2020 o 07:56, S4Home napisał:

Słuchałem focal chora i jakoś do mnie nie przemawiają. Muszę je ściągnąć do siebie i zobaczę dokładnie. 

Do Yamahy stereo na pewno nie dobieraj klipscha. Jak koniecznie je chcesz to Onkyo 8390. Ale moim zdaniem powinieneś iść w inne kolumny

Yamaha 803 + fyne f502

Yamaha 803. + Aurora 1000 

Albo bardzo dobre elac uni fi FS lub kef q750 z Cambridge cxa60 i chrome cast.

Pozdrawiam

Panowie, szukamy tu na forum idealnego sprzętu, dobieramy napęd do kolumn, kable, zasilacze (niektórzy wchodzą już prawie w Woodoo) a potem proponujecie do tego Chromecast? To by znaczyło, że albo to wszystko nie ma sensu albo Chromecast ma tak dobry dźwięk na wyjściu cyfrowym. Pytam nie bez powodu. Za tydzień będę testował u siebie Onkyo TX8270 i CXA80 do którego właśnie jako źródła użyję Chromecast audio. Do tej pory brałem to jako rozwiązanie awaryjne, ale może to jest dobre rozwiązanie, na dłużej? Co myślicie? Jakieś doświadczenia? Słucham głównie Tidal HiFi i Spotify.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...