Skocz do zawartości

Wzmacniacz Sony ES jaki


Radziulas

Recommended Posts

Witam serdecznie, najlepsze życzenia dla wszystkich w Nowym Roku. Mam pytanie do ludzi znających sprzęt Sony. Mam cały zestaw Sony QS. Jako wzmacniacz pracuje Sony TA FB 940 QS. Gra z kolumnami Heco Aurora 700. Mój wzmacniacz nie jest specjalnie ceniony przez entuzjastów audio można go kupić poniżej 800 zł. Tymczasem podobnie zbudowane wzmacniacze z serii  ES  osiągają ceny około 2000 zł i więcej. Mam pytanie czy zmiana mojego wzmacniacza na model ES  poprawi wrażenia odsłuchowe. Z uwagi na to, że mam cały sprzęt firmy Sony chciałbym by nowy wzmacniacz też był tej samej firmy ale jeśli zmiana ma być delikatna na progu słyszalności to trzeba będzie poszukać innego wzmacniacza innej firmy ale zależy mi najpierw na głosie osób znających Serię  ES. Czy ES a jeśli tak to który? Obligo to sterowanie z pilota. Będę wdzięczny za pomoc. 

Edytowano przez Radziulas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Uzupełnię może, że kiedyś pytałem już o to ale wtedy  z Waszych porad wyszedł używany wzmacniacz albo Denon 1500R albo Roksan. Temat Sony ES jakoś nie był rozwinięty a ja mam cały zestaw Sony uzupełniony o MD z serii QS i trochę chciałbym przy tym Sony pozostać. Stąd pomysł na jakiegoś ES. Chciałbym poprawić w stosunku do swojego obecnego systemu dynamikę i wysokie tony bo obecny wzmak gra dla mnie ok dopiero z włączonym loudness i gałkami na maksa w prawo.   Z drugiej strony przy budżecie około 3 500 zł trochę strach by nie trafić na używkę w kiepskim stanie i zastanawiam się czy do Heco Aurora nie zdecydować się na Denona 800 NE albo inny nowy wzmacniacz np Rotela... czy NADa. Chciałbym osiągnąć coś trudnego dalej zachować stereofonię i cieplo mojego Sony ale polepszyć nieco dynamikę i uzyskać krystal8czne wyraźne wysokie tony. Ktoś pomoże w tej sprawie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam sprzedawcę osobiście. Do zakupu nie namawiam, ale zapytaj o różnice brzmieniowe różnych serii Sony. Myślę że on jako właściciel, powinien coś wiedzieć. W zakładce o sprzedajacym jest telefon. 

https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-sony-ta-f700es-potezny-wysoki-model-8817202527

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Ender Dzięki za namiar na pewno zadzwonię. Na Ciebie zawsze można liczyć. 

S4Home bardzo szanuję Twoje zdanie ale Roksan chyba nie dla mnie. Po pierwsze nie ma preampu gramofonowego z korekcją RIAA nie mam gdzie podłączyć gramofonu. Zewnętrzny pramp to koszty i zajęte wejście we wzmacniaczu a tych też mało. Mam decka, cd, tuner, minidisk, i streamer oraz gramofon. Mam też Korektor ktòry służy mi jako analizator widma. Od wzmaka oczekuję więc albo minimum 2 pętli magnetofonowych: na MD i na korektor przez który lącze magnetofon albo jednej pętli i wbudowanego DACa by MD podłączyć cyfrowo. Trzecia rzecz to brak regulatorów barwy... bał bym się wzmacniacza bez możliwości dostrojenia barwy szczególnie że nagrania są bardzo różne a korektora używać nie chcę. Taki to ze mnie trudny przypadek.

S4 HOME słuchaliście u siebie Denona 800NE? Ładnie zgra się z Heco Aurora 700? Czy znów audiofilsko płasko? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No do decyzji to jeszcze trochę. Jest na Allegro jedna 7es mają ją podłączyć i przesłać filmik na Youtube. Zobaczymy. Niestety cena tego wzmacniacza jest bardzo wysoka. Zastanawiam się czy ponad 3000 zł to cena jaką warto dać za prawdopodobnie małą różnicę w brzmieniu? Na drugim krańcu jest Denon 1500r lub 1500ae albo nawet znacznie nowszy 800NE bo na 1600 braknie budżetu. Może to lepszy kierunek zmian niż dobre ale jednak wiekowe i bardzo podobne w brzmieniu do tego co mam Sony ES? Trudna sprawa. Może spróbuję pojechać do Szczecina i posłuchać Heco Aurora z nowymi wzmakami: Denon 800NE  może NAD 356BEE i Yamaha 701. Może to mi da jakieś porównanie w stosunku do mojego Sony? 

