Skocz do zawartości

Wymiana kolumn? a może amplitunera?


Markk

Recommended Posts

Zastanawiam się powolutku nad wymianą amplitunera Yamaha 683 lub zestawu 5.0 Mission m34i

Czasami brakuje mi trochę przestrzenni dźwiękowej w filmach. Jest dobrze ale wiem ,że może być poprostu lepiej :)

Aktualnie rozstaw 5.1.2 widać na rysunku nr1, (po lewej jak powinno wyglądać prawidłowo, a po prawej jak wygląda to u mnie).

Na uwadze mam dwie opcję: wymianę na Onkyo 840. Lub wymiana z mission5.0 na 7.0 Heco Aurora 700+300+Center30Heco. Ewent. zestaw klipsch w podobnej cenie.

Też rozważam czy dobrym pomysłem będzie kupno 7.0 ponieważ głośniki tylne za bardzo zbliżą się do słuchacza i może zostać tylko przy 5.0

Więc jak panowie najpierw amplituner ,a kiedyś głośniki czy odwrotnie?

Kino 95% stereo 5%

e063a1c1ee4a2d9dgen.jpg

Edytowano przez Markk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

tak naprawdę Twój obecny system jest dobrany prawidłowo, elektronika odpowiada klasie kolumn. Aby uzyskać docelowo dobry efekt, musisz pomyśleć o zmianie niestety całego systemu. Ja jednak zacząłbym od kolumn. Heco Aurora to bardzo dobra opcja, to kolumny mocne, swobodnie grające i świetnie sprawdzające się z elektroniką Yamaha. Wspomniałeś o Klipsch - to kolumny o znacznie jaśniejszym charakterze grania, z amplitunerem yamaha może być zbyt ostro, sucho. Ale z mojej strony dołożyłbym jeszcze system niestety droższy, ale docelowo znacznie wyższej klasy, oparty na kolumnach Kef Q750. I to jest moim zdaniem najlepsza droga. Już teraz uzyskasz znaczy przyrost jakości dźwięku, a w przyszłości przy zastosowaniu dobrego amplitunera, będziesz miał naprawdę dobre kino domowe.

Co do ustawienia to chyba w Twoim salonie pozostałbym przy konfiguracji 5-kanałowej, ale pomyślał o zastosowaniu głośników sufitowych Dolby Atmos.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...