Skocz do zawartości

Jakie kolumny do DRA-800H


symu

Recommended Posts

Dnia 14.09.2020 o 07:38, S4Home napisał:

No ale to nie będzie dźwięk ciepły. Ani przy Bowersach ani przy Klipschu,

Nie ma sensu moim zdaniem wydawać kasy na kolejne monitory.

Ten model Denona jest jaki jest i po prostu potrzebujesz więcej uzyskać dzwiek uz kolumna amniej z niego wtedy bedzie dobrze.

QA 3050 dobry trop.

Ewentualnie Polki S 50E.

pozdrawiam

 

Czemu twoim zdaniem nie ma sensu kupować kolejnych monitorów ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, S4Home napisał:

Bo żeby była przepaść czy też zauważalna i opłacalna kasowo różnica to musisz dać znacznie więcej niż za kef q350. 

Podłogowe będzie ci po prostu łatwiej dobrać. 

Z kolei przy dobrych monitorach rzędu 5k uważam że dra będzie słabym ogniwem. 

Rozumiem. Ale szukam tez kolumn które pograją dłużej nawet jak zmienię wzmacniacz bo myśle ze jest on przejściowo i za 2-3 lata będę chciał kupić coś innego. Druga kwestia to problem z wygospodarowanie miejsca dla podłogowej kolumny. Mógłbym wcisnąć maksymalnie wysokie na 900mm a dla monitorów mam już miejsce ale wolałbym troszkę większe aby jednak ten bas był bardziej wyczuwalny. Kolejnym (tak mi się wydaje) atutem monitorów w cenie 3-4 tys. będzie większa szczegółowość dźwięku i lepsza scena. Lubię sobie często posłuchać jezz-u i właśnie przy tej muzyce najbardziej zależy mi na jakości dźwięku. Dzięki za wszelkie porady/sugestie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.10.2020 o 07:31, S4Home napisał:

Rozumiem. Ale 3 lata to szczerze mordownia.

Ale to Twoj wybór.

Bez patrzenia na DRA polecam w tej cenie

Dynaudio EMIT 20, ELAC Uni Fi BS, wyższa serie KEF R300, czy audio Physic Classic 3

Jeszcze jedno pytanie. Znalazłem w twojej ofercie Heco Celan Revolution 3. Są to monitory godne uwagi ? Jakoś tak wpadły mi w oko. Jeszcze raz dziękuje za porady

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dnia 13.09.2020 o 19:56, lysyrafal napisał:

Ma być cieplej to warto posłuchać małych podłogówek Q Acoustics 3050 (stary model) lub Q Acoustics 3050i (nowy model). Białe są ale pewnie dostępne już tylko w nowym modelu, a swoją drogą jaki budżet chcesz na nie przeznaczyć?

Ja mam RP 6000 i tego Denona. 
Baaaardzo dużo zależy od źródła muzyki . 
gramofon super , spotify - zależy czy przez AirPlay czy przez apke HEOS która zmienia diametralnie dźwięk . Ja dokupiłem jeszcze sub klipsh . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

tak samo jak kolega wcześniej nie chce zakładać nowego wątku. Również od niedawna posiadam Denona DRA-800H oraz kolumny Heco Victa Prime 702, moje pytanie brzmi czy opłaca mi się wymieniać je na Klipsche R-820F lub RP-5000F? Pomieszczenie to jakieś 10m2. Jeśli chodzi o to czego słucham i z jakich źródeł to najczęściej jest to AirPlay lecz czasami także pendrive, muzyka to na ogół POP i Rock ale lubię czasami poeksperymentować z czymś innym. Muzyka klasyczna jednak odpada całkowicie.

Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie.

R820F po pierwsze to nie kolumny do stereo po drugie zdecydowanie za duże do takiego pomieszczenia.

Drugie RP 5000F wielkościowo są ok. Ale ich bas jest nieco sztuczny.

Chcesz wymienić na coś solidniejszego. Jaśniejszego. Bardziej rozdzielczego ale z dużym basem

To moim zdaniem Magnat Signature 505

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 7.01.2020 o 16:23, lysyrafal napisał:

Polk Audio Signature S55 lub S60 stare i nowe modele w sklepie Nautilus2.

Cześć!

