Skocz do zawartości

Nowe KD do salonu 5.1.4 + projektor


Lan

Recommended Posts

Witam,

 

Przygotowuję salon ok. 5x5m, dłuższy bok otwarty na kuchnię, pod kino domowe (na początku projektor bez TV).

Będzie to moje pierwsze KD, wiem tyle co z różnych for, poradników, więc nie za wiele :)

Chcę zbudować system 5.1.4 głównie pod filmy, trochę muzyki i może gier (60/30/10).

Zaznaczę, że nie jestem "audiofilem", interesuje mnie zestaw ze średniej półki.

 

Poniżej rzut pomieszczenia, kanapa będzie odsunięta od ściany tak, żeby weszły za nią tylne głośniki. Do jutra muszę podjąć decyzję gdzie mają być głośniki sufitowe oraz projektor - elektryk kładzie kable.

Czy rozmieszczenie głośników sufitowych (poniżej na czerwono) będzie ok? Tylne od ściany będą oddalone ok. 20-30cm, mogą być tak blisko?

Projektor pod sufitem, ok. 4m od ekranu (tu gdzie jest narysowany TV), mniej więcej na linii światła Ń na poniższym rzucie.

PTyy7k.png

Chciałbym się zmieścić w 10 tyś (za samo KD), co niestety może być bardzo trudne, wchodzi w grę nagięcie tego budżetu.

Amplituner musi być 9-kanałowy, więc pewnie coś pokroju Onkyo 830 co już zjada 4 tyś pln.

Głośniki sufitowe któreś Magnat Interior ICP 62? 82? -> 4x 200pln. - czy do nich trzeba/warto jakąś obudowę ochronną, żeby dźwięk nie szedł do góry?

Reszta jak na razie nie mam pojęcia.

 

Proszę o porady po 1 czy ustawienie będzie ok, po 2 na jaki sprzęt patrzeć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...