Skocz do zawartości

Wybór Sound Bar - Budżet 4 kPLN


Calios

Recommended Posts

Cześć,

Stoję przed wyzwaniem nagłośnienia salonu z aneksem kuchennym. Poniżej plan pomieszczenia.

POKOJ.jpg

Pomieszczenie wychodzi bezpośrednio na przed pokój i jest raczej przestrzenne z niewielką ilością elementów tłumiących.

Wysokość sufitu 2,7m. Ze względu na duży kaloryfer znajdujący się blisko telewizora możliwości instalacji systemu stereo są bardzo ograniczone dlatego zdany jestem na wybór soundbara. Jeżeli chodzi o zastosowanie to 60% to będą filmy 40% muzyka. Telewizor ma 55 cali i jest zawieszony na ścianie, gdzie wpuszczony jest tunel na kable. 

Jeżeli chodzi o budżet to jest to max 4000 zł. Moim pierwszym wyborem był Focal Dimension Bar + SUB-CUBE 3 ale jest dość duży problem z dostępnością tego zestawu i nie udało mi się znaleźć wiele opinii na jego temat w internecie. Czy są jeszcze jakieś inne produkty warte uwagi jeżeli mówimy o takim setupie?

Dzięki wielkie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focal Dimension to rzeczywiście chyba najlepszy soundbar, ale już go nie będzie w sprzedaży. Druga sprawa to wspomniałeś o odsłuchu stereo. Jeśli ci na tym zależy, naprawdę pomyśl o postawieniu klasycznych kolumn, warto! Ostatecznie już lepiej postawić nawet monitorki na stoliku tv, może jest taka możliwość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje ci bardzo za odpowiedź!

Niestety mam dość spore ograniczenia co do stawiania kolumn podłogowych- zobacz załączone zdjęcie.

Potencjalnie mógłbym ustawić niewielki zestaw stereo na szafe pod TV - ale wtedy co byś polecił jako ekspert w dziedzinie? 

Nie mam też żadnego amplitunera.

Dzięki!unnamed.thumb.jpg.4b0cdd1a0050da83c2b6f270bf93dce1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...