Sam kupiłem Klipsch 820 i Denona DRA-800H. Klipsche strasznie mi się podobały, właściwie to odkąd je zobaczyłem zdecydowałem się w ogóle na audio, a muzyki słucham zwykle na słuchawkach, więc miały mi służyć przede wszystkim jako ozdoba. Wszystkie inne polecane mi zamiast nich kolumny, często tańsze i podobno lepiej grające, były po prostu brzydkie. Lub w najlepszym wypadku pospolicie nudne. Np. Heco Aurora 700.

Na dzień dobry musisz wiedzieć, że 820 są dużo większe niż np. 610, które najpierw kupiłem. Ja o tym nie wiedziałem, myślałem, że mają tylko niżej osadzony dodatkowy głośnik, więc mam teraz w kawalerce dwa kloce wielkości średniej lodówki. Za to daje to bardzo monumentalny efekt. Załączam foto z TV 65" i szafką RTV 180 cm żebyś miał punkt odniesienia.

Nie odsłuchiwałem ich z niczym innym, bo założyłem na starcie, że w grę wchodzą tylko Klipsche. Ostrzegano mnie oczywiście, że grają bardzo wyeksponowanymi krańcami pasm, szeroko i w ogóle nie da się na nich słuchać muzyki. Ale podobno świetnie sprawdzą się do filmów, co dla mnie było akurat dużym atutem.

Cóż, nie kłamali. Walą basem do sąsiadów na wszystkie strony i trzęsą wanną już na 40%. Bas jest co prawda dynamiczny, ale jest go za dużo. Przy gitarowych brzmieniach jest dość żywo, przy elektronice robi się mrocznie. Góra mocno uwydatniona, ale przy tej szczegółowości mi akurat odpowiada. Co do środka, to na ironię Twoje pytanie o głośnik średniotonowy jest chyba zasadne. W trybie Pure Direct średnica dość wyraźnie przesuwa się do tyłu. Chowa się, ma się wrażenie, że muzykę słychać zza ściany. Mamy za to wtedy bardzo dużo detali i szeroką scenę. Przy dynamicznych utworach daje to bardzo koncertowy efekt i w dodatku świetnie sprawdza się w filmach.

Z kolei stereo wyrównuje pasma i oddaje środek spowrotem, a bas na -1 staje się bardziej plastyczny. Właściwie to dopiero teraz robi się słuchalny. Niestety taka korekcja jest nieprecyzyjna i momentami basu brakuje tam, gdzie na Pure Direct było optymalnie. Separacja nadal dobra, ale teraz góra wydaje się bardziej dominująca, mimo, że na Pure Direct czasami aż kłuje. Za to wokal nie jest już przysłonięty. Stereo daje po prostu bardziej klasyczny, równy odsłuch. Mi o dziwo bardziej odpowiada ten przejaskrawiony.

Jeśli chodzi o amplituner, to na dzień dobry wiedz, że Denon jest trochę krótszy, ale wyższy niż np. Yamahy. W mojej opinii wydaje się przez to bardziej elegancki, ale u mnie skończyło się to wymianą szafki RTV.

Co ważne, program HEOS to straszne zło i nie polecam nawet wrogom. Nie jest to jakaś nakładka do obsługi Spotify, tak jak myślałem, tylko zewnętrzny soft, do którego przypisujesz swoje konto. Tragedia. Odpalenie tego ustrojstwa zajmuje ok minuty. Ma dość ograniczone funkcje i nieintuicyjną nawigację. Mam listę kilkunastu przekreślających go wad, więc na prędce wymienię najgorsze:

1. Odtwarzanie losowe nie działa w obrębie wybranej playlisty, a tylko dla całej historii odtwarzania. Nie posłuchasz losowo Sade, bo po 2 piosenkach wleci Podsiadło z wczoraj. Tragedia.

2. Jeśli wyłączysz odtwarzanie losowe na piosence z poza pożądanej playlisty, to nie możesz wrócić strzałkami do poprzedniej piosenki. Musisz włączyć na nowo tę playlistę. Już oczywiście bez opcji losowania.

3. Nie działa znana i lubiana opcja radio utworu/wykonawcy. Po skończonym numerze odpala się historia odtwarzania. Jeśli słuchałeś 20 razy jakiegoś kawałka wczoraj, to dzisiaj też usłyszysz go 20 razy.

