Skocz do zawartości

TV 75XG9005 + YAMAHA V685 dolby digital+ Netfilx


MrMK

Recommended Posts

Mam następujący zestaw KD:

TV75XG95005 , ampli YAMAHA V685. oba z eARC, podłączone kablem HDMI high speed z ethernet 2.1

Problem jest z przesyłem Dolby Digital+ (DD+) z Netflixa app na TV na Ampli

W TV wyjście audio ustawione na DD+, CEC i obsługa HDMI włączona w obu rządzeniach.  Obajawy są mega niestabilne, raz łączy raz nie. czasami słychać jakieś chrapy i migający na ampli napis Dolby atmos/DD+.   W netflixie ustawiona jest oryg ścieżka jeśli film jest w Dolby atmos.  Czasami gra , po przełączoeniu na UPC i ponownie wejściu na netflix znowu problem, ale wogóle nie łączy albo łączy ale wyświetlacz na ampli miga, bardzo szybkie mrugnięcie pomiędzy dolby atmos/DD+ a DD pomaga kiedy wejsde szybkie menu TV i przełącze na głośniki TV (przełacza na fonię TV), a ponownie na głośniki kina, znowu załapuje i gra w DD+.   testowane 3 różne kable HDMI i objaw ten sam....

Natomiast kiedy w TV w ustawieniach wyjścia audio zmienię z DD+ na DD wszystko działa bezproblemowo.  Czyli DD+ coś nie trybi po eARC, albo kabel, abo soft w TV lub Ampli.   Czekam na upgrade softu w TV na PIE9 (ma być na dniach , tygodniach ?) Sony wspominało że coś tam majstrowali z błędami ARC i netflixem.  niestety nie mam innego źródła np. blu ray w DD+ do podłączenia. sporo oglądam netflixa i skoro mój nowy TV wspiera eARC i nowa Yamaha również , to co z tym DD+ się dzieje ??  ktoś miał podobny problem ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem zaktualizowany. Sorawdzilem wersję i ma aktualną ver 1.72

Sygerujesz aby ściągnąć na pendrive i napisać? 

Dziwne jest to że kiedy w tv audio out ustawie na dd+ to czasami zalapuje i gra a czasami objawy czkawki... 

Edytowano przez MrMK
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie kolego masz jeszcze możliwości ustawienia tego audio out? Może nie próbuj wymuszać na nim dd+, tylko coś z opcji "przepuszczenia" dźwięku, bez ingerencji TV, a resztą niech zajmie się sama apka Netflixa i ampli KD?

Może to też być niejednokrotnie wspominana tutaj kwestia problemów z ARC w różnych urządzeniach, które nie mogą do końca ze sobą się dogadać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestudiowalem już chyba wszystkie fora włącznie z US i UK i faktycznie ludzie mają różne kombinacje problemów z ARC i netflixem + KD

W TV out mam opcje DD lub DD+ ale tylko ta opcja jest kiedy apka netflix jest włączona.  W samym DD problem znika. 

. Napiszę do supportu Yamahy i Sony. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

obyło się bez supportu producentów,  poszperałem w necie

problem rozwiązany. kwestia ustawień w TV i ampli

Wszystko śmiga i ampli teraz bezproblemowo rozpoznaje wszelkie sygnały z TV Atmos/DD+,  Atmos/PCM, DD, DD+, PCM, wsparcie dla Vision (Netflix), HDR10 z Xbox itp. itd.

również Xbox ładnie wspiera dolby Atmos i Vision w Netflixie co bezproblemowo przyjmuje Amplituner.

przy okazji mam zapas nowych przewodów HDMI ... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...