Skocz do zawartości

Amplituner do głośników zamiast starej wieży stereo, jaki ?


kamil2963

Recommended Posts

Witam. Mam podłączona do tv stara wieżę Panasonica z dwiema kolumnami. Model SA AK200. Mimo kilku lat i mimo nie wielkiej budowy głośniki sprawują się całkiem dobrze. Jednak chciałbym żeby było trochę lepiej. 

 Obecnie mam podłączone to do tv za pomocą kabla słuchawkowego o w wieży wejścia AUX, a chcialbym zeby puscic dzwiek w jakosci stereo. 

Jak się orientuję to nawet jakbym puścił dźwięk z tv z innego gniazda za pomocą jakiegoś adaptera to i tak nie uda mi się zrobić jakości stereo  ?

Jeśli tak to może jakiś przystępny amplituner zdały egzamin. Coś może doradzicie  ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchając na tej wieży płyt CD jakość dźwięku jest nieporównywalnie lepsza niż to co puszczę np. z kanału muzycznego bądź jesli oglada sie jakis film. Na CD slychac wszystkie dźwięki, po prostu to czuć. 

Glosniki które są w tym sprzęcie posiadają po 4 kable. Nie ma 2 kabli z kolumny tylko 4, chyba tony niskie i średnie ida oddzielnie. 

Przy odsłuchu z tv mam wrażenie jakby dźwięk był jakiś stlumiony, niekompletny. Albo po prostu swiruje. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz w tv ustawiania na dźwięk przestrzenny ...Jeżeli twoja wieża ma rozbicie na 2 kolumny to będzie odtwarzała stereo .Jeżeli chodzi o CD to kwestia formatu Audio-cd gdzie procesor dźwięku w twojej wieży jest  przystosowany .JA do tv mam soundbar a do muzyki Wieże HI-fi yamaha i jest bardzo to dobry układ 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jacek Frączęk napisał:

Może masz w tv ustawiania na dźwięk przestrzenny ...Jeżeli twoja wieża ma rozbicie na 2 kolumny to będzie odtwarzała stereo .Jeżeli chodzi o CD to kwestia formatu Audio-cd gdzie procesor dźwięku w twojej wieży jest  przystosowany .JA do tv mam soundbar a do muzyki Wieże HI-fi yamaha i jest bardzo to dobry układ 

Dzieki za konkretną odpowiedź. Jeszcze jedno, obecnie mam połączone to że sobą 

Gniazdo słuchawkowe  -  aux

Czy jeśli wyprowadze dźwięk kablem optycznym z tv do aux to mogę liczyć na zauważalna poprawę? Czy raczej nic to nie da... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...