Skocz do zawartości

Klipsch oszukuje z wielkością membran.


Mateusz Graczyk

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów. Do wczoraj posiadałem zestaw kolumn głośnikowych Klipsch R-26PF. Osoba, która je kupowała chciała żebym zmierzył średnicę membran i okazuje się że nie mają one wcale 6.5 cala, a około 5.25 cala. Podejrzewam więc, że model R-28PF, zamiast 8 cali będzie miał ich tak naprawdę 6.5. Moje pytanie brzmi, czy Klipsch to jedyny producent, który oszukuje w ten sposób swoich klientów, czy są jeszcze jacyś inni producenci, którzy robią to samo ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Mar Ka napisał:

Ale bzdura 😉 Odesłałbym "Janusza" po specyfikację na stronę producenta.Przyznam,że jeszcze nigdy nie wpadłem na pomysł pomiaru membran.Może dlatego że bardziej interesował mnie dźwięk przez nie produkowany.

To nie chodzi o to że brzmienie jest złe, bo kupiec był w pełni zadowolony po odsłuchu. Tylko o to że to perfidne oszustwo. W oficjalnej specyfikacji masz 6.5 cala. A pytał o to bo wcześniej też miał Klipscha, dwa różne modele i w każdym membrana była mniejsza niż w specyfikacji. Znacznie mniejsza.

Edytowano przez Mateusz Graczyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Karo napisał:

Producent zazwyczaj podaje średnicę kosza, nie membrany z górnym zawieszeniem.

Z drugiej strony faktem jest, że producenci mijają się z prawdą.

O tym wcześniej nie wiedziałem. W takim razie specyfikacja by się zgadzała. Dziękuję za odpowiedź. Ale w takim razie czy są producenci, lub ewentualnie jakaś półka cenowa od której podawany rozmiar membrany, rzeczywiście tym rozmiarem membrany będzie, a nie średnicą kosza. Bo podejrzewam, choć nie wiem czy dobrze. Że przy jakieś półce cenowej takie oszustwa nie miały by prawa bytu, bo od razu producentowi by się od klientów dostało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to bzdura i nie jest to także Januszowanie. To bardzo częsty przykład opisów producenta. U Cantona z tego co pamiętam jest chyb najwięcej.

Producenci bronią się gdyż mówią iż jest to wielkość ......... (nie pamiętam). Ale nie istotne. Powierzchnia membrany grającej jest realnie mniejsza. I jak mówie nie jest to ani nowość ani nie są to dwie firmy które tak robią.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A też sobie zmierzyłem 😂Dynaudio emit m30

Na stronie producenta podają średnicę mid woofera 17cm.

Test na audio.com.pl podaje że są 18cm

Realnie zmierzone miarą krawiecką, średnica membrany 14,5cm,wraz z koszem oraz maskownicą 17,5cm. I to tyle z tych cyferek.

Może i powinna być jakaś jedna wartość, myślę że należy przyjąć wartość po zabudowie razem z maskownicą kosza.Dalej nie widzę sensu się nad tym pochylać mimo wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...