Skocz do zawartości

Yamaha RN-803D problem


Robert.m

Recommended Posts

Witam wszystkich, niespełna 3 tygodnie po zakupie tego ampli wraz z kolumnami melodika bl40mk3, zauważyłem ostatnio dziwny problem z tym amplitunerem, a mianowicie na przednim panelu jest tak jakby lekkie napięcie, tzn jak przejadę palcem po przedniej obudowie (czyli tu gdzie jest wyświetlacz) to jest delikatne mrowienie, ale gdy przyłożę lekko rękę do innej części obudowy, np. na górę to przestaje, czym to jest spowodowane?

A i dodam że sprawdzałem na innych listwach, i przedłużaczach i jest to samo. Gniazdko jest uziemione jak wszystkie w moim domu, zresztą przewód i tak nie ma uziemienia bo pisze że jest 2 klasa ochronności (podwójna izolacja), jakieś pomysły? Czy może to normalne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiēcie może i pewnie jest na tobie. Wiēkszość rzeczy jest plastikowa, ładujesz na ciele ładunki szurajäc po sztucznym dywanie, panelach, ruszając się na sztucznym odbiciu sofy itd. Dotykajäc tej powierzchni następuje wymiana ładunków, jakby była metalową, czy bardziej ujemna to by mocniej uszczypało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Mar Ka napisał:

Ja miewam często efekt "kopnięcia" po dotknięciu wzmaka.Takie krótkie jednorazowe wyładowanie,nawet to słychać jak cyknie.

No ja też tak mam ;D

10 godzin temu, S4Home napisał:

Ale mrowienie wynikające z napięcia na obudowie? Czy z tego że jest to szczotkowane aluminium? Bo czasem to powoduje taki efekt.

Możesz spróbować uziemić obudowę.

 

Pozdrawiam

No raczej z napięcia na obudowie, bo jak przyłożę drugą ręką innej części np. góry to już inaczej palec chodzi po przedniej obudowie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 6.01.2020 o 09:02, S4Home napisał:

Ale mrowienie wynikające z napięcia na obudowie? Czy z tego że jest to szczotkowane aluminium? Bo czasem to powoduje taki efekt.

Możesz spróbować uziemić obudowę.

 

Pozdrawiam

Mam identyczny problem/wrażenie. Co masz na myśli mowiąc "uziemić obudowę". Ten efekt występuje tylko na froncie...dookoła go nie ma :)

 

Pozdr,

nessip

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.01.2020 o 19:58, Robert.m napisał:

No ja też tak mam ;D

No raczej z napięcia na obudowie, bo jak przyłożę drugą ręką innej części np. góry to już inaczej palec chodzi po przedniej obudowie :D

Bo u góry nie jest szczotkowane aluminium :) odłączyłes od prądu żeby zobaczyć?

10 godzin temu, nessip napisał:

Mam identyczny problem/wrażenie. Co masz na myśli mowiąc "uziemić obudowę". Ten efekt występuje tylko na froncie...dookoła go nie ma :)

 

Pozdr,

nessip

Odłącz i zobacz czy dalej tak jest. 

Nie róbcie problemu tam gdzie go nie ma

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Odłącz i zobacz czy dalej tak jest. 

Albo najpierw dotknij metalowego grzejnika/kaloryfera, żeby odprowadzić cały ładunek eletrostatyczny na Tobie zgromadzony do ziemi. 

Ja miałem coś podobnego chociaż nie ze wzmacniaczem. Zmieniłem kapcie na z inną podeszwą i problem minął.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...