Skocz do zawartości

Jakie kolumny do DRA-800H


symu

Recommended Posts

A propos HEOS'a - używam go praktycznie tylko do włączania sprzętu (DNP-800NE/PMA-800NE) i regulacji głośności. Na iPhonie/iPadzie działa całkiem dobrze i stabilnie. Ale do samego słuchania moim zdanie lepsze są aplikacje natywne (Spotify) plus Airplay (pozostałe). A do zabawy z hires (Tidal/Qobuz) jest mconnectPlayer. Tylko z radiem jest cienko, w starszych Denonach działało to lepiej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.12.2021 o 08:18, Fafniak napisał:

To głupi pomysł, chyba że ktoś ma wolna kasę albo minimum doświadczenia

Gdzieś tu niedawno ktoś odsłuchiwał denona. Wnioski były średnio optymistyczne.

 

@MortalWombat

Tym kimś byłem ja ;) miałem brać po opiniach tego Denona DRA800H bez odsłuchu, jakiż to byłby błąd. Ten sprzęt gra jak takie ciepłe kluchy, zero pazura, zero werwy. Słucham dużo rocka, heavy metalu, ale nie gardzę żadnym stylem muzycznym o ile wpadnie mi w ucho.  Denon w mojej ocenie nie nadaje się do grania rocka/ metalu.

Owego pazura i dynamikę dał mi zestaw Cambridge CXA81+ Monitor Audio 300 który kupiłem, wcześniej testowałem jeszcze Cambridge CXA61 który fajnie grał, ale CXA81 dawał mi jeszcze więcej tego czego szukałem, do tego jest to naprawdę bardzo dobra opcja w stosunku jakości do ceny. Co do kolumn jeszcze nie wypowiem się do końca bo je cały czas wygrzewam, ale grają naprawdę bardzo fajnie :) Także bez osłuchów ani rusz, no chyba że masz w sroc siana i jara Cię ciągłe wymienianie ;) Co do kolumn mogę napisać jeszcze że fajnie z kolumn grały Monitor Audio Bronze 500, ale nie na tyle żebym dopłacił aż tyle względem MA 300 które kupiłem( za moje MA 300 dałem 1999 zł za nówki), no i kable, ale to już temat rzeka na którym się nie znam, wziąłem te które najbardziej odpowiadały mi podczas odsluchów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
54 minuty temu, ainsztain napisał:

Nie zależy mi na głośności. Budżet około 10 tys. Kolumny nie grają na całej powierzchni. Ten fragment salonu na jakieś 25-30 m2. Za to wysokie na 4-5 m.

Mocny wzmacniacz nie ma nic wspólnego z głośnym czy też nie słuchaniem. 

Rozumiem , że po przekroczeniu powierzchni 25-30 m2 fala dźwięku zawraca :) Dalej już się nie rozchodzi, czy jak ? :) 

Co do wysokości , a więc cholernie trudnej akustyki , proponuje zrobić prosty test. Klaszczesz w dłonie i obserwujesz jaki jest pogłos , napisz co uzyskałeś.

Co do kolumn rozważyłbym moje ulubione Dali Grand .

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ainsztain napisał:

Cześć. Chcę kupić do tego Denona kolumny monitor audio silver 500 6g. Salon około 70-80 M2. Sprzęt wraz z Tv w jednym z rogów. Ma ktoś taki zestaw

Nie ma szans. To nie amplituner do tych kolumn oraz do takiego slaonu.

Kolumny super ale koniecznie musisz pomyśleć o wymianie amplitunera.

8 godzin temu, ainsztain napisał:

Po klaśnięciu delikatny pogłos. Na co dzień go nie zauważyłem wcześniej. Co do wielkości powierzchni- miałem na myśli że słucham zazwyczaj z kanapy w odległości jakieś 3,5 m od źródła dźwięku.

Dzięki za wytrwałość. Odezwę się jutro bo zaraz zasnę na stojąco 🥱

Możesz iśc w te kolumny bo Silver 500 to na prawdę bardzo udane kolumny. Ale aby je napędzić musisz pomyśleć o czymś lepszym. Wydajniejszym.

