Skocz do zawartości

Amplituner do głośników Q aqustick


Gabmike

Recommended Posts

Witam potrzebuję pomocy w doborze amplitunera do głośników Q Acoustics 3050i 5.1Pokoj około 40m kwadrat.

Myślałem o Denon AVR-X2600H

Jak myślicie czy ten zestaw spełni zadanie czy może wyszukać coś innego.

Cena głośników to 4700pln za komplet 

Zestaw będzie służył do oglądania filmów 80% oraz muzyka 20%

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

połączenie kolumn Q Acoustics z Denon to dobra opcja, chociaż można jeszcze rozważyć Onkyo TX-NR696. Denon jest bardziej plastyczny, ciepły, gęsty, dobrze dociążony. Onkyo jest szybsze, bardziej analityczne, swobodne. W połączeniu z Q Acoustics, które są także raczej miękkie, ciepłe, Onkyo może okazać się ciekawsze.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co porównywać QA to zacne kolumny a Jamo S 809 to ........ Jamo :P wszędzie znajdziesz tragiczne opinie na ich temat.

Jeśli zastanawiasz się nad innymi to Bronze ale model 6  tyłami FX. Wówczas jako kino sprawdzi się to lepiej. QA ma nowego suba całkiem ok ale jest jeszcze nie dostępny w Polsce.

Poprzednie są takie sobie.

Obecnie jako kino lepsze wrażenie zrobi Monitor Audio.

Zapraszam po wyceny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.01.2020 o 20:26, Gabmike napisał:

A jak te głośniki wypadają w porównaniu z 

Jamo S 809 HCS 5.0 

Jamo to inna liga. Oczywiście niższa. Świadczy o tym choćby cena. Jamo HCS 809 z namiastkami Atmosów kupujesz w komplecie za... 2500. Nie nazwał bym ich jednak "tragicznymi" z "tragicznymi opiniami", bo z tego co widzę ta tragedia przebija się jedynie we wpisach kolegi naganiacza - S4Home. W sieci jest bardzo dużo pozytywnych opinii. Jest to łatwe do znalezienia. Do kina są całkiem spoko. Szału nie ma, ale bez przesady z tą tragedią. Może gdyby kolega nimi handlował to by miał zgoła inną opinię, ale tak- łatwiej napisać że tragiczne, bo u niego ich nie kupisz (nie mają Jamo w ofercie) tylko pójdziesz gdzieś indziej. A tak- te oczerni, ale za to ożeni Ci coś od siebie. Tzw czarny marketing to się nazywa. Aha, to że mam "debiutant", nie oznacza że fora audio są dla mnie czymś nowym. Siedzę na innym od parunastu lat, a tutaj znalazłem się bo chciałem jakiejś odskoczni od tabunu naganiaczy sklepowych od których zbiera mnie już na wymioty. Widzę że tu niestety jest podobnie. Pod każdym wpisem. A ja mam Onkyo 696 z tymi Jamo + sub SVS PB-1000 i jeśli bym zmienił amplituner na wyższą półkę to dopiero wtedy bym szukał lepszych kolumn. Do 696/686 czy 2600 DO KINA są spoko. Moim zdaniem kupowanie super drogich kolumn do amplitunerów tej klasy to trochę strzelanie z armaty do wróbla. Co innego gdybyś poszedł Denona od 3600 wzwyż czy Onkyo serii RZ wtedy byłbym pierwszym, który je by Ci odradzał. A tak- idź do salonu i sprawdź na własne uszy. 

Edytowano przez Pep
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie bardzo poważnie myślę nad tymi głośnikami acoustic ostatnio przeglądałem fora zagraniczne tam jest troszeczkę więcej informacji na ten temat ludzie tam troszeczkę narzekają tylko na subwoofer który jest dołączony do tego zestawu że troszeczkę tam nie pasuje tak jakby a tak w ogóle to głośniki są bardzo fajne oczywiście można dostać lepsze głośniki no ale to już się wiąże z odpowiednią kwotą no teraz znalazłem na irlandzkiej stronie że te głośniczki cały zestaw 51 Home cinema pack razem z DENON AVRX2600 kosztowałby mnie 1500 € więc myślę że nie jest źle za taki zestaw oczywiście teraz jest na promocji.

I chyba faktycznie nie ma sensu pchać się w wyższy model tego Denona gdyż nie jestem jakimś tam audiofilem który pewnie odczuł jakąś różnicę. Najgorsze jest to że nie ma możliwości odsłuchu tego sprzętu.

A co byś powiedział jakby kupić taki zestaw acoustic oprócz subwoofera i dorzucić subwoofer jakiejś innej firmy

https://euro.richersounds.ie/p-13743-denon-avrx2600-monitor-audio-bronze-5-black-5-1-speaker-pack-av-receiver-and-5-1-speaker-package.aspx

Jak wypada ten zestaw w porównaniu do qacoustic z tym samym demonem .

Czy jest sens dopłacać prawie 900 euro
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje laickie zdanie jest takie, że jak planujesz dobre kolumny, to i amplituner należało by wziąć z półki wyżej.

A co do subwoofera- rzuć okiem na ofertę SVS. 

SB-1000 lub PB-1000 są w miarę rozsądnie wycenione i zarazem naprawdę baaaaardzo zacne. 

A najlepiej idź do salonu i posłuchaj z tym Denonem kilku zestawów kolumn. Może dojdziesz do wniosku że różnica nie jest warta dopłacania 2 czy 3x więcej? 

