Skocz do zawartości

Tannoy xt8f czy MA GOLD 200 4G do CA CXA80?


Nowy1

Recommended Posts

Witam serdecznie, 

bardzo proszę o poradę bardziej doświadczonych forumowiczów. Co lepiej się sprawdzi do wzmacniacza CA CXA80, czy Tannoy xt8f czy Monitor Audio Gold 200 poprzedniej generacji. Obecnie ceny tych zestawów są w zbliżonej cenie. Niestety nie mam możliwości odsłuchu. Salon ok 30 m. 

 

Z góry dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Tak naprawdę to dwie dobre kolumny ale o różnych brzmieniach - tutaj zdecydują zapewne indywidualne preferencje. Monitor Audio zagra ostrzej, jaśniej, bardziej efektownie, może mniej "audiofilsko". Tannoy zagra delikatniej, szybciej, równie rozdzielczo ale nie tak ostro. Do tego kapitalna przestrzeń i trójwymiar. Biorąc pod uwagę fakt, że posiadasz wzmacniacz Cambridge Audio (który ma swój charakter), bardziej skłaniałbym się ku XT8f. W moim odczuciu pasują bardziej. Dadzą również potencjał na rozwój w przyszłości jakby doszło do wymiany wzmacniacza na coś lepszego. 

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwocie około 7 tys. za wzmacniacz jest mnóstwo świetnych konstrukcji. Ma pewno namawiałbym na posłuchanie Roksan Kandy K3, koniecznie Moon 250i, może coś z hybryd lampowych np. Vincent SV-227 MK, ewentualnie Atoll In200 Signature. To tylko kilka konkretnych propozycji. Przemyśl temat podjechania do naszego salonu na odsłuchy, mamy ogromny asortyment sprzętu i kolumn, wszystko możesz w komfortowych warunkach posłuchać i porównać. Zapraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2020‎-‎01‎-‎02 o 10:42, Q21 napisał:

W kwocie około 7 tys. za wzmacniacz jest mnóstwo świetnych konstrukcji. Ma pewno namawiałbym na posłuchanie Roksan Kandy K3, koniecznie Moon 250i, może coś z hybryd lampowych np. Vincent SV-227 MK, ewentualnie Atoll In200 Signature. To tylko kilka konkretnych propozycji. Przemyśl temat podjechania do naszego salonu na odsłuchy, mamy ogromny asortyment sprzętu i kolumn, wszystko możesz w komfortowych warunkach posłuchać i porównać. Zapraszam.

Dziękuję za odpowiedź.

A czy miał ktoś do czynienia ze wzmacniaczem Roksan Blak? Jak się ma jego brzmienie do np. K3 oraz Caspian M2?

Nie znalazłem na forum żadnych wzmianek o nim.

Pozdrawiam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.12.2019 o 11:28, Nowy1 napisał:

Witam serdecznie, 

bardzo proszę o poradę bardziej doświadczonych forumowiczów. Co lepiej się sprawdzi do wzmacniacza CA CXA80, czy Tannoy xt8f czy Monitor Audio Gold 200 poprzedniej generacji. Obecnie ceny tych zestawów są w zbliżonej cenie. Niestety nie mam możliwości odsłuchu. Salon ok 30 m. 

 

Z góry dziękuję.

Mogę Ci tylko powiedzieć że posiadam cxa80 i odsłuchiwałem w domu xt8f i pylon diamond 28. Nie miałem okazji jeszcze odsłuchać Fyne audio 502. 

Xt8f i pylon diamond 28 zagrały bardzo dobrze z cxa80. 

Szkoda że nie masz możliwość odsłuchu ale możesz wypożyczyć (kurierem) do domu i odsłuchać to jest najlepsze rozwiązanie żeby nie było wtopy. 

Pozdro

Edytowano przez Ars_Poland
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...