Nie wiem jaki masz budżet na elektronikę ale :

Cambridge EVO 150

NAD M10

Roksan Attessa Stream

To takie kombajny wzmak + stream

A osobne

Roksan K3

Atoll IN 200

Denon PMA 1700 NE

Cyrus PRE + X Power na przykład.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie myśl o denonie dra 800, to jest amplituner udający wzmacniacz stereo. Niby gra ale nie ma mocy tzn. ma ale na papierze. Dobrze Ci radzą denona pma 1700. Oczywiście z nowych bo używane to bardziej się opłaca pma 1600.

Miałem dra 800 teraz posiadam pma 1600 i z czystym sumieniem polecam. 

Przed chwilą, River napisał:

Nawet nie myśl o denonie dra 800, to jest amplituner udający wzmacniacz stereo. Niby gra ale nie ma mocy tzn. ma ale na papierze. Dobrze Ci radzą denona pma 1700. Oczywiście z nowych bo używane to bardziej się opłaca pma 1600.

Miałem dra 800 teraz posiadam pma 1600 i z czystym sumieniem polecam pma 1600.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponują do tego Denona PMA-900HNE.

Powiedzieli że nie będę narzekać.

Mam 250 km na odsłuch więc nie chce jechać jak nie ma sensu.

 

18 minut temu, River napisał:

Nawet nie myśl o denonie dra 800, to jest amplituner udający wzmacniacz stereo. Niby gra ale nie ma mocy tzn. ma ale na papierze. Dobrze Ci radzą denona pma 1700. Oczywiście z nowych bo używane to bardziej się opłaca pma 1600.

Miałem dra 800 teraz posiadam pma 1600 i z czystym su

 

Edytowano przez ainsztain
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, ainsztain napisał:

Jednak mam jeszcze jedno pytanie. Mam ofertę na silver 500 7g w cenie 8k za parę, proponują do tego Denona PMA-900HNE. Nie rozumiem. Przynajmniej na papierze ten PMA ma mniejszą moc wyjściowa niż DRA 800. Możesz laikowi coś rozświetlić w tej kwestii?

Nie podpinał bybm tego Denona także. PMA 900 to następstwo PMA 800. Te kolumny potrzebują czegoś lepszego.

19 godzin temu, ainsztain napisał:

Powiedzieli że nie będę narzekać.

Kto tak powiedział?

Ciekawy sprzedawca.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PMA900 sprawdza się bardzo dobrze ale w zdecydowanie mniejszych pomieszczeniach. W mojej ocenie nie masz co iść w urządzenie typu all in one. Postaw na wydajny wzmacniacz i z czasem dokup streamer. 

Jeśli chciałbyś iść w kierunku precyzji, przestrzeni i dynamiki to Roksan K3 może przypaść Ci do gustu, a mocy na pewno Ci nie zabraknie. 
Bardziej muzykalne brzmienie uzyskasz na Vincencie SV228, który dodatkowo daje możliwość wymiany lamp 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, lysyrafal napisał:

Masz na myśli zwrot?

Tak. Więc chyba spróbuję.

38 minut temu, Q21 napisał:

PMA900 sprawdza się bardzo dobrze ale w zdecydowanie mniejszych pomieszczeniach. W mojej ocenie nie masz co iść w urządzenie typu all in one. Postaw na wydajny wzmacniacz i z czasem dokup streamer. 

Jeśli chciałbyś iść w kierunku precyzji, przestrzeni i dynamiki to Roksan K3 może przypaść Ci do gustu, a mocy na pewno Ci nie zabraknie. 
Bardziej muzykalne brzmienie uzyskasz na Vincencie SV228, który dodatkowo daje możliwość wymiany lamp 

K3 nie ma wejścia optycznego. Nie mam go jak bezboleśnie podłączyć do tv. 😑

Vincent to cena x2

Spróbuję Denona. W razie czego zwrot i będę Wam truł du.y od nowa.

Dzięki za wyrozumiałość.

Edytowano przez ainsztain
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...