Skocz do zawartości

Kino Domowe 5.1 ok 2500zl


SympatycznyMaciej

Recommended Posts

Witam. Rozglądam się za kinem domowym, które chciałbym żeby docelowo było 5.1. Na chwilę obecną mogę kupić kino 5.0 a na subwoofer mogę poczekać pól roku czy tam rok. Dysponuję kwotą około 2500zl, subwoofer to inny budżet na pożniejszy czasrożnica stówki w jedną czy drugą stronę nie ma znaczenia ale nie więcej :D Kino domowe będzie w 50% służyć do wieczornego oglądania filmow + yt, a druga połowa to będzie słuchanie muzyki i to już chyba trochę głośniej. Posiadam telewizor smart tv więc z muzyki mogę korzystać za pomocą  Youtube. Pokój mam w kształcie prostokąta 3.5x5m i w jednym końcu jest telewizor a w drugim łózko a jak przychodzą znajomi to obracam przed łózko kanapę prostopadle do tv i wtedy seans jest dla 3/4 osób. Mam kilka pytań:

- co myślicie o takim zestawie KD https://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowego1/yamaha-musiccast-rx-v485-czarny-prism-audio-falcon-ht500-czarny.bhtml

- czy lepiej kupić mocniejszy amplituner i słabsze głośniki i z czasem wymienić głośniki czy na odwrót

- czy funkcja wifi jest tak potrzebna dla amplitunera np. ściąganie aktualizacji dla ampli

- czy funkcja 3D w amplitunerze daje wielką rożnicę przy oglądaniu filmów/słuchaniu muzyki

- może macie jakaś propozycję gotowego zestawu lub zestawu do kupienia osobno w owym budżecie 

- przy wyżej podanym zestawie jakie kable dobrać grubość/jakość dodam że będą się walać po podłodze lub w listwach przypodłogowych 

Na koniec dodam, że nie jestem audiofilem i zestaw ma się sprawdzać do oglądania filmów a jak będzie muzyka grała na 70% zestawu ampli to chcę żeby nie było trzeszczenia czy totalnie płytkich dźwięków. Wiem, że połączenie małego budżetu i wielu wymagań jest trudne ale chcę jak najrozsądniej wybrać zestaw. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...