Skocz do zawartości

Buchardt S400


cinek2563

Recommended Posts

Cześć,

Szukamy zestawu stereo do salonu/jadalni połączonego z kuchnią. Lubimy oglądać filmy ale nie chcielibyśmy zagracać mieszkania w dużo pudeł. Zestaw będzie wykorzystany 50/50 filmy/muzyka.

Lubimy czysty dźwięk z detalami, może być również troche ciepły, i przede wszystkim musi być fanjnie dociążony.

Do tej pory używaliśmy amplituner sieciowy Yamaha  R-N602 plus monitory Silver 2 of Monitor Audio. Był to pierwszy bardziej sensowny zestaw, ale po paru latach dzwięk troche się znudził.

Przeglądając mnówsto kolumn, opini i testów natrafiliśmy na te cacka - Buchardt S400. Kolumny wydają się idalnie wpisywać w nasze wymagania. Niestety nie byliśmy jeszcze na żadnych odsłuchach ponieważ ciężko je spotkać gdyż firma sprzedaje je bezpośrednio do klienta. Natomiast po przejrzeniu większości testów i video w internecie jesteśmy w stanie zaryzykować. Ale nie o tym temat.

Chciałbym prosić o pomoc w doborze jednostki napędowej. Z racji że kolumny są dosyć drogie jak na bużdet który planowaliśmy, fajnie byłoby zmieścić się w granicach 3-4 tysiące. Znalazłem kilka amplitunerów które wydają nam się sensowne. Chcielibyśmy również aby amplituner miał wbudowany moduł sieciowy gdyż bardzo często streamujemy muzykę z różnych urządzeń poprzez Bluetooth.

1.)    Cambridge Audio CXA80 + Moduł Audio BT100 – powinien poradzić sobie z tymi kolumnami 80W na kanał + bardzo fajna cena aktualnie gdyż wyszedł młodszy model.

2.)    Yamaha A-S701 + Yamaha A-S301 – bardzo podobna cena do wyżej wymienionego modelu ale 2 osobne pudła

3.)    Yamaha R-N803D – jedno pudło, ale przewinałem się przez wiele artykułów gdzie specialiści twierdzą że lepiej jest gdy są to osobne urządenia

4.)    NAD C368 + moduł sieciowy BluOS 2i – Fajne opinie ale cena troche poza budżet

Dorzucam zdjęcie pomieszenia poniżej, ok 35m2. Siedząc na kanapie będzie ok 2.5metra do kolumn. Kolumny będą oddalone od ściany ok 10 cm.

Pozdrawiam !

cinek2563

scr1.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odezwij się do @Q21 coś powinni wiedzieć :)

