Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów. Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem kupna jakiegoś nienajgorszego sprzętu audio, podpiętego pod PC. I teraz prośba, doradźcie mi jakiś niedrogi w miare konkretny sprzęcik (mam na myśli jakieś głośniki, subwoofer), nadający się na domową imprezkę poprostu głośniki muszą dać radę, odpowiedni bass (ze względu na zamiłowanie do muzyki techno), parę ładnych dB i w miarę przejrzysty sound (dlaczego w miarę? a no dla tego, że za taką kwotę nie kupię ferrari:)))).

Jeśli chodzi o sprawę cenową, do 400zł wiem, może to nie za wiele, ale nie jestem jakiś wyjątkowo wymagający.

Prosze o kontynuowanie wątku. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Wiesz...powiem tak...domyslalem sie o co chodzi, ale wolałem żeby wszystko było jasne:)
więc co proponujesz do tych 400zł? i jeszce jedno, czy taki zestawik (2.1) spełni moje wymagania?
Bo może jest lepsza alternatywa, np 2 kolumny z 3 typami głośnikow;)? Edytowano przez muzyczny_gość
Prosze używać funkcji - 'odpowiedz' !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś mi się to nie widzi . Za te pieniądze niedostaniesz jednego i drugiego w jednym ! no chyba że kupisz estradówki ale i tak wzmacniacza nie masz więc ... proponuje zakup microlabów , brat całkiem niedawno kupił za około 300 zł + karta dzwiękowa za około 80-90 zł i muszę powiedzieć że gra to przyzwoicie . Do komputera w zupełności wystarcza . Model solo5c
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem że za małym budzetem dysponuję, zwłaszcza przy ludziach znających się na rzeczy, dla których dobry sprzęt kosztuje kilka tysięcy:)

Wracając do tematu...microlaby mi się podoabją. Wyglądają również konkretnie.

np.
http://allegro.pl/item487471569_microlab_solo7c_120rms.html

Co prawda 500zł, jednak jeśli jest duża przepaść między kwotami do 400zł i 500zł to jak najbardziej wybiorę tą drugą sumę.

Jeszcze jedno. Niedaleko siebie mam bazarek z częściami elektronicznymi, czy rzeczywiście nie lepszy efekt uzyskam przy takim samym wkładzie, kupując samemu odpowiednie głośniki i montując je w wykonanej przez siebie budzie:)?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeszcze jedno. Niedaleko siebie mam bazarek z częściami elektronicznymi, czy rzeczywiście nie lepszy efekt uzyskam przy takim samym wkładzie, kupując samemu odpowiednie głośniki i montując je w wykonanej przez siebie budzie:)?


CENA MICROLABOW JEST ZA SZTUKE A NIE KOMPLET CHYBA ZE CI STARCZY 1 KOLUMNA:d BTW WIELE OSOB KUPILO PO 1 SZTUCE CIEKAWE CZY TO CELOWE CZY BEDA MIELI ZONKA PO DOSTAWIE

