Skocz do zawartości

HDMI 2.1


Marcin Keniol

Recommended Posts

Nie jestem pewien czy którekolwiek mają pełną specyfikację HDMI 2.1, natomiast jest wiele, które mają eARC, co pozwoli Ci podłączyć źródła najpierw do odbiornika (np. TV), żeby wykorzystać ARR i 4k@120hz. A z TV już pojedynczym high speed HDMI do ampli AV.

Ja mam aktualnie LG C9, podłączam źródła do TV, z którego pojedynczym HDMI 2.0 podłączone mam ampli Denon x3500-h i eARC działa bez problemów (choć czytałem dużo, że ludzie mieli z tym trochę problemów - ale może w starszych TV i starszych ampli, było to bardziej problematyczne?).

Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy jeszcze nie ma pełnej dokumentacji do testowania i weryfikacji poprawności implementacji HDMI 2.1 (CTS), więc to co jest na rynku to jedynie będzie co najwyżej okrojone hdmi 2.1 uzyskiwane poprzez aktualizacje oprogramowania, bo chipsety w nich zamontowane nie obsłużą wszystkich funkcji nowej specyfikacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner na android.

Tak samo nigdy w życiu więcej nie kupię jak tv z andkiem na pokładzie.

Sony tv zakup dwa lata temu i już wsparcia nie ma. Brak upgrade do Oreo. Telewizor zanim coś zrobisz pilotem oo włączeniu daj mu 10 minut zanim zmienisz źródło albo kanał. Największe gówno jakie świat widział.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dnia 3.01.2020 o 11:30, S4Home napisał:

I przez najbliższe 4 lata nie będą miały takiej potrzeby. 

Ciekaw jestem który producent pierwszy wpadnie na to aby zrobić amplituner na androidzie. To będzie przełom!

Nie do końca. Będą miały pierwszą potrzebę już pod koniec roku gdy wyjdzie PS5 i nowy Xbox, bo nagle okaże się, że amplituner który miał starczyć na 4 lata nagle uniemożliwia wykorzystanie wszystkich funkcji konsoli ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha AVENTAGE RX-A8, RX-A6, RX-A4, RX-A2 (NEW 2020 Models) wprowadzi w tym roku amplitunery  hdmi 2.1 są już pierwsze zdjecia  ,denon  pewnie też.

https://www.avsforum.com/forum/90-receivers-amps-processors/3115936-yamaha-aventage-rx-a8-rx-a6-rx-a4-rx-a2-new-2020-models.html

https://hdtvpolska.com/yamaha-amplitunery-hdmi-21-dla-graczy-aventage/

Edytowano przez anderg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Konrad Wysocki napisał:

Nie do końca. Będą miały pierwszą potrzebę już pod koniec roku gdy wyjdzie PS5 i nowy Xbox, bo nagle okaże się, że amplituner który miał starczyć na 4 lata nagle uniemożliwia wykorzystanie wszystkich funkcji konsoli ;)

Dlatego poczekaj z zakupem  aż wyjdzie Yamaha czy Denon  ,jest napisane że " będą gotowe na PlayStation 5 i Xbox Series X. "

Edytowano przez anderg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, anderg napisał:

Dlatego poczekaj z zakupem  aż wyjdzie Yamaha czy Denon  ,jest napisane że " będą gotowe na PlayStation 5 i Xbox Series X. "

Gorzej jeżeli ktoś nie czeka na sprzęt Yamahy, bo z jego głośnikami to nie współgra. Denon nic nie ogłaszał i przecieków też nie widziałem. Okaże się za chwilę, że będzie jak z telewizorami, gdzie mało kto i jeśli to tylko w wybranych modelach wprowadzają wsparcie dla hdmi 2.1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2020 o 11:59, Konrad Wysocki napisał:

Nie do końca. Będą miały pierwszą potrzebę już pod koniec roku gdy wyjdzie PS5 i nowy Xbox, bo nagle okaże się, że amplituner który miał starczyć na 4 lata nagle uniemożliwia wykorzystanie wszystkich funkcji konsoli ;)

A to dlaczego?

Co mają te konsole czego nie mają amplitunery z teraz?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8K/60kl., 4K/120kl., ALLM, VRR, QMS, QFT, eARC - obecne amplitunery posiadają eARC i może niektóre ALLM, nic więcej. Jeśli ktoś będzie chciał wykorzystać w pełni konsole to będzie potrzebował amplitunera z HDMI 2.1

https://hdtvpolska.com/yamaha-amplitunery-hdmi-21-dla-graczy-aventage/

https://hdtvpolska.com/hdmi-forum-uruchamia-program-certyfikacyjny-dla-kabli-hdmi-2-1/

Dla oglądania filmu (jeśli uznamy że 4K wystarczy), czy słuchania muzyki może to nie jest istotne, ale dla grania już tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jasiek88 napisał:

Niestety jest to niekończąca gonitwa króliczka dlatego trzeba dążyć do tego aby amplituner nie był "rozdzielaczem" wszystkich systemów bo inaczej wiecznie będziemy skazani na kupowanie nowego sprzętu.

A dobre amplitunery to nie są tanie rzeczy.

No tak, ale jeśli już ktoś kupuje to lepiej obecnie, aby już były one wyposażone w HDMI 2.1 (i jeśli ktoś potrzebuje tego - przy muzyce tego nie wykorzystamy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem jednego. Skoro kabel hdmi pozwala na przesłanie ze źródła obrazu i dźwięku w bardzo wysokiej jakości, to dlaczego ARC nie pozwala, skoro przesyłany jest tylko dźwięk, bez obrazu? Dlaczego żaden producent nie wpadł na to, żeby ARC z telewizora traktować jako wyjście doprowadzone do normalnego wejścia w amplitunerze?

Przepustowości starczyłoby, ale dopiero eARC na to pozwoli. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...