https://www.q21.pl/buchardt-audio-s400.html

Nad C368 z blueos kupisz spokojnie używany w tych pieniądzach np tu https://www.olx.pl/oferta/nad-c368-mdc-bluos-2-CID99-IDCYqwQ.html#cb6a2a6c22 ale nie wiem czy to najlepsza opcja do tych głośników. Nie słuszałem ich jednak na żywo a znam tylko z recenzji więc nie bierz tego zdania całkiem poważnie. Może zaczniesz od głośników podłączonych do Yamahy a potem zmienisz jak lepiej poznasz kolumny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Buchard S400 to fenomenalne monitory o potężnym brzmieniu. Niejednokrotnie słuchałem ich w pomieszczeniach 40-50m2 i muszę przyznać, że dawały radę. Dzięki membranie biernej mamy mocny i sprężysty dół, który jest nie osiągalny dla innych monitorów o takich gabarytach. 
Ostatnio montowałem u znajomego S400 w połączeniu z Yamahą RX-A1080 i MusicCast 20 jako tylne głośniki. Największą funkcjonalność osiągniesz właśnie dzięki amplitunerowi Yamaha. Masz w tym przypadku dostęp do opcji sieciowych i w przyszłości możesz uzupełnić system o głośniki MusicCast.  Yamaha RX-A680 wydaje się być w Twoim przypadku optymalnym wyborem. Uzyskasz  brzmienie energiczne z dobrze zaakcentowanym dołem i bardzo dobrą przestrzennością. 
Masz tak na prawdę dwie opcje: zakupić amplituner wielokanałowy taki jak wspomniana Yamaha RX-A680 jeśli chciałbyś uzupełnić w przyszłości system o głośniki tylne lub zakup wzmacniacza stereo + odtwarzacza sieciowego. W drugim wariancie bardzo dobrym wyborem jest wspomniany przez Ciebie NAD C368 z kartą BluOS2. Jest to wzmacniacz pracujący w klasie D charakteryzujący się dużą wydajnością prądową. Brzmienie jest dociążone z mocniejszą górą co w przypadku oglądania filmów przyniesie bardzo dobry rezultat. Telewizor możesz w takim przypadku podłączyć za pomocą kabla optycznego i  Qed Profile za około 100zł załatwia sprawę. 
CXA80 to także dobry kierunek ale szkoda psuć całokształt bluetoothem. W takim przypadku warto byłoby zainteresować się odtwarzaczem sieciowym takim jak Cambridge Audio CXN V2 ale tutaj może być problem z zakładanym budżetem. Alternatywą może się okazać Audiolab 6000n, który korzysta z aplikacji open source takiej jak DTS Play Fi. Masz w takim przypadku dostęp do najistoniejszych funkcji takich jak odtwarzanie muzyki z serwisów streamingowych Tidal, Spotify, a także odtwarzanie radia internetowego. 
Zapraszam do umówienia się na odsłuch w naszym salonie jeśli nie stanowiłoby to problemu. 
Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam poprosiłem Q21 do odpowiedzi a teraz mam mieszane uczucia. Ktoś ma rozsądny zestaw stereo i chce zainwestować w dużo lepszy dźwięk, zrobił rozeznanie, znalazł podobno robiące piorunujące wrażenie ale rzadkie u nas kokumny, wytypował dobre wzmacniacze a tu ” optymalnym wyborem będzie AV Yamahy " . Ja bym z tych wybrał używany cxa80 + Chromecast Audio że względu na mniej basu, którego w Buchardt może być sporo, ale to dalej tylko strzelanie. A masz jeszcze tą Yamahę ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tomasz S. napisał:

Sam poprosiłem Q21 do odpowiedzi a teraz mam mieszane uczucia. Ktoś ma rozsądny zestaw stereo i chce zainwestować w dużo lepszy dźwięk, zrobił rozeznanie, znalazł podobno robiące piorunujące wrażenie ale rzadkie u nas kokumny, wytypował dobre wzmacniacze a tu ” optymalnym wyborem będzie AV Yamahy " . Ja bym z tych wybrał używany cxa80 + Chromecast Audio że względu na mniej basu, którego w Buchardt może być sporo, ale to dalej tylko strzelanie. A masz jeszcze tą Yamahę ?

Odpowiadał kolega, który chyba wywnioskował (chociaż przeczytałem dwa razy Twój wpis i nie wiem dlaczego tak zrozumiał, może odpisywał na Twój wpis i w między czasie rozmawiał o podobnym systemie tylko że wielokanałowym, czasami tak w natłoku tematów jest) że chcesz zbudować docelowo system kina domowego, dlatego propozycja amplitunera wielokanałowego. Ale jeśli pozostajemy przy dwóch kolumnach, zdecydowanie! lepszym wyborem będzie klasyczny wzmacniacz stereofoniczny. Z podanych przez Ciebie modeli najlepszy będzie zdecydowanie Cambridge Audio CXA80, na drugim miejscu NAD, który jednak trochę będzie odstawał dźwiękowo. Na plus dla NAD jest opcja BluOS. Z drugiej strony w dobrej cenie możemy zaproponować także CA CXA80 z zewnętrznym odtwarzaczem np. Yamaha WXAD-10 lub Klipsch Gate. Do listy dorzuciłbym jeszcze wzmacniacz Advance Acoustic X-i75 lub świetny Cyrus One.

Zapraszam na odsłuchy i wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...