Dziękuję 1ender. Napisz mi proszę co o tym wszystkim myślisz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj ofertę @Pumpurek . Masz możliwość wypożyczenia i posłuchania w domu. Sam kupowałem od niego wzmacniacz.

https://allegro.pl/uzytkownik/Pumpurek/sprzet-audio-dla-domu-wzmacniacze-i-pokrewne-14?order=pd&bmatch=baseline-cl-dict43-ele-1-3-1127

Pozdrawiam 

PS. Przedwzmacniacz gramofonowy zawsze można dokupić. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ze sklepu audio selekt przesłali dwa filmy ze wzmacniaczami Sony TA-FA50ES oraz TA-FA7ES. Wzmacniacze grały z kolumnami Heco Music Style 800, to były najbliższe brzmieniowo kolumny w stosunku do moich Heco Aurora 700. Oczywiśćie dźwięk na Youtube nagrany telefonem niewiele mówi o charakterze tych wzmacniaczy ale widać, że 50ES znacznie bardziej zareagował na zmianę pokrętłem barwy dźwięku niż 7ES. 

Wybór hmm trudny. Posłuchałem teraz swojego 940QS i wcale nie brzmi tak daleko od tych wzmacniaczy... 

Tutaj linki do filmów

a tu do 7ES

Co byście doradzili? Nie ma na tym forum użytkowników tych wzmacniaczy? 

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem to oczywiste. Youtube pokazuje tylko, że regulatory nie trzeszczą i stan zewnętrzny jest ok.

Mam zgodę sprzedawcy, że jeśli wybitnie mi zakup nie podejdzie, to mogę do 10 dni oddać. 

Poza tym jeśli miałeś chwilę i posłuchałeś, to słychać wyraźnie, że w 50-tce inaczej pracują regulatory - głębiej niż w 7-ce. A to już jest jakaś informacja. Sprzedawca namawia na 7es. Twierdzi, że gra lepiej. Kulturalniejsza kontrola basu i lepszy dźwięk, ale różnica nie jest powalająca. Ciekawe jak w porównaniu z moim 940QS. 

Szkoda, że nie chce napisać nikt, kto siedzi lub siedział w SONY i przesłuchał kilka tych wzmacniaczy. 

!Ender dziękuję Ci jeszcze raz za zainteresowanie i pomoc.  Powiem tak, są wersje Roksana Kandy  z PRE gramofonowym. Ale dalej mają jedną pętlę magnetofonową. Jak do tego podpiąć magnetofon i minidisk. A obu używam. :-) Chcę polepszyć dźwięk, ale nie chcę rezygnować z tego, co już posiadam. Poza tym wygląd tych wszystkich Roksanów, NAD-ów czy innych Atoli.... No jak to się ma do urody SONY ES? Wiem, wygląd nie gra, ale jednak fajnie jak sprzęt także cieszy oko prawda? 

Ja wiem, że moje wymagania są dla wielu pewnie śmieszne, ale ja naprawdę korzystam jeszcze i z kaset i z MD. Na MD i na kasety nagrywam np. składanki dla mojego Ojca. Gość ma 75 lat i internetu już nie ogarnia,  a tak podrzucam mu kasetkę lub płytkę  MD z jego ukochaną muzą i ma frajdę.

Pozdrawiam serdecznie 

 

 

  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Heco Aurora 700. I coraz bardziej wydaje mi się, że zostanę przy trym co mam. 3000 zł to dla mnie dużo i boję się zainwestować je w ciemno w 25 letni wzmacniacz. 

Wybiorę się na odsłuchy nowych klocków w cenie do 4000 zł. Pewnie jak znam życie to jak będzie Denon 800NE albo Yamaha AS 701 to nie będzie Heco ale cóż innej drogi nie ma.

Posłucham i zastanowię się. Może brzmienie jakiegoś nowego wzmaka mnie zaczaruje, wtedy kupię go w systemie wpłata plus rata. Ale wiem na pewno, że musi być wyposażony tak, bym mógł podłączyć cały mój sprzęt. 

Pozdrawiam

  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymaj się z zakupami! W audio potrzebna jest cierpliwość! 

