Skocz do zawartości

Zestw głośników 7.0 do pioneer vsx d814 propozycje


piotro222

Recommended Posts

Witam, jestem tu nowy ale od jakiegoś czasu obserwuje to forum i proszę o propozycję na temat zestwu kolumn nie muszą być jednej firmy mogą być używane do max 1500 zł obecnie posiadam monitory Technicsy 3030 o mocy 70 watt 8 ohm może dało by się je wkomponować nie grają źle na moje ucho a portfelik też jak widać jest dość skromny, pokój mam ok 20 m2 no i jak już pisałem mój nowy nabytek Pioneer VSX D814, Bardzo proszę o propozycje

Pozdrawiam wszystkich
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotro222
Pierwsze pytanie - czy musi to być 7 kolumn? Nie lepiej kupić porządniejsze 5 i na tym poprzestać
W końcu filmy i konerty wielokanałowe kończą się raczej na 5.1, reszta to już wynik działania procesora w amplitunerze.
Zauważ, że 20m^2 to wcale nie tak dużo.
Do wydatków na kolumny dojdzie jeszcze koszt standów oraz kabli.
A z konkretnych przykładów - za 1700zl kupisz nowy komplet (5.0) JAMO S606 HCS3
http://www.ceneo.pl/279207
http://www.allegro.pl/item488455726_jamo_s...m_dost_24h.html

A co do używanych - konkretne zestawy będą, jak odpowiesz na pytanie: 5 czy 7 kolumn.
Swoją drogą to mało jest gotowych zestawów na 7.0 wśród sprzętu używanego - a wyrobów MAudio, STXa czy innych wynalazków nie polecam.

Pozdrawiam
PS. Będziesz Pioneera używał głównie do kina, czy do słuchania muzyki? No i jakiej muzyki, czego oczekujesz od sprzętu (poza standardowym "by ładnie grał")?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki RORO za zainteresowanie moim tematem, ok może być 5.1 byle by ładnie grały ogólnie słucham jazzu, bluesa, soul, rocka, muzyka klasyczna( więcej słucham muzy jak kino).
Kino domowe też wchodzi w grę posiadam playstation 3 na którym odtwarzam filmy w bluerayu teraz miałbym jeszcze do ciebie prośbę albo do znających sie na temacie powiedzcie mi jak to wszystko ładnie połączyć i jakich użyć kabli: Ampli Pioneer vsx D814, DVD Pioneer DV 380, Playstation 3, TV 37 cali LCD no i mój lapek.
Od razu napisze że między TV a pleyem używam HDMI a teraz chodzi mi żeby to wszystko sensownie połączyć że jak odpalę sobie film na BD to żeby dźwięk był z kina problem jest taki, że Ampli nie ma złącza HDMI.

Z góry dzięki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki RORO za zainteresowanie moim tematem, ok może być 5.1 byle by ładnie grały ogólnie słucham jazzu, bluesa, soul, rocka, muzyka klasyczna( więcej słucham muzy jak kino).
Kino domowe też wchodzi w grę posiadam playstation 3 na którym odtwarzam filmy w bluerayu teraz miałbym jeszcze do ciebie prośbę albo do znających sie na temacie powiedzcie mi jak to wszystko ładnie połączyć i jakich użyć kabli: Ampli Pioneer vsx D814, DVD Pioneer DV 380, Playstation 3, TV 37 cali LCD no i mój lapek.
Od razu napisze że między TV a pleyem używam HDMI a teraz chodzi mi żeby to wszystko sensownie połączyć że jak odpalę sobie film na BD to żeby dźwięk był z kina problem jest taki, że Ampli nie ma złącza HDMI.

Sprostuje jeszcze to powyżej jesli chodzi o ten zestaw to jak narazie nie stac mnie na jakis dobry subwoofer dlatego zestaw 5.0 wchodził by w grę, obejrzałem to Jamo a zapytam co myslisz o tym modelu niżej 506?

Jeszcze jedno prosze o opinię tych kolumn KODY co to moze być za model i ewentualnie jak by się to spisywało do tego co napisałem wyżej

http://allegro.pl/item491330767_koda_kolum..._za_grosze.html

Z góry dzięki Edytowano przez RoRo
Bardzo proszę używać opcji "EDYTUJ" zamiast dodawać kolejny post jeden pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do modelu S506 - jest już zmieniona koncepcja kolumny (nie mamy basowego głośnika 20cm na bocznej ściance).
Wydaje mi się, że lepiej jednak dopłacić do S606 icon_cool.gif

Co do połączenia:
DVD z zmplitunerem: koaksjalnym kablem cyfrowym (cinch-cinch, czyli inaczej RCA-RCA)
DVD z TV: kablem euro-euro (bo chyba w modelu DV 380moe ma HDMI...)
PS3 z amplitunerem: kablem cyfrowym
PS3 z TV: nie wiem, czy masz coś lepszego niż gniazdo euro
laptop z TV: to zależy, czy masz HDMI w obu sprzętach. Jeśli Twój TV LCD ma gniazdo wejściowe D-sub to w ten sposób możesz puścić sygnał wizyjny.
dźwięk z laptopa do amplitunera: prawdopodobnie masz tylko wyjście stereo w laptopie (minijack, potrzebny kabel minijack-2xcinch). I w zależności od potrzeb albo dźwięk podłączasz pod amplituner (wejście audio - np. AUX czy TAPE) lub pod TV (powinny być 2 gniazda na wejście audio w TV jako wejście audio Lewy i Prawy).

Tego kompletu KODY z Twojego linku nie kojarzę - więc nie podpowiem Ci, czy i za ile warto je kupić icon_sad.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...