Skocz do zawartości

STEREO 3,000zł. Wzmacniacz + Monitory


lukluk71

Recommended Posts

Szczęśliwego nowego roku 🙂

Panowie, i Panie :) sprowadza mnie do Was poszukiwanie sprzętu audio.  Do tej pory używałem przez dosłownie 10 lat (a nawet ponad) wieży Technics SA-EH580. Grało to "jakoś". ale myślę że czas na zmiany.  Budżet jaki posiadam to 3,000zł. Ewentualnie jeśli będzie trzeba dopłacić do czegoś dużo lepszego to mogę dorzucić 500zł (ale musi się przełożyć na lepszą jakość). Generalnie jestem laikiem, nie jestem bardzo wymagającym audiofilem, choć nie ukrywam że chciałbym coś lepszego niż dotychczas było.

Słucham muzyki "różnej" ale bardziej skupiam się na elektronicznej. Żona słucha wszystkiego po trochu - czyli hity radiowe. Zależy mi też na polepszeniu jakości dźwięku z TV (podczas oglądania filmów). Rzadko słuchamy bardzo głośno muzyki, choć czasami się zdarza.  Pokój ma 22m i jest miejsce tylko na monitory. 

Jak już wspominałem, jestem laikiem w temacie, który dopiero zaczyna się rozglądać i zapoznawać z produktami, i przeraża mnie ilość tego wszystkiego, wraz z rozrzutem opinii. Dlatego zwracam się o pomoc do Was :) Bardzo dużo dobrego słyszałem o Magnat Quantum 673 ale widzę że nie ma ich w sprzedaży i są MAGNAT QUANTUM 723 - rozumiem że 723 to jest praktycznie ten sam model co 673?  

Dużo dobrego czytałem też o JBL Studio 230. I mam możliwość kupna używanych: https://allegrolokalnie.pl/oferta/jbl-studio-230-gratis-wieszaki na allegro lokalnie.
I tu się zastanawiam, czy 4 letnie głośniki będą ok - nie ma się czego obawiać? Ale nowe Magnaty Q 723 wychodzą bardzo podobnie cenowo - i czy mógłbym Was prosić jakich różnic mogę się spodziewać między tymi modelami?

I jaki do takiego zestawu polecilibyście wzmacniacz, a chyba raczej amplituner, bo z pewnością czasami będzie odpalane radio. Z początku myślałem o takim: Onkyo TX-8250 

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 22 m możesz skupić się na podłogowych,  żeby w cenie 3tys coś sensownego znaleźć musiałbyś szukać na rynku wtórnym z nowych to będzie zestaw pierdziawki z wątpliwej jakości wzmacniaczem,  chyba że nie jesteś wymagającym słuchaczem. 

To może jakiś all in plus kolumienki, trudno powiedzieć.  Jak masz możliwość to wyjdź z domu do jakiegoś salonu, niech Ci pokaże jakieś zestawy w tej cenie, najlepiej jednak słuchać w swoich warunkach akustycznych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo taki zestaw, to będzie zestaw pierdziawek?
MAGNAT QUANTUM 723 + Onkyo TX-8250

Tak jak wspomniałem w poście, nie mam możliwości kupna podłogowych.  :/ W sumie na upadłego, ale nie chciałbym tego robić, mógłbym coś zmienić w umeblowaniu (ale wtedy dochodzą kolejne koszta) i kupić Pylony Pearl 25. Problem z Pylonami taki, że brakuję tam maskownic, a mam dziecko 1,5 roczne, które lubi wciskać sobie palce w głośniki.  

@
DiBatonio postaram się poszukać jakiegoś miejsca na odsłuch. Ale na początku chciałbym sobie nakierować na co konkretnie zwrócić uwagę, bo mam dość ograniczony czas na śmiganie po salonach. Chciałbym niedługo coś kupić, ale nie mam czasu jeździć za tym, a strasznie mnie zastanawia czy między takimi MAGNAT QUANTUM 723 a takimi "budżetowymi" Perlami będzie znacząca różnica.  

Mogę zwiększyć budżet i zrobić taki zestaw:
Onkyo TX-8250 koszt 1699zł 
Pylon Audio Pearl 25 1599zł (najbardziej obawiam się jakości, dużo osób piszę że są słabo wykonane. I brak maskownic, i dzieciaka który zaatakuje głośniki)
i później kombinacja z meblami. 

