Skocz do zawartości

Nowy sprzęt za yamahę rx-a1060


piotrex89

Recommended Posts

Witam, sprzedałem amplituner Yamaha RX-A1060.

Szukam alternatywy, jakiś czas temu jak patrzyłem na allegro były 2-3 amplitunery z trójką z przodu(chciałem kupić flagowca) yamaha mi się spodobała bardzo. Obecnie widzę tylko słabsze amplitunery.

Chciałem Was drodzy forumowicze zapytać, macie może jakąś alternatywę/pomysł?

Czytałem trochę na temat Arcam 750AVR, jest w dobrej cenie na allegro. Co myślicie o takim pomyśle?

Moj głośniki to Dali Concept 8 fronty.

Centralny Dali Vokal

Dali Concept 1 tył.

Subwoofer Tonsil Aktiv 250.

Generalnie to bardzo bym sie na głośnikach nie skupiał, będe je wymieniać(to mój następny krok).

Krteria?

1. Sprzęt używany

2. Najlepiej by było z obsługą serwisu TIDAL

3. Dobrze by było mieć ARC.

4. Generalnie lubię wygodę, dotyhczas odpalałem aplikację na tel i słuchałem w ciągu kilku sekund muzyki jaką chciałem, po włączeniu TV ampli się sam uruchamiał.

5. Cena klocka do 10tys, z tym, że byłbym najszczęśliwszy nie płacąc wiecej jak 6-7.

 

Zastanawiałem się też nad wzmacniaczem+DAC do TV.

Miałem FERGUSONA ATV jako odtwarzacz filmów z USB, rewelacja tylko dwa "ale", sklep google się wieszał, Netflix nie działał, Następnie kupiłem XIAOMI, w porównaniu do fergusona pod każdym względem mi się nie podobał. Kupię teraz nVidia Shield. Dlaczego o tym piszę? Chce mieć głównie odtwarzacz USB filmów, ale tam też znajdę Tidal'a więc chyba amplituner z Tidalem nie byłby, aż tak konieczny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz powiedzieć jakie sprzęty do tej pory miałeś? Zdaje się, że przed Yamaha był naim. Czy Ty właściwie szukasz sprzętu do kina domowego czy do odtwarzania muzyki? Czego Ci brakuje w obecnej konfiguracji? Czy może po prostu zmiany weszły Ci w krew i są ważniejsze niż poprawa brzmienia 🙂

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Samsung plastikowy marketowy 5.1

2. Yamaha rx-a767 chyba i obecne głośniki

3. Yamaha rx-a1060

4. Naim unitilite

4. Obecnie szukam

Zawsze na początku jest rewelacyjnie, później brakuje wszystkiego... jak mam to okreslić, najogólniej później po kilku miesiącach szukam "czegoś lepszego". Za każdym razem nie licząc naima to były skoki milowe. Naim mi w ogóle nie spasował. Jeśli chodzi o kino rx wystarczył choć zawsze mogłoby być lepiej, jeśli chodzi o stereo wiem, że może być lepiej i szukam szczęścia, ale nastawiony jestem raczej na dobrej jakości amplituner(może lepszej jakości niż 1060, bo każdy ma swój punkt odniesienia finansowy przede wszystkim), ale rozważam też alternatywę. Głośniki po wymianie źródła dźwięku też zamierzam zmienić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może właśnie zacznij od wymiany kolumn. Jeśli zależy Ci na stereo, możesz zacząć od wymiany frontów. Jeśli lubisz dali, które zresztą z Yamaha grają moim zdaniem całkiem nieźle, to może wskocz kilka poziomów wyżej i posłuchaj np opticonow. Amp masz całkiem przyzwoity, więc może w tę stronę warto pójść. Bo na razie moim zdaniem wykonujesz bardzo chaotyczne ruchy. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu nie do końca. Bo Yamaha serii 6 nie ma tak rozbudowanej kalibracji.

Więc ok wydajnościowo będzie lepiej. Ale w kinie kalibracja to klucz.

