Skocz do zawartości

Najlepsze słuchawki dokanałowe dla LG G7 ThinQ


Recommended Posts

Witam.
Chciałem się dowiedzieć od Was jakie słuchawki do 200 zł polecilibyście by wykorzystać pełne możliwości audio smartphona LG G7 ThinQ. Ja myślałem o słuchawkach SoundMAGIC E50s gdyż mają impedancję równą 51Ω a przy powyżej 50Ω jak zdązyłem się zorientowac uruchamia się wzmacniacz. Jeśli się mylę to proszę o sprostowanie. No i czekam na jakieś Wasze propozycje za które będę bardzo wdzięczny :)
Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacze słuchawkowe często mają 2 lub więcej stopni wzmocnienia. Do słuchawek o wyższej impedancji potrzebne jest wyższe dostępne napięcie na wyjściu. Dlatego przy słuchawkach o większej impedancji może włączać się tryb taki który je dobrze napędzi. Słuchawki o niższej impedancji zwykle grają głośniej, dlatego nie potrzebują większego wzmocnienia. Nie należy tego mylić. Podobne rzeczy czytałem o LG V30. Telefon miała  2 tryby pracy wyjścia słuchawkowego, jeden z użyciem standardowego układu dźwiękowego dający dłuższy czas pracy z możliwością przełączenia na wbudowany w ten smartphon DAC z wzmacniaczem słuchawkowym, dający lepszy dźwięk , lecz skracający czas pracy z jednego naładowania. Te tryby wymagały wykonania ustawienia odpowiedniej opcji, a nie podłączenia słuchawek o większej impedancji, jak to czasem pisano. Najprawdopodobniej tu sytuacja wygląda podobnie. Dlatego nie sugerował bym się tak bardzo impedancją słuchawek, a bardziej odpowiadającym Ci brzmieniem.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź MobyDick. Jeszcze jak by ktoś mi mógł powiedzieć coś na temat tego co można kupić w internecie np. TU czy to jest bajer czy na prawdę może być dzięki temu dzwięk lepszej jakości? Bo koszt jak widać takiego czegoś to 250 zł. Czy nie lepiej kupić odpowiednie słuchawki które dadzą to samo za mniejsze pieniądze? Przyznaje się że jestem amatorem więc łatwo mnie wprowadzić w błąd kiedy nie mam możliwości odsłuchu na własnych uszach. Liczę tu na osoby które znają się w temacie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe że dzięki temu czemuś można uruchomić na wymienionych telefonach tryb wzmocnienia dla słuchawek o impedancji powyżej 50 ohm. Tyle.

Często ustawianie trybu wysokiej impedancji dla słuchawek o niskiej jej wartości prowadzi do uszkodzenia przetworników. Poziom głośności dla słuchawek o niskiej wartości powinien być wystarczający bez tego.

Do bardzo głośnego słuchania warto wyposażyć się w słuchawki które będą grały po prostu głośno.

KZ ZS 10 pro mają wysoką czułość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...