Skocz do zawartości

Kolumny Stereo nowe czy używane


Marek88

Recommended Posts

Witam stoję przed zakupem kolumn stereo w budżecie do około 1600zł do pokoju 18m2

Wzmacniacz jaki posiadam to Denon pma 860, muzyka to głownie pop czasami jakiś rock.

Z nowych w tej cenie to jedyne co znalazłem ciekawego to Pearl 25, a z używanych po przeczytaniu opinii wpadły mi w oko Monitor Audio Silver RS6  i tu nasuwa się pytanie które będą produkować lepszej jakości dźwięk zależy mi na dobrych niskich tonach (miękkim basie) no i wiadomo żeby cała reszta trzymała się jakoś kupy. Nie wiem czy to dobre wybory może macie jakieś inne propozycje w tej cenie zarówno z nowych jaki używanych.

Pozdrawiam i liczę na odpowiedź ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak dać spokój z tymi Monitor Audio Silver RS6? znalazłem je za 1600zł w bardzo dobrym stanie. nowe z tego co wyczytałem kosztowały około 5000zł, czyli w dużej mierze płciami tu za markę? czy jednak coś wnoszą z jakością dźwięku?

Niestety ale heco aurora 700 wykraczają poza mój budżet a używanych nie znalazłem :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Mike24 napisał:

Owszem to całkiem dobre kolumny i miło je wspominam , ale nie z Denon-em. Miałem je z PMA-1510AE i to była jakaś masakra, 

Używałes ich pod innym wzmacniaczem czy sprzedałeś? 

 

57 minut temu, Stream napisał:

A może większe monitory takie jak Dali Zensor3, które bez problemu dadzą rade w 18 m2. Zobacz zakładka Giełda>>>Sprzedam>>>str.2 Dali Zensor 3 + standy Paradigm s22

To całkiem niezłe kolumny, które z Denonem powinny dać niski, "mięsisty" bas.

Lubię czasmi posłuchać muzyki głośniej i fajnym uczuciem jest jak "czuję się ja na sobie" czyli na klatce, i zastanawiam się czy takie monitory sobie z tym poradzą, nigdy nie słuchałem takich ani podobnych monitorów, więc pewnie jestem w błędzie 

 

1 godzinę temu, 1Ender napisał:

Nie kupuj w ciemno, jedź ze swoim wzmacniaczem na odsłuch. Musisz zwrócić uwagę na to, że akustyka ma kluczowe znaczenie. Inaczej będzie grało u kogoś, inaczej u Ciebie. 

Idealnie byłoby gdybyś mógł odsłuchać kolumny u siebie w domu przed zakupem. 

Pozdrawiam 

Wiadomo tak było by najlepiej, ale z MA RS6 będzie problem bo są odemnie o 500km z nowymi było by znacznie lepiej ale z odsłuchem u siebie przed zakupem pewnie też byłby problem 

 

Może nie jestem jakimś tam audiofilem ale np. jakość dźwięku z głośników komputerowych logitech z-5500 jest jak mi średniej jakości, to tak dla porównania i chciałbym coś co zagrało by lepiej jak one, niekoniecznie głośniej 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...