Skocz do zawartości

Dźwięk z telefonu a z laptopa


jarek198867

Recommended Posts

Witam wszystkich. Mam pytanie, na które niestety nie znalazłem wprost odpowiedzi. Może komuś uda się rozwiać moje wątpliwości. W sumie mam dwie skomplikowane sprawy. Porównywałem jakość odtwarzanej muzyki w następujących zestawieniach. Słucham muzyki używając słuchawek Sony MDR-XB550AP Extra Bass. Dużo lepsza jakość jest gdy słucham z laptopa - stary HP Compaq z zintegrowaną kartą dźwiękową zgodną z Intel HD Audio niż z telefonu LG V40, niby muzyczny król. Odtwarzałem muzykę również na głośniki bluetooth Marshall Stanmore II i... Lepszy dźwięk jest z telefonu niż przez kabel z laptopa. Czemu tak się dzieje?

Co mogę zrobić aby jakość muzyki na tym głośniku była tak dobrze odtwarzana z laptopa jak z telefonu? Czy kartę dźwiękową, czy może przetwornik dac/Amp czy może jeszcze coś innego? Jestem laikiem w temacie ale jeśli dałem za mało informacji to napiszcie co mogę dodać aby uszczegółowić zapytanie. Z góry dziękuję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...