W Twojej sytuacji to zostałbym przy systemie Sony. Kilka rzeczy, które można zrobić małym nakładem finansowym. 

1. Oddać wzmacniacz na przegląd. Sprawdzić wszystko, czy kondensatory trzymają pojemność, zlikwidować ewentualne zimne luty. Wymienić zużyte elementy na właściwe do tego modelu. Koszt około 200 zł + części. 

Twój wzmacniacz do słabeuszy nie należy, więc prawdopodobnie dopadła go "starość". 

Jakie masz duże pomieszczenie? 

2. Zbudować system na 2 końcówkach mocy. Np. 

https://allegro.pl/oferta/mocna-koncowka-mocy-sony-ta-n220-myslenice-7890344418

I dokupić przedwzmacniacz. Np.

https://allegro.pl/oferta/sony-ta-e1000esd-swietny-przedwzmacniacz-8809807844

Bardziej to wygląda na przedwzmacniacz do kina domowego, chociaż sprzedawca napisał, że to stereo. 

Zachowałbyś elementy pasujące wizualnie do siebie oraz ilość gniazd we wzmacniaczu, na których Ci zależy. Musiałbyś zapytać znawców Sony, które modele polecają. By był to krok do przodu.

Podane linki traktuj jako poglądowe. 

Porozmawiaj jeszcze z kolegą @Pumpurek  link masz wyżej. (Ten do końcówki) 

Pozdrawiam 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję 1ender. Taki przegląd o jakim piszesz mój wzmacniacz przeszedł w zeszłym roku. Okazało się wtedy, że poprzedni właściciel naprawił go nieumiejętnie i regulatory barwy i loudnes nie działały. Ktoś wstawił potencjometr do wysokich taki jak od balansu. Wzmacniacz był u słynnego Reduktora Szumu czyli u Pana Bielewicza. Potencjometr wymieniony na oryginalny, wszystko sprawdzone i wyregulowane w tym prąd spoczynkowy. Ten wzmacniacz z kolumnami Heco Aurora 700 gra ładnie i jestem z niego zadowolony tyle tylko, że zadowolomy jestem wtedy gdy jest włączony loudness i gdy regulator od tonów wysokich jest na maksa w prawo  a od basu na 3/4 w prawo. Jeśli wcisnę Source direct to wzmacniacz traci blask robi się matowy i gra bardzo płasko. Wiem, że tak być nie powinno, wzmacniacz powinien nas zadowalać gdy regulatory są w pozycji zero albo włączone jest source direct  a drobne korekty potrzebne są tylko przy niektórych płytach.  Poza tym ciekawi mnie dlaczego mój wzmacniacz o budowie bardzo podobnej do np Ta Fa 3ES kosztuje 800 zł a tamte 2000 zł Stąd ciekawość i chęć zmian. 

Z drugiej strony jest też ta niepewność- wydam 3000 zł na TA-FA 7ES - a on mi padnie po 2 miesiącach... Dlatego nie wiem, czy nie zwiększyć budżetu o raty i nie kupić nowego wzmacniacza z pełnym kompletem wejść i wyjść np Denona PMA 1600NE. Oki zepsuje jednolitość sprzętu SONY ale Denona 1600 NE mam gdzie posłuchać, mogę go także wypożyczyć np. od S4Home. 

Zrobiłem małe rozeznanie i wychodzi na to, że muszę posłuchać:

Denona PMA 1600NE

Yamha AS-701 

Marantz 7005

Inny jaki ? Warunek minimum jedna pętla magnetofonowa i wbudowany DAC by cyfrowo podłączyć MD. 

S4Home co ty na to? 

Pytanie czy jeśli cyfrowo podłączę MD np przez port COAX to jest to konfiguracja dwukierunkowa - mogę i nagrywać i odtwarzać czy tylko odtwarzać? 

Pozdrawiam serdecznie

 

Edytowano przez Radziulas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.01.2020 o 00:09, 1Ender napisał:

Znam sprzedawcę osobiście. Do zakupu nie namawiam, ale zapytaj o różnice brzmieniowe różnych serii Sony. Myślę że on jako właściciel, powinien coś wiedzieć. W zakładce o sprzedajacym jest telefon. 

https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-sony-ta-f700es-potezny-wysoki-model-8817202527

1Ender - a od kiedy TA-F700ES ma możliwość sterowania pilotem???

Radziulas,
koaksjal (podobnie jak większość kabli połączeniowych) to złącze jednokierunkowe.
Dwukierunkowe może być HDMI połączone pod gniazdo ARC telewizora oraz SCART (euro) i w dawnych sprzętach pięciopinowy DIN.

