Skocz do zawartości

Tannoy Revolution XT 6F z Denon AVR 4500


slawek72

Recommended Posts

Witajcie, tak po krótce, powoli kontynuuję kompletowanie sprzętu do nowego salonu, pierwszy zakup już dokonany, a więc Denon AVR 4500, do tego chciałbym dobrać głośniki , wiem że w budżecie który mi pozostał t.j ok 5tyś mam ograniczone pole manewru ,no ale walczę. No i na chwilę obecną mogę dokonać pierwszego zakupu frontów które trochę znam z odsłuchów z C.A jakiś czas temu. Mianowicie Tannoy Revolution XT 6F, sa to głośniki które przypadły mi w stereo bardzo do gustu ale nie wiem jak zagrają w kinie, a także jak wypadną ze wspomnianym Denonem, ma ktoś może jakieś doświadczenia takiego lub podobnego zestawu? Za Tannoyami nie ukrywam oprócz mojej sympatii przemawia też cena, mam okazję sprowadzić komplet białych z UK za ok 2.1tyś pln (nowe w pełni sprawne z minimalnie ubitą podstawą od tyłu z pełna GW), no ale nie przypalam się, szczególnie że mam też okazję dostać powiedzmy w swoim budżecie M.A Bronze 5.1. No i mam ciężki orzech do zgryzienia, bo co by nie powiedzieć Tannoye tak czy siak chciałbym uzupełnić pozostałymi głośnikami najprawdopodobniej ze stajni M.A, może ktoś coś poradzi, czy warto tak dobrać ten zestaw ? Tak na koniec dodam żeby nie było iż Revolution XT 6F w takim zestawie interesują mnie głównie do odsłuchów stereo ale oczywiście też patrzę na to jak zagrają w kinie i jak wypadną w tej materii na tle M.A Bronze 5?

Edytowano przez slawek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Bronze 5 to dużo gorsze kolumny. Jeśli masz dobrą cenę na xt6f to je bierz bo to bardzo dobre modele. W kinie bardzo rozdzielcze z świetna średnicę. Dol nadrobisz i tak subem. A brakującej średnicy nie wypełniasz niczym. 

Polecam.

Z polskiej dystrybucji bronze 6 ewentualnie magnaty z nowej linii signature 500.

W razie pytań zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, szczerze powiedziawszy mam podobny punkt widzenia, z tymi Tannoyami to sam nie wiem bo dostałem informację że są delikatnie ubite a tu jednak lATWsr0L_t.jpg Zi8UMaaj_t.jpg

OgWOsDSF_t.jpg

 

GW niby dalej ok, tu akurat ufam bo to z Peter Tyson UK, ponoć technicznie wszystko jest dalej  w porządku, ale uderzenie musiało być spore, pytaniem jest czy gra jest warta świeczki bo cena niby ok ale skaza jak dla mnie budząca niepewność.  Co do Magnata to pewnie i byłbym zainteresowany ale miałem oj już trochę lat temu starą niższą serię i mnie nie zachwycił. Fakt seria była niska ale brak im było detalu i średnicy, czasy się zmieniają więc nie mówię nie. Musiałbym do Was wpaść do salonu a mieszkam w sumie w Jaworznie, to rzut beretem, optymalną byłaby dla mnie seria silver od M.A tylko niestety jej ceny są dla mnie nie do przeskoczenia. Ogranicza mnie też kolor bo szukam białych kolumn, ewentualnie srebrnych lub w jasnym dębie i srebrnego amplitunera. I tu zastanawiam się nad serią bronze bo komplet 5.1 można jeszcze kupić w rozsądnej cenie, rozważam też taki pakiet z frontami silver 100 i to był właśnie mój pomysł na Tannoya. Wtedy wszystko by się zgadzało fronty grające dobrze w stereo, bas podparty subem, a reszta FX, centralny z serii bronze. Kolor to główny powód zakupu, bo jak już gdzieś wspominałem sprzętu troszkę mam na stanie tylko że wszystko w czernii :( .

Edytowano przez slawek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, S4Home napisał:

Nie ! To nie jest delikatne uderzenie!

Przy takim uderzeniu nie wiadomo czy nie doszło do rozszczelnienia ścianek że sobą. Moim zdaniem to zdecydowanie je przekreśla. 

Jeśli chodzi o monitor audio silver 100 i reszta bronze to ja jestem za! Zdecydowanie. 

No właśnie, stąd sobie je odpuszczę, ja rozumiem jakiś delikatnie "ubity" róg/boczek ale w tym wypadku ten głośnik musiał im za przeproszeniem nieźle pieprznąć😕, swoje wiele zestawów kolumn już przeszedłem więc wiem co takie pęknięcie może znaczyć, bo to ubicie już raczej nie jest 😉. Widziałem bodajże u was na salonie podobne z tym że  tak delikatnie ubite i być może byłbym nimi zainteresowany ale niestety nie ta kolorystyka. No nic szukamy dalej, muszę wpaść do Was do salonu to może mnie czymś oczarujecie/przekonacie 😉 .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...