Tak też może być. Kolosalnych różnic przy tej klasie amplitunera nie będzie. Szczególnie w KD. No, ale ja nie jestem fachowcem, a "opcją zdroworozsądkową". ;)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym że nie mam możliwości odsłuchu tych głośników jakichkolwiek tutaj gdzie przebywam w Irlandii nie ma takich salonów no właściwie jest w Dublinie ale to jest 3 godziny drogi ode mnie i w najbliższym czasie nie będę się wybierał tam aczkolwiek nie mają tylu zestawów żeby można było z czym porównać

Więc chyba nic innego mi nie pozostaje jak tylko poczytać opinie i zamówić sobie jakieś kolumny które będą miały pozytywne opinie.

Ale co myślisz o tym denon-avrx2600h

Odczuł bym różnice Na przykład w stosunku do Denona 3600h 

W bardzo wielu sklepach są proponowane zestawy kolumn nawet dużo droższych z tym amplitunerem Denon 2600h

Edytowano przez Gabmike
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz w ten sposób, bo tak nigdy nie kupisz. :) Ustal ile możesz wydać na amplituner i tego się trzymaj. 

Mnie osobiście ten Denon (2600) się nawet podobał. Miałem wcześniej też dwa Denony i NADa, więc naturalną konsekwencją był wybór Denona i właściwie był jednym z dwóch kandydatów. Yamaha 685 odpadła ze względu na charakter brzmienia, które na początku robi efekt wow, a potem jednak trochę męczy. Jednak bardziej w kinie podpasował mi brzmieniem Onkyo. Swoboda, dynamika, rozmach... Za to ma ponoć gorszą kalibrację niż Denon. No ale nie robi się tego na codzień przecież. Można się też obyć bez kalibracji i samemu poustawiać wszystko jak się ma pojęcie. Do przeważającej muzyki chyba bym brał Denona, bo taki ciepły, ułożony, spokojny, delikatny, choć też do końca taki przekonany nie jestem. Wiesz jak to jest- "one man's meat is another man's poison". 

Którykolwiek z tych obu weźmiesz- na bank będziesz zadowolony. Jeśli w przewadze kino i nie potrzebujesz eARC to ja bym brał jednak Onkyo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli praktycznie decyzja już podjęta kupię te głośniczki q acoustic z demonem 2600h za 1500 euro a w przyszłości dokupię kolejny subwoofer do tego zestawu oraz rozbuduje o system Atmos.

tylko zastanawia mnie jedna rzecz dlaczego w Irlandii te głośniki kosztują 1500 € łącznie z amplitunerem a w Polsce na przykład około 9000 pln

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kubad napisał:

Demon 2600 to jakaś super maszyna :) Co do różnych cen to wiadome każdemu inna marża się podoba. 

Demon🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣faktycznie musi być BESTIA 😂😂😂😂

Małe przejęzyczenie a tyle radości daje hehehh

Edytowano przez Gabmike
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolegi naganiacza? Wypraszamy sobie. Akurat użytkownicy mogą u mnie zawsze znaleźć pomoc nawet jak mięsa na zakupie nowego sprzętu.

A jamo z nowej serii S słuchałeś? Czy także powielasz komentarze z sieci?

Zwłaszcza że kolego drogi tutaj także autor wątku będzie kupował za granicą.

Skąd takie negatywne podejście? Czymś cię uraziłem?

Dnia 6.01.2020 o 12:05, Pep napisał:

naganiacza - S4Home

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie w sieci są różne, a nie jednoznacznie "tragiczne głośniki" z "tragicznymi opiniami" to raz. Są ludzie którzy je bardzo chwalą i są tacy jak Ty, którzy przy każdej okazji piszą że są tragiczne, choć ... nie macie ich w swojej ofercie. Może dlatego? Gdybyście mieli, to już tragiczne by nie były? Czytałem bardzo dobre opinie recenzentów, a złe jedynie na forach. I to nie od użytkowników. BTW Do kina są w porządku. Nie są w żadnym aspekcie tragiczne. Oczywiście muszą być wsparte dobrym subem. A co do tego że autor będzie kupował za granicą-  wyszło to dopiero pod koniec rozmowy. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mieliśmy. Stały i nikt przy odsłuchu ich nie chciał. Nigdy więcej ich nie zamówimy. Jak widzę pozostali koledzy z branży też przestali je polecać , przeczytaj trochę postów.

Czytałem UK testy gdzie wypadają bardzo blado. W Polsce niestety testy są jakie są. I tutaj nie znajdziesz słowa "złe", "tragiczne" i tym podobne w odniesieniu do żadnego sprzętu audio. 

Wplac przedpłatę to wyjątkowo je dla ciebie zamówię 😎

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.01.2020 o 13:25, S4Home napisał:

Kolegi naganiacza? Wypraszamy sobie. Akurat użytkownicy mogą u mnie zawsze znaleźć pomoc nawet jak mięsa na zakupie nowego sprzętu.

A jamo z nowej serii S słuchałeś? Czy także powielasz komentarze z sieci?

Zwłaszcza że kolego drogi tutaj także autor wątku będzie kupował za granicą.

Skąd takie negatywne podejście? Czymś cię uraziłem?

 

Tu pełni się z kolegą zgadzam, S4 Home jako jeden z niewielu sprzedawców wspólnie z Q21 pomagają i doradzają forumowiczom. Ja np nic od chłopaków nie kupiłem ale zawsze jakoś jako jedni z nielicznych podzielą się doświadczeniem i wskazówkami i za to naprawdę dzięki i szacunek. Może w końcu u Was coś panowie kupię, bo nowego zestawu jeszcze nie skompletowałem, gdyby tylko było więcej czasu na podjechanie...

Edytowano przez slawek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...