W odtwarzaczach MiniDisc zazwyczaj masz kilka różnych typów gniazd wejściowych i wyjściowych: analogowa para RCA, optyk oraz koaksjal. Więc możesz wchodzić (nagrywanie) oraz wychodzić (odtwarzanie) sygnałem na różne sposoby.

Poza tym - skoro dałeś do przeglądu (naprawy) swój wzmacniacz i byłeś zadowolony z naprawy - to równie dobrze możesz dać do przeglądu po zakupie używany wzmacniacz 🙂 Więc nie ma co się obawiać używanych sprzętów, co nie znaczy jednak że trzeba brać wszystko w ciemno...

Skoro na obecnym wzmacniaczu słuchasz na ustawieniu podbite wysokie tony + loudness, to czy jesteś pewien że w lepszym wzmacniaczu będziesz słuchał na ustawieniach neutralnych (Direct lub podobny tryb), bo może również będziesz dawał podbicie? 

Słuchałeś już lepszych sprzętów (i to bez podbicia tonów)?
Warto byś przed zakupem posłuchał innych wzmacniaczy z Twoimi kolumnami

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy spokojnie ja także sporo czytam i oglądam i wiem które modele są sterowane pilotem, a które nie. 1Ender podał cenne namiary i chętnie z nich skorzystałem. 

Roro dziękuję za informację. Wynika z tego że żaden nowy wzmacniacz nie wchodzi w grę chyba że zrezygnuje z posiadania magnetofonu a jedyną pętlę jaką ma nowy np Denon czy Yamaha wykorzystam do minidisku. Nie bardzo mi się to uśmiecha. Z kolei nie chcę w ciemno kupować Es-a bo nie wiem co ma w środku i jak długo posłuży a jednak 3 tysiące to dość poważne środki jak dla mnie. Bie wiem też o ile jest lepszy niż mój QS. Wygląda na to że jestem skazany na mój wzmacniacz. Tym bardziej, że mój streamer Pioneer NA 30 nie ma wyjść cyfrowych więc nie da się go spiąć bezpośrednio z MD. Cóż pewnie chciałem zbyt wiele.  Pozdrawiam i dziękuję 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

800 NE to po prostu 720Ae tylko z wbudowaną sekcją cyfrową. Moim zdaniem fajny wzmak do taniego systemu. Na początek przygody dla osób które chcą nowy.

ES gra wyrażenie lepiej niż niższe serie w SONYM ale ja ci nie specjalnie pomogę bo do czynienia miałem z dzielonym PRE + końcówka. Było to u mnie chwile w ramach testu. i kilkoma ESami krótko. Nie na tyle aby doradzać w ich kwestiach.

 

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki S4 Home. A jak oceniasz PMA 1600NE, Yamahę AS701 i Marantza 7005. Czy Denon PMA 1600 to znów 150AE z DAC? 

Czy jeśli zrezygnuje z magnetofonu i zdecyduję się na Roksana to nie ma znaczenia wersja czy musi to być MK1 jak pisałeś?

Ten Roksan kurka wodna taki pusty w środku w porównaniu do SONY ES :-)

  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roksan Caspian MK 1 kupisz do 2000 zł w ładnym stanie z pilotem. Ten wzmacniacz nie ma regulacji barwy, ani loudness. Brzmienie żywe, neutralne, mocny punktowy bas. Wzmacniacz bardzo szybki, energiczny. 

Jak tylko by była okazja do posłuchania w domu to szukałbym Sony ES. W końcu żyje się tylko raz. 😁

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.01.2020 o 13:40, Radziulas napisał:

Dzięki S4 Home. A jak oceniasz PMA 1600NE, Yamahę AS701 i Marantza 7005. Czy Denon PMA 1600 to znów 150AE z DAC? 

Czy jeśli zrezygnuje z magnetofonu i zdecyduję się na Roksana to nie ma znaczenia wersja czy musi to być MK1 jak pisałeś?

Ten Roksan kurka wodna taki pusty w środku w porównaniu do SONY ES 🙂

  

Tak 1600ne to 1520ae z dac. Ja dobrze oceniam ten wzmak. Tyle ze dało się go kupić za 3k .niech każdy sobie odpowie

 

Ale gra zdecydowanie lepiej niż 7005 czy as701

A caspian moim zdaniem super wzmaki. Wszystkie wersje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...