Widze ze rosnie maly diy-owiec;) jesli ptorafisz obliczyc pojemnosc kolumn dla danych glosnikow, zaprojektowwac zwrotnice, sklepac w maire rowne pudla, i nie kupisz glosnika 1000W P.M.P.O za 20 zl tylko chocby jakies polskie tonsile to bedzie ok, wydajac 400 czy 500zl bedziesz zawiedziony ale za 800-900 kupisz jakis wzmak stereo i uzywane podlogowki ktore napedza imprezy. Poszukaj nowych/uzywanych kolumn firmy stx.
http://www.allegro.pl/item492266762_stx_f_...kurencyjne.html takie cos + wzmak za 200 zl dadza rade, ale nie kup nic firmy Hollywod tylko renomowany 20 letni wzmak ktory bedzie dysponowal jakas moca, stx to tylko przyklad, mozesz kupic inne lepsze uzywane kolumny w tej cenie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info, podoba mi sie;) w drugim pokoju brat ma starą wieże z 2 kolumnami firmy ART o mocy 125W , 8 om/omów? 30-20000HZ i przyznam, że w zupełności wystarczy! Mam sugerować się specyfikacją towaru podaną na aukcji z linka którego mi wysłałeś? jeśli tak tzn że "aukcyjne" kolumny sa lepsze od tych, które mam w domu. Edytowano przez muzyczny_gość
OSTATECZNIE!Prosze używać funkcji - 'odpowiedz' !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ma kolumny tej formy http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=41007 prawdziwej art a nie jakas podroba to zawiedziesz sie na stx chba ze kolumny za 20k lub za 9k(widzialem podlogowki) graja gozej od stx w co watpie ale jesli to jakies art made in china w gieldy lub bazaru to zagra pewnie lepiej stx, nie oczekuj po stx przestrzeni sceny ale bedzie glosno ibedzie duzo basu czy imprezowo:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i o to mi właśnie chodzi:) Co do brata artów - nie mam pojęcia czy są oryginalne, wiem, że mają dobre 15 lat! przynajmniej tyle lat ma wieża... wiec wezme chyba jednak te stx-y. Edytowano przez muzyczny_gość
OSTATECZNIE!Prosze używać funkcji - 'odpowiedz' !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie, znajomy kupil jakas stara wieże za smieszne pieniącze (chyba 50zł) i użył jej jako wzmacniacz. Oczywiscie to był przykład:) myślę, że z tym nie będize wiekszego problemu. Edytowano przez muzyczny_gość
jagon! czytaj prosze moderowanie! i zacznij się stoswać
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytat

Cytat

Jeszcze jedno. Niedaleko siebie mam bazarek z częściami elektronicznymi, czy rzeczywiście nie lepszy efekt uzyskam przy takim samym wkładzie, kupując samemu odpowiednie głośniki i montując je w wykonanej przez siebie budzie:)?


CENA MICROLABOW JEST ZA SZTUKE A NIE KOMPLET CHYBA ZE CI STARCZY 1 KOLUMNA:d BTW WIELE OSOB KUPILO PO 1 SZTUCE CIEKAWE CZY TO CELOWE CZY BEDA MIELI ZONKA PO DOSTAWIE

Widze ze rosnie maly diy-owiec;) jesli ptorafisz obliczyc pojemnosc kolumn dla danych glosnikow, zaprojektowwac zwrotnice, sklepac w maire rowne pudla, i nie kupisz glosnika 1000W P.M.P.O za 20 zl tylko chocby jakies polskie tonsile to bedzie ok, wydajac 400 czy 500zl bedziesz zawiedziony ale za 800-900 kupisz jakis wzmak stereo i uzywane podlogowki ktore napedza imprezy. Poszukaj nowych/uzywanych kolumn firmy stx.
http://www.allegro.pl/item492266762_stx_f_...kurencyjne.html takie cos + wzmak za 200 zl dadza rade, ale nie kup nic firmy Hollywod tylko renomowany 20 letni wzmak ktory bedzie dysponowal jakas moca, stx to tylko przyklad, mozesz kupic inne lepsze uzywane kolumny w tej cenie



Ah, musiałem się tu zarejestrować jak to przeczytałem, bo dawno lepszej bzdury nie czytałem solo 7c za prawie 1000zł. Zonka mój drogi to ty będziesz miał teraz bo to cena za komplet, że też nikt nie był na tyle mądry na tym forum by to zauważyć. Brawo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam ponownie. Po długim namyśle zdecydowałem się jednak na 2 kolumny + wzmacniacz. Mam jednak do Was prośbę...

Powiedzcie mi, jaki wzmacniacz musze kupić? zakładając że kolumny będą miały po 170W lub wiecej.

Druga sprawa, nie chciałbym kupić jakiegoś chłamu. W tym temacie padła firma STX, możecie podac jeszcze kilka, za którymi warto się rozglądać?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...