Moje pomysły to Yamaha serii A3000 może być starsza w sensie 3030 itp

Dalej nad 758v3 ma dirac

Arcamy zwłaszcza że są wyprzedawane mają Dirac

Denon x3500 z świetnym xt32 i audyssey sub i do tego wzmak.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o denonie x3000 serii bo ma dobrą kalibracje. Ale zwróćcie uwagę że napisałem z końcówką mocy czy wzmacniaczem jako dodatek. W przeciwnym razie będzie on grał znacznie gorzej niż Yamaha serii A10.

Arcam jak najbardziej. Mało funkcjonalne amplitunery pod kątem sieci. Ale nowsze modele.maja Dirac i grają na prawdę klasowo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witajcie, zdecydowałem się jednak na yamahę, udało mi się kupić w super cenie nową rx-a3070, wrażenia?

  • W kinie duża różnica na plus, przede wszystkim szczegółowość, pełniejszy głębszy dźwięk
  • W muzyce, słyszę dźwięki, których wcześniej nie słyszałem, poprawa jest natomiast w porównaniu gdzie wcześniej przeskoczyłem z serii 7, na 10 różnica była ogromna, a teraz z serii 10 na 30 tylko różnica.

JEDNAK, jest jedna sprawa próbowałem fergusona, xaiomi, a teraz mam SHIELD'a, youtube odtwarzany przez to małe urządzonko jest prawie takiej jakości jak Tidial master z yamaha(prawie nie oznacza identycznej jakości) ale to urządzenie jest niesamowite, filmy odtwarzane przez shield'a a TV- różnica kosmiczna + yamahę... efekty niesamowite.

Generalnie reasumując, jest bardzo zadowolony gdyż zaplaciłem 5300zł za nową yamahę 3070! Jakbym wydał na nią 12tys(tak kosztowała kiedyś) byłbym rozczarowany jeśli chodzi o TIDAL. Wszystkim którzy polecali nVidię NALEGAM by robili to dalej, to był strzał w 10. Została wymiana głośników suba i dokupienie może w przyszłości końcówki mocy, jednak yamaha już ze mną zostanie do śmierci(tak przynajmniej myślę na dzień dzisiejszy.

Wszystkim dziękuję za pomoc.

Edytowano przez piotrex89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna okazja za fajne pieniążki, gratuluję zakupu, gdyby ktoś był zainteresowany i miał możliwości to łapcie z PeterTyson  https://petertyson.co.uk/clearance/refurbished-graded/av-receivers. Niby manufacturer refurbished ale z normalną GW itd, jest Yam 3070 i 2080, a przede wszystkim  MX-A 5000 i Marantz SR 8012 za fajne pieniążki. Szczerze mówiąc kupując z P.T macie pewność że jeśli coś się działo to tylko "kosmetycznie" i zwykle wygląda jak nowe nigdy nie otwierane. Przy okazji ja kilka dni wstecz zakupiłem w UK akurat nowego srebrnego Marantza SR 7013 z 5 letnią GW i dodatkami za 1050 gbp, będzie u mnie w następny weekend "can't wait" 😉

Edytowano przez slawek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2020 o 17:46, piotrex89 napisał:

https://www.audiovisualonline.co.uk/product/45935/yamaha-rx-a3070-aventage-black-9-2-channel-av-receiver-w-musiccast/

 

999 funtów!

+ prowizja sklepu z allegro który odebrał paczkę i wysłał mi do polski 50 funtów

+ wysyłka do polski wyszło 5300zł.

 

Już niedostępny :(

Normalną gwarancją owszem ale UKową. To modele które trafiły do autoryzowanego serwisu. Na produkcję.

Dnia 31.01.2020 o 19:50, slawek72 napisał:

Przy okazji ja kilka dni wstecz zakupiłem w UK akurat nowego srebrnego Marantza SR 7013 z 5 letnią GW i dodatkami za 1050 gbp, będzie u mnie w następny weekend "can't wait" 😉

Dobra opcja ale czemu w tych samych kwotach nie wziałeś 3070???? To jednak zdecydowanie lepszy ampli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dobra opcja ale czemu w tych samych kwotach nie wziałeś 3070???? To jednak zdecydowanie lepszy ampli.

