Skocz do zawartości

kupno Stereo


milan

Recommended Posts

witam, moj pierwszy post, od razu przechodze do sedna.

Jestem muzykofilem, ale nie audiofilem.
Dotad najlepsza jakoscia bylo dla mnie sluchanie oryg. plyt z dobrych sluchawek, ale czas to zmienic.

Chce zaczac skladac jakis porzadny zestaw, caly dzien latam po stronach i w sumie coraz wiecej mam watpliwosci.
Najpierw chcialem kupic na skroty zestaw kina domowego sony hd 6600, ale juz mi uswiadomiono co uzyskam probujac sluchac na tym audio.

Mam powiedzmy na start 1500zl, chcialbym juz za te pieniadze miec jakies dwie kolumny podłogowe i odtwarzacz cd.
Nie wiem czy to jest mozliwe bez amplitunera, po prostu sie nie znam, ale na ludzki rozum to potrzebuje go by odebral sygnal z odtwarzacza i wyslal glosnikom ;]

najwyzej kupie amplituner i glosniki, pod niego podepne na razie laptopa, i bede zbieral na odtwarzacz.

pytania moje:
1. mozecie mi doradzic co kupic?
2. czy mozna laczyc rozne komponenty roznych firm, w sensie czy czasami beda sie zarly mimo odpowiednich wejsc/wyjsc?

pozdrawiam, jak co to besztajcie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć wzmacniacz albo amplituner (czyli w jednej obudowie wzmacniacz i tuner radiowy), który wzmocni sygnał i puści na kolumny.
Do wzmacniacza podłączasz kolumny oraz jakieś źródło sygnału (np. odtwarzacz CD).
Wiele osób łączy elementy różnych firm – zazwyczaj robi się to na wyższym poziomie cenowym niż Twój i nic złego się dzieje.

Odpowiedz jeszcze na pytanie, czy sprzęt może być używany.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, witamy;
powiadasz jesteś "muzykofilem" co kolwiek to nie oznacza icon_smile.gif lub oznacza..
ale do rzeczy..
Skoro piszesz, że lubisz słuchać oryginalnych płyt..to yy jak do tej pory słuchałeś ? musisz mieć w takim razie sporą kolekcję.. icon_smile.gif
Skoro chcesz zacząć to musisz sprecyzować swój wybór .. który już z góry mówię.. nie będzie prosty..
Dla lepszej jakości polacany jest wzmacniacz (+ ew tuner) + cd + kable+ kolumny
Ampli z natury maja gorsza trochę jakość ale nie ma to az tak istotnych różnic w takim przedziale cenowym
Kolejna sprawa
sprzęt nowy czu używany..pomimo wszystko będzie Tobie trudno za taką małą kase dostać coś sensownego
dobry wzmak...mowimy o polce budżetowej to wydatek ok 1000pln - + monitory tez pasujące do zestawu..to kolejny tysiąc pln..
Ale nie wiem jaki masz pokoj bo podłogówki to tylko do dużego pokoju ..w mniejszych zdecydowanie lepiej graja monitory
i nie wiadomo nowy czy uzywany..ja zawsze obstawaim sprzet nowy lub uzywka z pewnego źródła np z forum od kogoś sprawdzonego..nie od kogoś wpadającego raz na 2 lata..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Zaproponuje Ci troche inne podejscie do tematu. Poniewaz budzet masz mocno ograniczony, skup sie na sprzecie uzywanym. Swoim znajomym zawsze zalecalem nastepujacy podzial srodkow:

50-60% kwoty KOLUMNY
30% WZMACNIACZ ew. ampli
10-20% odtw. CD

O kablach na razie zapomnij.

Na allegro mozna znalezc mnostwo taniego sprzetu, odtwarzacz CD kupisz ponizej stowki - do niego koniecznie spraw sobie bufor lampowy. Efekt koncowy jak przy odtwarzaczu za znacznie wieksze pieniadze. Tanie odtwarzacze maja zblizone brzmienie, wiec w zasadzie wszystko jedno czy bedzie to Technics, Sony, Pioneer, Onkyo, Marantz, Yamaha czy Harman - roznice pojawiaja sie przy drozszych modelach.

W sprzecie audio najwieksza zywotnosc przejawiaja kolumny - spokojnie mozesz brac modele sprzed 10 lat i starsze, nic im nie bedzie dolegac. Znajomym zalecalem kolumny "stojace" niegdys wysoko w rankingach, a kosztujace obecnie przyslowiowe grosze - graja bez zarzutu i sprawiaja wlascicielom wiele radosci.
Poszperaj w rankingach w starszej prasie audiofilskiej i porownaj ceny dzis.

Istnieja tez urzadzenia typu "3w1" tzn. CD + wzmacniacz + tuner w jednej obudowie o szerokosci ok 42-45 cm, bodaj z Onkyo i Sony, byc moze cos takiego Cie na poczatek zadowoli.

Jak napisales, jestes muzykofilem - zatem na pewno jestes niezle osluchany, a to juz polowa sukcesu.

Zycze Ci owocnych poszukiwan!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...