Edytowano przez lukluk71
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jeśli źródłem będzie radio lub stacje internetowe, Spotify, system zbudowałbym na bazie Onkyo TX-8250 lub Yamaha R-N602. Obydwa amplitunery mają pełne wyposażenie sieciowe, są natomiast pewne różnice w charakterze brzmienia. Onkyo jest równiejsze, bardziej analityczne, dokładne. Yamaha natomiast jest bardziej efektowna, wyraźniej eksponuje skraje pasma. Dobrym uzupełnieniem będą kolumny Monitor Audio Bronze 2 lub Kef Q350. Monitor Audio to bardziej swobodne granie z dużą ilością szczegółów, dobrym wyraźnym basem. To idealne połączenie z Onkyo (zestaw tutaj). Natomiast do amplitunera Yamaha zaproponowałbym Kef Q350 (zestaw tutaj). Ten drugi zestaw jest wyraźnie droższy, ale także lepszy. Możemy liczyć na bardzo spójny, pełny, plastyczny, dobrze dociążony dźwięk z wyraźną podstawą basową.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się odsłuchać Pylony 25 na Onkyo TX-8050. Ten zestaw zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Bardzo mi się podobało. W porównaniu do obecnego sprzętu, to niebo a ziemia. 
Ale jak pisałem wcześniej, musiałbym zrobić przemeblowanie do Pylonów. Dlatego ciągle zastanawiam się nad tymi Magnatami 723 które będę mógł ustawić spokojnie na meblach. 

Mangantów raczej nie będę miał możliwości odsłuchania. I tu pytanie pada, co dostanę "więcej lub mniej" po kupnie takich Pylonów zamiast Magnatów ?
(bardzo bym prosił o wypowiedzi merytoryczne, pomijając reklamowanie swojego sklepu, namawiając na kupno produktów które macie akurat dostępne u siebie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po odsłuchu dwóch zestawów do których się przymierzam. Z amplitunerem którego planuję kupić: Onkyo TX-8250
-Kolumny Pylon Pearl 25 
-Magnat Quantum 723

Zestawy troszkę inaczej grają, ale na każdym mi się bardzo podoba.  Ponieważ dla mnie to jest ogromny skok jakościowy w porównaniu do tego co mam, to nie mogłem się zdecydować. Bo jeden i drugi zestaw mi bardzo podchodzi. I w tym momencie robi się "loteria" Mimo tego że to są budżetowe opcje, to jak pisałem wcześniej, przepaść jest ogromna w stosunku do tego co posiadam obecnie. Z pewnością jak słuch się przyzwyczai i będę miał jakiś punkt odniesienia, to w przyszłości zamienię te kolumny na jakieś lepsze. Na razie nie mam takiej możliwości i wybór pozostaję przy co wymieniłem. Dlatego Panowie, napiszcie chociaż z punktu technicznego czy lepsze Pylony czy Magnaty ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Pozwolicie, że się podłączę? Mam pytanie. Zastanawiam się nad pylonami tymi co kolega, ale kolumny u mnie będą stały przy ścianie, w związku z tym, czy nie będzie to niekorzystnie wpływami na dźwięk, skoro one mają bass reflex z tyłu?

 

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lukluk71 napisał:

Zestawy troszkę inaczej grają, ale na każdym mi się bardzo podoba.  Ponieważ dla mnie to jest ogromny skok jakościowy w porównaniu do tego co mam, to nie mogłem się zdecydować. Bo jeden i drugi zestaw mi bardzo podchodzi. I w tym momencie robi się "loteria"

Bez urazy, ale od tego co masz to większość lub nawet wszystko z dzisiaj dostępnych urządzeń audio gra lepiej.

Skoro to loteria, to nie pytaj, weź wypożycz w końcu któryś zestaw do domu, bo u Ciebie nie zagra tak samo jak w salonie, chyba masz tego świadomość?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie udało mi się posłuchać kilku zestawów kolumn. Głównie na  Onkyo TX-8250 i Yamaha r-n602. Na jednym i drugim brzmienie mi się podoba. Ale różnica w cenach na korzyść Onkyo TX-8250 które obecnie można kupić za 1699zł nowe. 

Słuchałem Pylonów Pearl 25 i Magnat Quantum 723 
Bardziej pasuję mi jakość dźwięku z Pearl 25 - jest "mocniej" i bardziej wyrazista ta kolumna.  Przy muzyce elektronicznej bardzo mi się podało to te kolumienki tak "równo" grają.

Ale mam kolejny problem. Sprzedawca zaczął namawiać na nowy model Pearl 27 - mówi że dużo lepsze od Pearl 25, ale obecnie nie było ich do odsłuchu.  Ale twierdził że jest duża różnica pomiędzy Perlami 25 a 27 na korzyść 27. W tym rzecz, że mam wątpliwości, bo czytałem dużo opinii że różnice w jakości dźwięku między tymi kolumnami są minimalne. I z drugiej strony zastanawiam się czy faktycznie do mieszkania potrzebuję 27. 

