Skocz do zawartości

Jakie kolumny do DRA-800H


symu

Recommended Posts

Witam!

Zaznaczam, że jestem laikiem w świecie Audio i z góry przepraszam, jeśli moje pytania wydadzą się komuś śmieszne. Przewertowałem mnóstwo stron i forów szukając testów, uwag i opinii aby znaleźć coś dla siebie. Wybór padł na DENON DRA-800H. Jeśli chodzi o kolumny, to oczywiście udam się jeszcze na odsłuch, ale chciałbym już mieć rozwiane wątpliwości zanim to nastąpi. Rozważam zakup kolumn HECO AURORA 700 lub KLIPSCH R-820F. No i tu poproszę o fachowe opinie.

1. Czy już wyjaśniła się sprawa DRA-800H jako klona x1500? Nigdzie nie trafiłem na rzetelną informację, a tylko na pojawiające się po połowie roku 2019 wątpliwości.

2. Czy brak w R-820F średniotonowego głośnika nie sprawia, że średnie tony wypadają gorzej niż w AURORA 700?

3. No i oczywiście subiektywnie rzecz biorąc, które kolumny byście wybrali. A może jeszcze jakiś inny model?

Z góry dziękuję za odpowiedzi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

1. Tego nikt Ci nie powie. Budowa wygląda podobnie żeby nie powiedzieć tak samo. Gra deczko lepiej. Może wynika to z tego że układy mają do zasilania po prostu mniej?

2. Tak. Ale nie jest to wynik braku średniotonowca. Zobacz olbrzymie Tannoy z serii Kingom. Tam średniotonowca też nie ma a graja rewelacyjnie średnicą. Brak Średnicy w tych kolumnach wynika z ich konstrukcji i takiej chęci charakterystyki producenta. To już standard wieloletni u Klipscha,

3. Z tych dwócj wolał bym osobiście Aurore. A oprócz nich do DRA 800 to Beonze 6 od Monitor Audio czy nowe Magnaty Signature 505 albo większe.

Zapraszam na odsłuch, po wypożyczenie sprzętu.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

amplituner DRA-800H to bardzo dobre urządzenie, jest to bezpośrednia konkurencja urządzeń od Yamaha czy Onkyo. Dźwiękowo to lepsze urządzenie niż amplituner wielokanałowy. Tak więc spokojnie pozostałbym przy wybranym przez Ciebie amplitunerze Denon DRA-800H.

Wybór kolumn zależy od Twoich preferencji. Klipsch to bardzo swobodne, analityczne, bardzo dynamiczne granie z wyeksponowanymi skrajami pasma. Jest to jednak dobre połączenie z elektroniką Denon, która oferuje brzmienie cieplejsze, bardziej gęste, plastyczne. Heco to znacznie spokojniejszy dźwięk, bardziej relaksujący, ciepły z dobrą podstawą basową. Wybór kolumn uzależniłbym od gatunków muzycznych. Jeśli słuchasz mocniejszych, szybszych gatunków, a także zestaw będzie służył także do filmów, brałbym Klipsch. Jeśli natomiast szukasz relaksującego dźwięku, słuchasz spokojniejszą muzykę, można brać pod uwagę Heco.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lysyrafal napisał:

Dodaj jeszcze kilka informacji: budzet, wielkosc pomieszczenia oraz czego sluchasz?

 

12 godzin temu, Q21 napisał:

Jeśli słuchasz mocniejszych, szybszych gatunków, a także zestaw będzie służył także do filmów, brałbym Klipsch. Jeśli natomiast szukasz relaksującego dźwięku, słuchasz spokojniejszą muzykę, można brać pod uwagę Heco.

Dziękuję za Wasze odpowiedzi. Jeśli chodzi o budżet na kolumny to widziałbym max. do 3500 zł. Wielkość pomieszczenia  - salon 28 m2. Słucham różnej muzyki: Hard Rock, Rock, Pop, Trance, Hip-Hop... W grę nie wchodzi jazz czy klasyczne utwory muzyki poważnej. Wiem, wiem... niektórzy powiedzą, że ubogi kulturowo jestem ;) Ale do rzeczy... Gdy odsłucham te 2 modele będę pewnie wiedział co mi bardziej pasuje, ale Wasze opinie na pewno wezmę pod uwagę.

