Skocz do zawartości

Jaki ampli lub wzmaczniacz do pylon pearl 25?


bohema

Recommended Posts

Panowie, stoję przed decyzją zakupu wspomnianych w temacie głośników. Chciałbym kupić je do salonu 20m w bloku. Mam opcję kupić je używane ale jeszcze na gwarancji. W związku z powyższym dwa pytania amatora :)

1. Czy uważacie, że jest sens kupować ww głośniki bez odsłuchu w mieszkaniu ? Musiałbym jechać po nie dość daleko i nie sądzę, że sprzedający zgodził się je "wypożyczyć" w grę wchodzi tylko odsłuch u niego. Na co ewentualnie zwrócić uwagę przed zakupem ?

2. Jaki polecilibyście wzmacniacz lub amplituner do ww głośników. W związku z ograniczonym budżetem, zależy mi aby był możliwie jak najtańszy UŻYWANY sprzęt, biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny. 

Dźwięk do głośników będzie szedł z telewizora LG 55SK8100PLA, posiadającego wyjście cyfrowe audio- optyczne. Samą zaś telewizję oglądam korzystając z światłowodów orange z pomocą dekodera Samusng. Byłoby ekstra abym mógł za pomocą amplitunera słuchać radia i puszczać muzykę z telefonu (wifi lub w przyszłości google chromecast audio)

55SK8100PLA_8_Supersize.jpg?v=2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech Cie nie zdziwi rozmiar wzmacniacza SMSL Q5pro. Jest na niego nadal promocja na amoazon.de ( -30% po zaznaczeniu kuponu )

https://www.amazon.de/dp/B01M320MRR/ref=sr_1_1_sspa

Bez problemu powinien napędzić te kolumny. Wejścia cyfrowe optyczne  można łatwo zwielokrotnić zewnętrznym selektorem lub można użyć konwerter toslink na coaxial.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna opcja jest optic dla tv, mini jack dla urządzenia zewnętrznego, itd. Jakości niema się co bać, zresztą skoro muzyka ma być z telewizora, tel. to wiadomo d..y nie urywa. Ważne żebyś dobrze akustycznie kolumny ustawił w pokoju. Te Pylony używane za 800 zł można trafić, bo na więcej szkoda kasy . Są dużo lepsze i solidniej zbudowane kolumny do 1kzł. Używany ,klasyczny wzmacniacz za 500zł nie ma optyka, wymaga zakupu dodatkowego DAC. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Panowie za odpowiedzi, @MobyDick wspomniany wzmacniacz SMSL Q5pro na pewno wezmę pod uwagę. Btw- czy ewentualnie w wspomnianym wzmacniaczu bedzie mozliowść puszczania muzy po sieci ? Korzystając np z google chromecast ?

@kolodziejski jakie masz na myśli kolumny lepsze jakościowo w kwocie ok 1tys?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

co za pech.. co za ironia...

kiedy w końcu, kilka dni temu zdecydowałem się na zakup SMSL Q5pro okazało się że promocja -30% już się skończyła. Masakra :D

@MobyDick i inni- ratujcie :D znacie może jakąś aktualną promocję na wzmacniaczy lub ampli, który tworzył będzie dobry duet z Pylonami Pearl 25 ? tak do 500pln :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jeszcze raz za odpowiedzi :) W takim razie będę czekał, może pojawi się gdzieś jeszcze jakaś promocja na  Q5 Pro. 

Korzystając z okazji- czy według Was  Alientek D8 będzie grał dużo słabiej niż wspomniany Q5 Pro ? A może lepiej kupić coś używanego w tym budżecie a w Polsce ? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alientek D8 nie jest mi znany. Teoretycznie ma większą moc i wyjście słuchawkowe. Do tego ma bardziej zaawansowany wyświetlacz LCD zamiast LED. Faktycznie moc zasilacza jest podobna do Q5pro według deklaracji z jego etykiety. Ma tylna płytę z gniazdami rozmieszczonymi jak w starszej wersji SMSL Q5 bez wyjścia na subwoofer, za to wejście liniowe jest na gniazdach RCA co ma większy sens w przypadku wzmacniacza impulsowego z końcówką mocy przyjmującą postać analogową sygnału.  Kolejny plus to ( przynajmniej w części produkcji) wyposażano je w nowocześniejszy układ wejściowy USB Xmos o lepszych parametrach. Spotkałem się z opiniami gdzie porównywano go do konkurencyjnego wzmacniacza  fx-audio o nieco innym charakterze brzmienia, z lekko złagodzona górą pasma. Nie jestem pewien czy połączenie takiego wzmacniacza będzie dobrze odbierane w zestawieniu z Pylonami serii Pearl. Zawsze można je skorygować regulacją barwy. W swojej cenie wydaje się być bardzo dobrym zakupem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...