Cytat

Dobra opcja ale czemu w tych samych kwotach nie wziałeś 3070???? To jednak zdecydowanie lepszy ampli.

Na wstępie przepraszam kolegę za off top, co do Yamahy to i tak i nie, było kilka czynników które o tym zadecydowały, po pierwsze i najśmieszniejsze to kolor, musiał być srebrny lub bliski jego odcieniowi.  Moje problemy z kolorem urządzenia są wam znane 😬(S4Home), bo doradzaliście mi w sumie najlepszą opcję dla mnie czyli ampli kina+ apmli stereo zintegrowany pomimo tego że już od was miałem Yamaszkę 685 i Atolla  to żona niestety wygoniła mnie z dwoma klockami z domu mówiąc"że zagracać jej salonu nie będę" 🙄. W sumie może to i dobrze bo jeden czy dwa klocki(cd lub b.r), zdecydowanie ładniej się prezentują. Przy okazji posiadania przez dzień Yamahy stwierdziłem że ten tytan z czarnym frontem rzeczywiście nie jest tym czego oczekuję, w przeciwieństwie do Atolla który wyglądał super, tak na marginesie ja wiem że to jest śmieszne ale jeśli mam w domu kilka sprzętów taka pierdoła jednak ma znaczenie. Co do samej  3070 do kina to kawał sprzętu, jest solidniejsza mniej się grzeje, jest dużo plusów i rzeczywiście 3070 jest odpowiednikiem Marantza 8012, a 2080/70 mojego Marantza 7013, tak słyszę co ludzie u nas mówią że tego 1080 ale siedzę na forach kilku krajów i każdy mówi że to rywal tej yamaszki z dwójką z przodu, więc nie wiem kto ma rację. Dalej racji tego że zmieniłem koncepcje i drugi sprzęt powędruje  do pokoju na górę gdzie zrobię sobie zestaw 7.1.4 dokupię zintegrowanego wzmaka , wolałem w salonie Marantza który jednak zagra lepiej w stereo, ja wiem że od amplitunera kina nie ma co wiele oczekiwać ale jednak moim zdaniem zagra lepiej od tej Yamahy. Oczywiście to wszystko jest pojęciem względnym , podobnie jak  gusta ale uważam że ten 7013 był dla mnie najlepszym wyjściem, poza tym Yamahę już jedną w domu mam, a design Marantza bardzo przypada mi do gustu. Szkoda że ogranicza mnie kolor, gdyby tak nie było to pewnie nie szukałbym więcej nowego sprzętu bo mam w domu kilka klocku ze stajni Pioneera i Yamahy, chcę wierzyć że dla mnie będzie to najlepsza opcja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

nie no wiadomo z kobiętą nie wygrasz :P

Dla mnie już 1070/1080 to ciekawa konstrukcja do 7013. Ale Marantz ma swoich wielbicieli i ja to rozumiem. Z nikim nie szukam wojny. Po prostu się pytałem :)

Cieszę się kiedy da się z kim porozmawiać o rożnych upodobaniach dźwiękowych .

