Skocz do zawartości

HK3490+Monitor Audio BR5


thomas76

Recommended Posts

Witam wszystkich maniakow muzyki.Prosze o porade w zwiazku z impedancja w zestawie amplituner stereo HK3490+Monitor Audio BR5.Mam pokuj 16m i jestem prawie zdecydowany na zakup tego zestawu.Tylko nie wiem czy moc wzmacniacza nie zaszkodzi glosnikom.Jesli tak to jakie inne glosniki moge wybrac do 2000 zl. o podobnej charakterystyce brzmienia:???:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Zgodze się z poprzednikiem, sam używam HK 3490, ma na prawdę potężną moc w sobie, budzi mocne kolumny do zycia na nowo, byłem w szoku jaka jest różnica pomiędzy mocną niby Yamahą która miała niby 6 x 135 W, a tym HK 3490 który ama 2 x 120 W, moje Paradigm Monitor 3v4 obudziły się do życia na nową, polecam ten amp i te kolumny co wybrałeś ale granie z rozsądkiem - sam wymieniam moje Paradigmy na Paradigmy 9v5

Pozdrowka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Yamaha to tez ma zapewne moc katalogowa 6 x 135
zawsze jest to podane wysterowanie gdy "gra" jeden kanal przy wysterowaniu 2 i więcej zawsze spada moc i pokazują sie inne zniekształcenia
W stereo tez nie pewnie nie wyciagnie 2 x 135 pewnie ciut mniej
Harmany ze względu na swoją amreykańskość mają potencjał który potrafią dobrze wykorzystać mocowo:)
a jak polaczymy kanadysjką szkołe Paradigmow efekt trzesienia ziemi gwarantowany icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za porade.Wiec moze dac slabsza wersje HK3390.Ale nie ma ona cyfrowego wejscia optycznego ktore by sie przydalo.A z tego co wiem zaden amplituner stereo nie ma wejscia optycznego oprucz HK 3490.I co dalej?Co mi poradzicie do tych MA BR5,graja na moje ucho bardzo ok. lecz chcialbym uzyskac gleboki i cieply basik.Pozdrowionka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slabszy HK3390 ma 80Watt na kanal przy 8 omach a wersja HK3490 ma 120Watt na kanal przy 8 omach.A jesli chodzi o optyka to chcialem podpiac dekoder satelitarny pod ten amplituner.Dlatego ze jak ogladam telewizje to przerwa reklamowa jest o wiele glosniejsza niz sam program.Bardzo mnie to denerwuje.A przez wejscie optyczne glosnosc caly czas pozostaje na tym samym poziomie.Lecz optyka ma tylko HK3490 czyli ten mocniejszy.

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...