Skocz do zawartości

Nowy zestaw do słuchania muzyki


Krzysztof Rzepka

Recommended Posts

Dzień dobry.

Potrzebuje rady przy wyborze sprzętu do swojego salonu 40 m2, interesuje mnie słuchanie muzyki bezpośrednio z tv lub radio internetowe bądź z telefonu.

Mam obecnie amplituner Yamaha rx -v387 oraz zestaw Jamo s506 bez sobwofera.

Zestaw ten na mieszkaniu był wystarczający ale teraz po przeprowadzce do domu nie daje rady, do tego nie ma wifi, nie ma możliwości podpięcia neta.

Moje pytanie brzmi czy wystarczą mi dwa dobre frontowe głośniki z amplituneram , czy dodać jeszcze suba.

Mój budżet to około 8 tys. + /- 2 tys.

Zastanawialem się na głośnikami firmy Klipsch , czy warto ? Może macie jakieś rady ?

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Przede wszystkim należy ustalić czy interesuje Cię kino domowe czy stereo. Jeśli nie planujesz rozbudowy systemu do przynajmniej 5 kolumn w pomieszczeniu, na pewno nie bierzemy pod uwagę amplitunera kina domowego (częsty błąd początkujących). Nowa elektronika (wzmacniacz) jest Ci potrzebny gdyż obecna Yamaha nie napędzi lepszych kolumn. Jeśli nie kino domowe to amplituner stereofoniczny. Da pełną funkcjonalność cyfrową i bezprzewodową, zagra lepiej niż amplitunery wielokanałowe. Polecam wtedy np. Yamaha R-N803 czy Denon DRA-800H. Z kolumn jeśli lubisz dynamiczne brzmienie, Klipsch może być zwłaszcza jako kompan dla Denon-a. Powinieneś wybrać się na odsłuchy gdyż wybór kolumn jest bardzo szeroki Równie dobrze można polecić Monitor Audio Bronze 6, Dali Oberon 7 czy Heco Aurora 700. Subwoofer nie będzie potrzebny. 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przede wszystkim zależy na muzyce.

Miałem  już odsłuch Klipscha i nawet ok, z ta różnica ze moje pomieszczenie jest dużo większe niż w sklepie .

Dlatego zastanawiam się nad nowa elektronika i dobrymi frontami. 
Moglbym zaoszczędzić na subie.

Nie wiem czy automatycznie kupić suba większego i głośniki , myślałem o klipach RP-6000 czy za małe? 
Zapomniałem jeszcze dodać że większości odsłuchu to muzyka elektroniczna i techno.

Edytowano przez Krzysztof Rzepka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadając się z obecnego zestawu co by to nie było będzie lepiej. Zestaw stereo dobrze by było wzbogacić w porządnego suba. W tym budżecie można złożyć fajny zestaw taki jak Yamaha rn803d heco aurora 700 i do tego sub svs sb12. Oczywiście wcześniej najlepiej umówić się na odsłuch wtedy będziesz miał możliwość testu paru zestawów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zmiany jest całość oczywiście. 

A to czy chcesz kino czy stereo to jest pytanie do ciebie.

Przeczytaj mój post co wybrać jedno czy drugie. 

Kolumny klipsch grają dość ostro jeśli lubisz takie granie to ok ale wybierz do tego ciepła.lamoke na el34.

Moje propozycje to Yamaha 803 z aurora 1000

Atoll in 100 z heco celan GT 7. Tu dołożysz ale przeskok jest olbrzymi.

Jest jeszcze kilka ciekawych propozycji. 

Monitor audio że swoimi bronze 6 do wydajnego nada 375.

Na prawdę w tym budżecie musisz odsłuchać i powiedzieć nam co ci się bardziej podobało. 

Będzie nam łatwiej doradzać.

Zapraszam cię także na odsłuch.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...