4. Wyłączenie amplitunera podczas korzystania z programu spowoduje w najlepszym wypadku wylogowanie aplikacji i konieczność ponownego parowania przez minutę z telefonem, a w najgorszym błąd, który nie pozwoli jej nawet sparować z ampli. Musisz zrzucić pamięć aplikacji z telefonu i dopiero parować.

5. Jeśli się zapomnisz i wyjdziesz z telefonem poza zasięg sieci WiFi, przydarzy się opcja nr 2.

6. Aplikacja nie przechwytuje sterowania bocznymi guzikami do ściszania. Przy auto wygaszającym się ekranie to mordęga.

 

 

IMG_20201101_021212.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kn1234 napisał:

akustyka całkiem do doopy

- w końcu te kolumny są tam dla ozdoby a nie dla jakichś audiofilskich wygłupów 😆

Poza tym kolega słucha na słuchawkach, więc akustyka się nie liczy. 

Pozdro 😉

37 minut temu, Adrian Winkler napisał:

Zapomniałeś dodać, że kable pewnie nie wygrzane 😉

To mi się podoba 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Adrian Winkler napisał:

Cześć!

 

Cześć!

Nie wiem czemu akurat się do mnie odniosłeś, ale ja nie szukam kolumn tylko polecałem je (Polk Audio S55 i S60) do tego amplitunera. Fajnie, że opisałeś swoje wrażenia z takiego połączenia czyli z kolumnami Klipsch może się to komuś przyda.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam. 

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat. Noszę się z zamiarem zakupu wspomnianego denon i odpowiednich kolumn. W grę wchodzą przede wszystkim podstawkowe z uwagi na mało miejsca w salonie (ok. 16 m2). Słucham głównie instrumentalnego rocka i takiego samego metalu (post-rock/post-metal), ale poza tym to od klasyki po elektronikę. 

Polecicie coś? Na odsłuch chwilowo nie ma szans (lockdown), ale gdy będzie okazja, to już chce mieć jakiś pomysł.

Z góry dziękuję i pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wypożyczenie nie jest możliwe. Odsłuch w salonie tymczasowo też nie, salony audio działają teraz tylko wysyłkowo. A przyznam szczerze, że nie chce mi się w ciemno zamawiać i odsyłać kolejnych zestawów. Dlatego proszę o radę. Wtedy poszukam salonu, który oferuje polecane przez Was kolumny, zamówię, sprawdzę 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.11.2020 o 19:37, Adrian Winkler napisał:

Cześć!

Sam kupiłem Klipsch 820 i Denona DRA-800H. Klipsche strasznie mi się podobały, właściwie to odkąd je zobaczyłem zdecydowałem się w ogóle na audio, a muzyki słucham zwykle na słuchawkach, więc miały mi służyć przede wszystkim jako ozdoba. Wszystkie inne polecane mi zamiast nich kolumny, często tańsze i podobno lepiej grające, były po prostu brzydkie. Lub w najlepszym wypadku pospolicie nudne. Np. Heco Aurora 700.

Na dzień dobry musisz wiedzieć, że 820 są dużo większe niż np. 610, które najpierw kupiłem. Ja o tym nie wiedziałem, myślałem, że mają tylko niżej osadzony dodatkowy głośnik, więc mam teraz w kawalerce dwa kloce wielkości średniej lodówki. Za to daje to bardzo monumentalny efekt. Załączam foto z TV 65" i szafką RTV 180 cm żebyś miał punkt odniesienia.

Nie odsłuchiwałem ich z niczym innym, bo założyłem na starcie, że w grę wchodzą tylko Klipsche. Ostrzegano mnie oczywiście, że grają bardzo wyeksponowanymi krańcami pasm, szeroko i w ogóle nie da się na nich słuchać muzyki. Ale podobno świetnie sprawdzą się do filmów, co dla mnie było akurat dużym atutem.

Cóż, nie kłamali. Walą basem do sąsiadów na wszystkie strony i trzęsą wanną już na 40%. Bas jest co prawda dynamiczny, ale jest go za dużo. Przy gitarowych brzmieniach jest dość żywo, przy elektronice robi się mrocznie. Góra mocno uwydatniona, ale przy tej szczegółowości mi akurat odpowiada. Co do środka, to na ironię Twoje pytanie o głośnik średniotonowy jest chyba zasadne. W trybie Pure Direct średnica dość wyraźnie przesuwa się do tyłu. Chowa się, ma się wrażenie, że muzykę słychać zza ściany. Mamy za to wtedy bardzo dużo detali i szeroką scenę. Przy dynamicznych utworach daje to bardzo koncertowy efekt i w dodatku świetnie sprawdza się w filmach.