Nie ukrywam, że disign KLIPSCHa mnie uwiódł, ale oczywiście nie będzie to główny wyznacznik. Zastanawia mnie jeszcze model KLIPSCH RP-5000F. Gdybym się zdecydował na tą markę, to czy warto dokładać 600 zł żeby mieć tytanowy wysokontonowy głośnik? Czy duża jest różnica w ich odgrywaniu w porównaniu do R-820F?

No i kolejne pytanie. Kolumny KLIPSCH mają pasmo przenoszenia od 35 Hz, DRA-800H od 20 Hz. Czy to może mieć dla mojego komfortu słuchowego jakiekolwiek znaczenie, poza świadomością, że obcinają 15 Hz?

Edytowano przez symu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej wklejam fragment recenzji Denona DRA 800H i kilka zdań autora na temat kolumn. Oczywiście jest to jego subiektywne zdanie. Recenzja pochodzi ze strony jednego ze sklepów tak więc zawsze istnieje ryzyko, że jest to lobbing bardziej marżowych kolumn. Aczkolwiek wygląda to raczej na wiarygodną opinię i trzymającą się kupy:

"Jak wyżej pisałem gra cały system i wszystko zależy od doboru kolumn głośnikowych, Denon DRA-800H jak każdy amplituner czy wzmacniacz może zagrać dobrze lub źle dlatego postanowiłem zrobić zestawienie znanych mi kolumn które polecam lub nie polecam do opisywanego amplitunera.
Polecane: Heco seria Aurora, Jamo C97, Klipsch seria R i RP, Monitor Audio seria Bronze, Polk Audio seria Signature, Pylon Audio seria Ruby, Tonsil Altus.
Mniej polecane: Dali Zensor, Dali Oberon, Magnat, Melodika, Pylon Audio Pearl oraz Sapphire, Tannoy Mercury.
Jak widać ogólnie należy omijać kolumn ciepłych o wolniejszym dźwięku, znacznie lepiej zestawić opisywany amplituner z kolumnami równymi, jaśniejszymi, szybkimi. Kolumny które znalazły się jako mniej polecane nie są absolutnie gorsze a jedynie według autora mniej pasujące do opisywanego sprzętu. Użytkownik docelowy nie musi się z tym zgadzać i  ostateczną decyzję o wyborze powinny poprzedzić indywidualne odsłuchy. Moje zestawienie nadaje ewentualny ich kierunek."

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, symu napisał:

 

Dziękuję za Wasze odpowiedzi. Jeśli chodzi o budżet na kolumny to widziałbym max. do 3500 zł. Wielkość pomieszczenia  - salon 28 m2. Słucham różnej muzyki: Hard Rock, Rock, Pop, Trance, Hip-Hop... W grę nie wchodzi jazz czy klasyczne utwory muzyki poważnej. Wiem, wiem... niektórzy powiedzą, że ubogi kulturowo jestem ;) Ale do rzeczy... Gdy odsłucham te 2 modele będę pewnie wiedział co mi bardziej pasuje, ale Wasze opinie na pewno wezmę pod uwagę.

Nie ukrywam, że disign KLIPSCHa mnie uwiódł, ale oczywiście nie będzie to główny wyznacznik. Zastanawia mnie jeszcze model KLIPSCH RP-5000F. Gdybym się zdecydował na tą markę, to czy warto dokładać 600 zł żeby mieć tytanowy wysokontonowy głośnik? Czy duża jest różnica w ich odgrywaniu w porównaniu do R-820F?

No i kolejne pytanie. Kolumny KLIPSCH mają pasmo przenoszenia od 35 Hz, DRA-800H od 20 Hz. Czy to może mieć dla mojego komfortu słuchowego jakiekolwiek znaczenie, poza świadomością, że obcinają 15 Hz?

Na pewno warto dołożyć do serii Reference Premiera, jest znacznie lepsza. Dźwięk jest bardziej spójny, plastyczny, dobrze dociążony. Ale do 28m2 znacznie bardziej pasowałby model RP-6000F. RP-5000F oczywiście zagra, ale może mu brakować trochę swobody, łatwości nagłośnienia salonu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Witam. Nie chce zakładać nowego wątku wiec pozwolę sobie napisać w aktualnym. Podobnie jak kolega mam problem z doborem kolumn pod DRA-800H. Aktualnie grają KEF Q350 ale nie za bardzo odpowiada mi ten dźwięk. Jest za krzykliwy i jakby za mało ciepły. Wcześniej te kolumny grały pod Marantz Melody M-CR611 i uważam ze dźwięk był sporo lepszy. Proszę o poradę w sprawie wstępnego doboru kolumn. Biorę pod uwagę większe kolumny podstawkowe lub mniejsze podłogowe. Niestety muszą występować w białym kolorze. Wstępnie zastanawiałem się nad B&W seria 600. Pomieszczenie ponad 20m2 i słucham praktycznie każdego rodzaju muzyki, za wyjątkiem muzyki poważnej oraz metalu. Sprzęt będzie także używany jako nagłośnienie pod oglądanie filmów. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.09.2020 o 09:38, agora napisał:

