Skocz do zawartości

Magnat Signature


Edgar Ursion

Recommended Posts

witam, ktoś coś o nowej serii Magnata...Signature, z czym to się je...eee to znaczy zgrywa a idąc dalej nomenklaturą kulinarną i jak to smakuje? :)pozdrawiam

pierwsze lekkie skojarzenia wizualne...no może poza tymi wysokotonowymi hi res z heco, ale to w sumie chyba bratnie duszyczki

Edytowano przez Edgar Ursion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Tak mamy już kilka na stanie. Od podstawowych 500 do 1100

Bardzo dobre granie wyraźne. Konkretne. Moim zdaniem znowu poprawiona seria 675 i 723. 

Głośnik hi res po raz pierwszy zastosowany w serii 1105 tak się spodobał że teraz jest cała nowa seria kolumn.

Mamy. Zapraszam po wypożyczenie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok coś tam poczytałem o nich...ponoć właśnie wyraziste i selektywne zarówno w wysokich, średnicy jak i niskich...i nieco ocieplone. Jak by Szanowny Kolega zestawił je ewentualnie z Yamahą 685. Pytam szczególnie o te najmniejsze 505...ewentualnie 507, centralny i sub. Jak to w secie z tym ampli w kinie sobie poradzi...i jak zawsze ulubione pytanie w dziale kina domowego...jak z odsłuchem stereo w muzyce...bo to tez interesuje

a tak na marginesie co to za cieć krzakami zaśmieca fajne i pożyteczne forum! to oczywiście dygresja nie do Kolegi tylko do tego na b...i tu trole się lęgną?

Edytowano przez Edgar Ursion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To standard. Co jakiś czas mamy tu ataki hakerskie. Moderacja z tym walczy.

Nie przejmuj się.

Co do kwestii stereo to zawsze dla magnata był to priorytet. Dlatego nie robi typowych małych tyłów. A wykorzystuje spore monitory które także służą w stereo. Do kina dorobili tylko centrala i suba na ktorej produkcji się znają.

Z Yamaha jest ok. Widział bym to połączenie jeszcze z denonem albo marantzem. To kolumny które lubią dynamikę. Nie grasz na nich jazzu. Mocne. Wydajne. Konkretne. 

Jak lubisz emocje więcej niż 8 godzinę słuchanie to jest to dobry wybór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Edgar Ursion napisał:

ok coś tam poczytałem o nich...ponoć właśnie wyraziste i selektywne zarówno w wysokich, średnicy jak i niskich...i nieco ocieplone. Jak by Szanowny Kolega zestawił je ewentualnie z Yamahą 685. Pytam szczególnie o te najmniejsze 505...ewentualnie 507, centralny i sub. Jak to w secie z tym ampli w kinie sobie poradzi...i jak zawsze ulubione pytanie w dziale kina domowego...jak z odsłuchem stereo w muzyce...bo to tez interesuje

a tak na marginesie co to za cieć krzakami zaśmieca fajne i pożyteczne forum! to oczywiście dygresja nie do Kolegi tylko do tego na b...i tu trole się lęgną?

Tak jak koledzy napisali, Magnat Signature serii 500 to szybkie, bardzo konkretne granie. Z Yamaha będzie ok, chociaż musimy liczyć się z raczej jasnym i twardszym przekazem. Ja osobiście wybrałbym amplituner Denon AVR-X2600H, a jeśli kładziemy duży nacisk na muzykę, koniecznie Marantz SR5014, będzie jeszcze lepiej.

Zapraszam na odsłuchy i indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
14 godzin temu, Piotr_sc napisał:

Kolega ma Arcam sa30 i mówi ze słychać różnice na MQA , czekam aż zakończy kwarantannę :D to pójdę sam posłuchać czy  jest progres. 

No to idz do niego i zrób mu ślepy test.

Moim zdaniem 8006 i Bluesound to dobry kompan do Magnata także.

Śmiało możesz to przetestować.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.01.2020 o 12:43, Q21 napisał:

Tak jak koledzy napisali, Magnat Signature serii 500 to szybkie, bardzo konkretne granie. Z Yamaha będzie ok, chociaż musimy liczyć się z raczej jasnym i twardszym przekazem. Ja osobiście wybrałbym amplituner Denon AVR-X2600H, a jeśli kładziemy duży nacisk na muzykę, koniecznie Marantz SR5014, będzie jeszcze lepiej.

Zapraszam na odsłuchy i indywidualne wyceny.

A jak by to zagrało z Onkyo 686 ? czy to moze juz za wysoka klasa dla tego ampli?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.03.2021 o 08:08, S4Home napisał:

686 to ko konkurent dla 2600 i 5014.

Ale to model już dawno niedostępny. Myślisz o używanym?

 

Myślę o tym który jest u mnie na półce :), powoli szykuję się do zmiany moich polk t531, właśnie na coś jaśniejszego, żywszego, bardziej detalicznego, coś co zagra wyraźniej  oraz z większą sceną do przodu, ampli nie chce wymieniać ale nie chce też przesadzić z kolumnami klasowo to tego amplitunera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

U mnie z Onkyo 686 grają Klipsch rp600m plus centralka 404. Z tyłu mam moje pierwsze kolumny Klipsch icon (nie polecam do stereo ale jako efektowe są ok). Do tego sub SVS SB1000.

To wszystko gra na 37 metrach. I jestem bardzo zadowolony ze szczegółowości. Scena nie jest bardzo szeroka ale jest precyzyjna. 

Poprzednio z onkyo miałem Zensory (7, vokal i 1 na tyłach). Było bardzo nie fajnie. Onkyo nie dał rady ich napędzić. Ale jak udało mi się je napędzić używanym ampli Nad’a to było po prostu... nudno. Scena szeroka ale zupełnie nie precyzyjna. A i jeszcze Dali okazały się dużo jaśniejsze od Klipsch w połączeniu z Nad.

Dodam ze w 70% słucham na tym muzyki w stereo. Wydaje mi się ze onkyo mocno pracuje nad poprawa akustyki przez ich auto kalibrację i świetnie zarządza subem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...