Z kolei stereo wyrównuje pasma i oddaje środek spowrotem, a bas na -1 staje się bardziej plastyczny. Właściwie to dopiero teraz robi się słuchalny. Niestety taka korekcja jest nieprecyzyjna i momentami basu brakuje tam, gdzie na Pure Direct było optymalnie. Separacja nadal dobra, ale teraz góra wydaje się bardziej dominująca, mimo, że na Pure Direct czasami aż kłuje. Za to wokal nie jest już przysłonięty. Stereo daje po prostu bardziej klasyczny, równy odsłuch. Mi o dziwo bardziej odpowiada ten przejaskrawiony.

Jeśli chodzi o amplituner, to na dzień dobry wiedz, że Denon jest trochę krótszy, ale wyższy niż np. Yamahy. W mojej opinii wydaje się przez to bardziej elegancki, ale u mnie skończyło się to wymianą szafki RTV.

Co ważne, program HEOS to straszne zło i nie polecam nawet wrogom. Nie jest to jakaś nakładka do obsługi Spotify, tak jak myślałem, tylko zewnętrzny soft, do którego przypisujesz swoje konto. Tragedia. Odpalenie tego ustrojstwa zajmuje ok minuty. Ma dość ograniczone funkcje i nieintuicyjną nawigację. Mam listę kilkunastu przekreślających go wad, więc na prędce wymienię najgorsze:

1. Odtwarzanie losowe nie działa w obrębie wybranej playlisty, a tylko dla całej historii odtwarzania. Nie posłuchasz losowo Sade, bo po 2 piosenkach wleci Podsiadło z wczoraj. Tragedia.

2. Jeśli wyłączysz odtwarzanie losowe na piosence z poza pożądanej playlisty, to nie możesz wrócić strzałkami do poprzedniej piosenki. Musisz włączyć na nowo tę playlistę. Już oczywiście bez opcji losowania.

3. Nie działa znana i lubiana opcja radio utworu/wykonawcy. Po skończonym numerze odpala się historia odtwarzania. Jeśli słuchałeś 20 razy jakiegoś kawałka wczoraj, to dzisiaj też usłyszysz go 20 razy.

4. Wyłączenie amplitunera podczas korzystania z programu spowoduje w najlepszym wypadku wylogowanie aplikacji i konieczność ponownego parowania przez minutę z telefonem, a w najgorszym błąd, który nie pozwoli jej nawet sparować z ampli. Musisz zrzucić pamięć aplikacji z telefonu i dopiero parować.

5. Jeśli się zapomnisz i wyjdziesz z telefonem poza zasięg sieci WiFi, przydarzy się opcja nr 2.

6. Aplikacja nie przechwytuje sterowania bocznymi guzikami do ściszania. Przy auto wygaszającym się ekranie to mordęga.

 

 

IMG_20201101_021212.jpg

Mam Denon DNP-800 i odpisze kilka rzeczy na temat heosa bo nie do konca rozumiem zarzuty. 

Zrobilem teraz test z heosa i spotify. 

1. Ostatnio sluchalem muzyki filmowej, dzisiaj włączyłem Evanescence i gra tylko Evanescence 

2. Nie zaobserwowałem bo mam piosenki z tej playlisty 

3. Po skonczonym otworze odpala mi sie kolejny utwór z playlisty

4. Wylaczam odtwarzacz, aplikacja, pliotem, przyciskiem na obudowie i nigdy nic sie nie stało ani nie rozłączylo

5. Czesto wychodze z telefonem poza zasieg wifi, ba nawet przelaczam sie do innej sieci wifi i nic sie nie dzieje, muzyka gra dalej

6. Tu sie zgodze, szkoda ze to nie dziala. 

Na poczatku wydaje mi sie ze mialem podobny problem jaki ty masz ze odtwarzal mo jedna piosenke z tego co puscilem i wracal do histori, problem rozeoazlalem:

A) usun kolejke z heos, lub usun i zastap liste

B) aktualizacja oprogramowania 

Nie pamietam czy była to opcja a czy b ale teraz dziala bez zarzutów 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...