Jest jeszcze druga opcja (chociaż nieosiągalna na ten moment, ponieważ żona się buntuję jeśli chodzi o taką kwotę, i musiałbym pokombinować żeby z tajniaka dołożyć, ale i tak pewnie wyjdzie to na jaw) Słuchałem jeszcze Sapphire 25 i miałem wrażenie że lepiej zagrały, choć jak wspominałem, jestem laikiem i czasami zamykając oczy, zmieniając muzykę, miałbym problem z odróżnieniem które to Perl a które to Sapphire. Z pewnością Sapphire są lepiej wykonane, i tu nie ma cienia wątpliwości. Do sapphire 25 musiałbym dorzucić ok 1500zł i zastanawiam się czy na początek faktycznie potrzebuję takich kolumn. Czy nie lepiej jako amatorowi będzie kupić na początek budżetowe Pearl 25, z którymi zapoznam się bliżej tematu, i w przyszłości jak "wymęczę" Perle to zacznę odsłuchy innych kolumn, innego/lepszego sprzętu. Co myślicie ?

Do jutra muszę podjąć decyzję. Póki żona jest nastawiona pozytywnie na zakup. Kupowałem niedawno OLED'a więc ciężko było przekonać na nowe zabawki. Generalnie tak jak pisałem wcześniej, wynegocjowałem z żoną że w granicach 3,000zł mogę zrobić taki zakup. Z Sepphire będzie ciężko, ale z tajniaka mogę zapłacić kartą kredytową 🙂 

No i jeszcze jedno, jakbym się jutro zdecydował, to mam taki zestaw:
Onkyo TX-8250 +Perle 25 w cenie 3200zł (z wysyłką) i gratis maskownice do kolumn i kable.

Będę wdzięczny za Wasze podpowiedzi. 🙂 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki Panowie za pomoc. Dzisiaj zamawiam wspomniany zestaw (Onkyo + Perle). Już się nie mogę doczekać. 

@helhaim mogę tutaj napisać, bo to nie tajemnica: Audiosfera.eu 
Tylko to raczej indywidualne negocjacje, to nie jest oficjalna promocja tego sklepu. Dlatego warto kontaktować się bezpośrednio ze sklepem żeby mogli sprawdzić dostępność i aktualną ofertę u dystrybutora. Dzisiaj będę składał zamówienie, ale ogólnie bardzo dobry kontakt ze sklepem, załatwiłem wszystko przez msg. Trochę męczę wiadomościami, ale zawsze dostaję konkretne odpowiedzi i porady. Jestem bardzo zadowolony z poziomu obsługi klienta. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.01.2020 o 15:44, lukluk71 napisał:

Głównie na  Onkyo TX-8250 i Yamaha r-n602. Na jednym i drugim brzmienie mi się podoba. Ale różnica w cenach na korzyść Onkyo TX-8250 które obecnie można kupić za 1699zł nowe. 

 :) jakbym siebie słyszał, wszystkie Twoje dylematy, podejście do tematu, doświadczenia ze sprzętem, z żoną :) - znam to z autopsji. Daj znac jak ci to gra

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie, wszystko przyszło. I swoją drogą, zamówienie było składane przez Audiosfera.eu - dla mnie genialni ludzie. Tak powinny działać sklepy internetowe!  Kolumny się grzeją 🙂Jestem baaardzo zadowolony! Generalnie nie będę tu pisał o dynamice dźwięku, odrywaniu się i lataniu w powietrzu :D jestem laikiem w temacie który słuchał przez długi czas muzyki na wierzy  Technics sa-eh 570 - która dobrze wspominam bo była ze mną ponad 15 lat. Jeszcze kiedy rodzice kupowali mi sprzęt audio. Do dziś służyła bez awarii. Jakoś nie skupialiśmy się z żoną na jakości dźwięku, dla nas było ok. Bo nie mieliśmy porównań z innym sprzętem. No ale wracając do tematu. Onkyo 8250 + Pearl 25 dla nas to ogromny skok pod względem jakości dźwięku. Kolumny jeszcze się nie wygrzały, a są już ponad nasze oczekiwania. Myślałem o tym zestawie jako przejściowy, i żeby wejść w świat audio. Ale wydaję mi się że będzie u mnie dłużej. Najbardziej obawiałem się że będzie słabo z kolumnami za taką cenę, ale taaa cena i jakość dźwięku to genialne połączenie. Kolumny nie wyglądają na budżetowy produkt, ciężko mi się doczepić do wykonania. Oglądałem centymetr po centymetrze żeby się do czegoś doczepić i nic nie znalazłem. Spodziewałem się trochę gorzej jakości, a jest bardzo dobrze. Jakościowo wykonaniem, i bardzo dobrze pod względem jakości dźwięku. Jeśli ktoś ma obawy przed jakością i że to budżetowy zestaw, to serio nie ma się czego bać. Chyba że jest się jakimś mega audiofilem z doświadczeniem. Ale dla ludzi którzy chcą sobie posłuchać muzyki, potuptać z żoną w kapciach, czy nawet wyrelaksować przy dobrym dzwięku, to będzie strzał w 10! 

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...