Nie no spoko, ja absolutnie tego tak nie odebrałem, padło na Marantza bo jest z koncernu D&M, a nie ukrywam że najbardziej zależało mi na Denonie z racji sympatii do modelu który posiadałem prawie 30 lat temu 😉. I jak mówię wiem że w kinie będzie ok ale bez fajerwerków, zwłaszcza że będzie to system 5.1.2 lub 5.1.4 ale myślę że w stereo kiedy nie będzie mi się chciało iść do góry to jako tako zagra. Myślę że lepiej od Yamahy, w niej akurat mam odczucia że wokal zbyt nachalnie wysuwa się na pierwszy plan, w Marantzu akurat w stereo słyszę więcej detali w tle, nie wiem może to tylko moje odczucia. Oczywiście w kinie ta 3070 ma większe możliwości, poza ty mniej by się grzała, ma dobre komponenty, ma dużo plusów. A jest też dosyć duża, więc na moje użytkowanie(max 20-30h w tygodniu), Marantz przy dobrym ustawieniu spokojnie wystarczy. Głośników też nie mam do niego bardzo wymagających bo zagra z M.A silver 2 na froncie i w centrum, z tyłu są silver Fx-y, jeszcze zastanawiam się na subem i głośnikami do atmosa.  Poza tym jak będę sobie chciał posłuchać brzmienia Yamaszki to pójdę do garażu 😉 gdzie będzie zestaw stereo- będę miał klasyczny zestaw 3 strefowy, bez jakiś kilku stref w jednym 😋. Jeszcze chciałem wspomnieć że piękna ta Yamaszka kolegi powyżej, ma w sobie urok, mnie ten tytan trochę zabił swoim odcieniem, natomiast srebrny Marantz'a jest pikny, całość - styl retro ładnie się prezentuje to po pierwsze(istotny jest większy wyświetlacz dostępny pod klapką), a po drugie ważne żeby fajnie zagrał i "będzie pan zadowolony", oby 😉 . I na koniec przepraszam autora wątku że zamiast rozprawiać o jego 3070 rozprawiam o swoim systemie bo żeby nie było ja cholernie cenię Yamaszkę i szczerze powiedziawszy tą kolegi widziałem już jakiś czas temu no ale nie po drodze mi z czernią no i akurat w moim wypadku odświeżania starych wspomnień z tą firmą też, ale jestem pewien że kolega dokonał jednego z najlepszych wyborów do kina, a pewnie i w stereo to nieźle jak na Amp kina zagra.

Edytowano przez slawek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Jasiek88 napisał:

Dziwna jest ta wersja Yamahy i połączenie dwóch kolorów wkurza mnie to.. wszystkie inne sprzęty robią normalne albo taki albo takie a tutaj jakieś cyrki

 

Nikt mi nie powie że kiedyś było gorzej...

771153350.jpg?1572681260

 

hodzi ci o ten górny panel że za szkłem jest zawsze czarny?

A wiesz co ja słyszałem 10 lat temu od klientów?

Że najbardziej im się podoba HArman

i-harman-kardon-avr-255.jpg

Też dwukolorowy, za szkłem. I w ogołe występował tylko w jednym odcieniu. Dało się? Yamaha też poźniej to zrobiła. No i to tłucze.

Osobiście jestem zwolennikiem tego:

c93895d8-fb6c-482c-af3c-5d1593ba3b68_i-y

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4 Home, a ja zapytam tak z trochę innej beczki i proszę nie odbierajcie to jako atak na was, czy coś tym stylu bo pytam z ciekawości. Mianowicie śledziłem wasze sprzed kilku lat i wtedy "w pojedynku"podobnej klasy modeli  Marantz vs Yamaha zdecydowanie oponowaliście za Marantzem. Teraz jest odwrotnie, tak szczerze powiedzcie mi czym to jest spowodowane, odsłuchami, pomiarami, interesem czy zwykłymi upodobaniami ,a może każdy z was ma innego faworyta i odbiór dźwieku pytam bo zastanawiam skąd taka zmiana?

Edytowano przez slawek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upodobaniami.

Nas pisze dwóch na forach. Ja dawno temu pisałem na Audiostereo. Teraz w ogóle tam nie pisze. A kolega nie pisze na Audio chyba że mnie nie ma.

To że ja OBECNIE wole Yamahe nie znaczy że on nie może OBECNIE wolić Marantza.

Ale ja akurat jestem za tym bo to zdrowe w salonie.

Tak samo jak przyznaje że słabo stoję w gramofonach. Tylko te podstawe niskie modele mam jako tako ogarnięte. A kolega ostatnio doradzał i montował Transratora :P Jest na naszym facebooku polecam.

Z kolei ja stoje dobrze w sieciowych elementach. A kolega nie wie co napisać o Malinie :P

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...