Skocz do zawartości

Solo 6C a TV Samsung


matick7

Recommended Posts

Hej,

Jakiś czas temu używałem głośników MicroLab solo 6C z TV Samsung, podłączony był na aux, wszystko ok. Teraz podpinam pod inny TV (też) samsung, inny model, też przez AUX i głos jest słaby - cichy, brak basu itp.

 

Dodaje obecne wejścia TV. Podpinałem go w miejsca słuchawek (wcześniej tak robiłem i było ok). pytanie czy jak podłącze pod AUDIO (gdzie sa dwa wejscia lewy i prawy) to dźwięk będzie normalny? Czy już potrzebny jest jakiś ''wzmacniacz'', dziwne bo przy innym TV wszystko działało jak należy.

 

Głośniki są sprawne.

Z góry dziekuje za pomoc

IMG_2007.jpg.8fd860f8af2b173b62e8e2f3db4f714e.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz w opcjach dzwieku w tv, ustaw na glosniki zewnetrzne, tam cos sprobuj pozmieniac albo tak jak mowisz pod dwa wyjscia to jest gniazdo cinch potrzebujesz taki kabel, przez to wyjscie dzwiek bedzie "normalny" nie potrzebujesz wzmacniacza bo masz juz go w glosnikach aktywnych...swoja droga mam solo 7c i tez mialem pod starym tv podlaczone po cinch jakos to dzialalo po zmianie tv na nowszy wyjscie dzwieku bylo tylko cyfrowe (optyk) zakupilem prosty DAC za ok 100 zl i zmiana jakosci dzwieku na plus odczuwalna, jak bys chcial poprawic kiedys jakosc dzwieku w tym zestawie relatywnie nie duzym kosztem to polecam zakup DACa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego zdjęcia tego nie widać, ale obawiam się, że te chinche, to wejście, a nie wyjście.

Wyjście słuchawkowe raczej nie służy takim połączeniom.

Przy minimalnej inwestycji, najlepszym rozwiązaniem będzie, jak kolega Yaqb yaqb już napisał

23 minuty temu, Yaqb yaqb napisał:

prosty DAC za ok 100 zł

do tego kabel optyczny i będzie Pan zadowolony ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Markcox napisał:

kabel optyczny, którym podłączysz TV z DACiem, następnie 2xRCA -> 2xRCA, żeby wyjść z DACa do Solo. Fiio to będzie spoko wybór

Dokładnie jak kolega Markcox pisze te dwa kabelki i DAC, ja mam właśnie FIIO D03 TAISHAN pod Solo 7c i TV Samsung, brzmi on neutralnie jak dla mnie tzn nie podbija zadnego pasma, myślę że do tego sprzętu optymalny wybór za te pieniądze chociaż nie ukrywam innych DACów nie słuchałem w tym połączeniu, poprzednio te kolumny chodziły u mnie z komputerem po kablu jack - cinch na karcie SB Audigy 24 bit Gold i tu dzwięk był "fajniejszy".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...