Witam. Nie chce zakładać nowego wątku wiec pozwolę sobie napisać w aktualnym. Podobnie jak kolega mam problem z doborem kolumn pod DRA-800H. Aktualnie grają KEF Q350 ale nie za bardzo odpowiada mi ten dźwięk. Jest za krzykliwy i jakby za mało ciepły. Wcześniej te kolumny grały pod Marantz Melody M-CR611 i uważam ze dźwięk był sporo lepszy. Proszę o poradę w sprawie wstępnego doboru kolumn. Biorę pod uwagę większe kolumny podstawkowe lub mniejsze podłogowe. Niestety muszą występować w białym kolorze. Wstępnie zastanawiałem się nad B&W seria 600. Pomieszczenie ponad 20m2 i słucham praktycznie każdego rodzaju muzyki, za wyjątkiem muzyki poważnej oraz metalu. Sprzęt będzie także używany jako nagłośnienie pod oglądanie filmów. Pozdrawiam 

Ma być cieplej to warto posłuchać małych podłogówek Q Acoustics 3050 (stary model) lub Q Acoustics 3050i (nowy model). Białe są ale pewnie dostępne już tylko w nowym modelu, a swoją drogą jaki budżet chcesz na nie przeznaczyć?

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to nie będzie dźwięk ciepły. Ani przy Bowersach ani przy Klipschu,

Nie ma sensu moim zdaniem wydawać kasy na kolejne monitory.

Ten model Denona jest jaki jest i po prostu potrzebujesz więcej uzyskać dzwiek uz kolumna amniej z niego wtedy bedzie dobrze.

QA 3050 dobry trop.

Ewentualnie Polki S 50E.

pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.09.2020 o 09:38, agora napisał:

Witam. Nie chce zakładać nowego wątku wiec pozwolę sobie napisać w aktualnym. Podobnie jak kolega mam problem z doborem kolumn pod DRA-800H. Aktualnie grają KEF Q350 ale nie za bardzo odpowiada mi ten dźwięk. Jest za krzykliwy i jakby za mało ciepły. Wcześniej te kolumny grały pod Marantz Melody M-CR611 i uważam ze dźwięk był sporo lepszy. Proszę o poradę w sprawie wstępnego doboru kolumn. Biorę pod uwagę większe kolumny podstawkowe lub mniejsze podłogowe. Niestety muszą występować w białym kolorze. Wstępnie zastanawiałem się nad B&W seria 600. Pomieszczenie ponad 20m2 i słucham praktycznie każdego rodzaju muzyki, za wyjątkiem muzyki poważnej oraz metalu. Sprzęt będzie także używany jako nagłośnienie pod oglądanie filmów. Pozdrawiam 

Jeśli szukasz większej muzykalności to B&W sobie odpuść. Lepszym rozwiązaniem byłyby z monitorów Pylon Audio Diamond Monitor, które charakteryzują się łagodną ale rozdzielczą górą, bliższą średnicą oraz mocnym basem. W przypadku kolumn podłogowych masz do wyboru Indiana Line Tesi 561 lub System Audio Saxo 40. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 13.09.2020 o 19:56, lysyrafal napisał:

Ma być cieplej to warto posłuchać małych podłogówek Q Acoustics 3050 (stary model) lub Q Acoustics 3050i (nowy model). Białe są ale pewnie dostępne już tylko w nowym modelu, a swoją drogą jaki budżet chcesz na nie przeznaczyć?

Myślałem wydać w granicy 3000zl

Dnia 15.09.2020 o 07:10, S4Home napisał:

Absolutnie odradzam. Dali do Denona to nudne i bezpłciowe granie. Przebasowione i z ograniczoną przestrzenią.

Mam wrażenie ze ten denon z moimi KEF Q350 gra właśnie w ten sposób. Dźwięk jak z zestawu za 1000zl :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...