Skocz do zawartości

Wybór głośników


voytecki

Recommended Posts

Witam kolegów,

Od niedawna jestem posiadaczem KD marki Denon model AVR-x3500h. Przesiadłem się z leciwego zestawu stereo firmy Kenwood.

W związku z tym, że nie miałem wcześniej do czynienia z kinem domowym, prośba o poradę.

Jakie głośniki w systemie 5.0 lub 5.1 będą najlepiej pasowały do tego modelu? Zależy mi na dynamice i wyraźnym basie (ale nie dudnieniu).

Chcę mieć osobne stereo do słuchania muzyki więc konfiguracyjnie będzie to wyglądało tak, że planuję podpiąć wzmaka do ampli po pre out i podpiąć do niego fronty, a resztę głośników do KD.

Wiem, że żeby mieć sterowanie z poziomu ampli, wzmak musi mieć wejście Main In lub Power Amp Direct, jeśli bez tych wejść, będę musiał podpiąć go do jakiegoś line in i wtedy regulować głośność osobno. Pytanie jest takie, czy jeśli wzmak będzie podłączony po pre out, a sygnał źródłowy np. radio internetowe, Tidal, czy muzyka nagrana na USB (z ampli), to wtedy omijany jest korektor wzmaka i nie można regulować na nim bass i treble? Ile Watt na kanał powinien mieć taki wzmak przy impedancji 8 Ohm w połączeniu z moim amplitunerem?

 

Pozdrawiam,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

aby stworzyć dobry system ze wzmacniaczem do stereo, musisz koniecznie brać pod uwagę wzmacniacz, który ma możliwość pracy w trybie końcówki mocy. W takim trybie sterujesz systemem z poziomu amplitunera. Warto jednak zwrócić uwagę, aby przełączanie trybu wzmacniacza odbywało się w wygodny sposób, a nie np. zworkami. W przypadku odsłuchu muzyki możesz zrezygnować z wykorzystywania amplitunera av. Jest kilka dobrych wzmacniaczy, które swietnie sprawdzą się w takim systemie.

Kolumny - tutaj musisz podać więcej informacji. Przede wszystkim jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe, jakie zazwyczaj gatunki muzyczne słuchasz, jakie preferujesz brzmienie, w jakim budżecie możemy poruszać się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zworki odpadają. Będzie coś z przyciskiem na froncie. Przy odsłuchu muzyki raczej nie zrezygnuję z AV, bo to będzie moje źródło. Mam ograniczony budżet na wzmak i będzie zapewne bez żadnych "bajerów". Chciałbym coś kupić do max. 1500-1800zł.

Jeśli chodzi o kolumny, to pomieszczenie ma sumarycznie ok. 36m2 (salon + kuchnia). Nie wliczam w to holu. Rzut w załączeniu. Kanapa niestety jest dość blisko ściany. Natomiast po max możliwym odsunięciu głowa znajduje się od niej ok 50cm. Odsłuch będzie właściwie w tej części pomieszczenia gdzie kanapa i na wprost TV. Głośniki tylne będą wisiały zatem na ścianie.

Muzyki słucham praktycznie każdej. Od pop-u poprzez elektroniczną i kończąc na rocku.

 

Pozdrawiam,

parter.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.ma żadnego problemu.

Wybierz końcówkę mocy albo integre po prostu pod fronty. Jaka? To zależy od kolumn. 

A kolumny do jakiej kwoty bo o tym nic nie napisałeś?

Mówię ci wzmak zostaw na koniec.

Kolumny pasujące pod Denona to takie o jaśniejszym, twardszym brzmieniu. Trochę taka V.

I tu polecam monitor audio bronze 6, magnat signature 507, tannoy xt6f

Zalezy od budżetu 

Pamiętaj w kinie domowym subwoofer jest niezbędny. Nie możesz go pomijać. 

Zapraszam serdecznie na odsłuchu po wyceny i po porady.

Pozostaje do twojej dyspozycji.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pochylanie się nad tematem. Faktycznie przyglądałem się monitorom audio bronze 6, tylko trochę wykraczają poza mój budżet. Planowałem wydać ok 6k na system 5.1, a bronzy 6 za tą kwotę kupiłbym bez suba, czyli 5.0. No ale powiedzmy, że z subem mógłbym chwilkę poczekać i go potem dokupić.

Inny plan to Klipsch RP 6000f na froncie i do tego dobrać coś z Klipsch Reference Theater Pack 5.1. Nie wiem tylko jak Klipsch zagra z Denonem, no i czy taki mix głośników ma sens... Zapewne lepiej by było już dokupić do tych frontów RP-400M, RP-404C i SPL-100 CE. Oczywiście jeśli Klipsch i Denon to dobry tandem.

Myślałem też o Dali Zensor 7 ale podobno do Denona nie bardzo... Heco Aurora 700 też była na celowniku, natomiast ma zbyt duże (wymiarami) tylne surroundy i miałbym problem z ich powieszeniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zwiększyć nieco budżet, ponieważ widzę, że nie wyrobię się w zaplanowanym (zapewne nie jestem z takim problemem pierwszy) :)

Pytanie, czy lepszym będzie zestaw Klipscha, którego konfig opisałem w poprzednim wpisie i warto dołożyć te 1000-1500zł, czy nie ma sensu, bo Bronz-ami 6 osiągnę zbliżoną jakość?

Jeszcze jedna kwestia, czy do Bronze FX jest jakiś dedykowany uchwyt ścienny? Zaciskowymi bocznymi (ze względu bryłę głośników) za wiele nie podziałam.

Pozdrawiam,

Edytowano przez voytecki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, voytecki napisał:

Prośba zatem o ofertę na priv na Monitor Audio Bronze 6 w dwóch wariantach (z subem i bez), a także na Klipsch RP 6000f + 2xRP-400M, 1xRP-404C i 1xSPL-100 CE oraz w drugim wariancie bez suba.

Napisz mi na PW numer telefonu to ci wycenie.

7 godzin temu, voytecki napisał:

Postanowiłem zwiększyć nieco budżet, ponieważ widzę, że nie wyrobię się w zaplanowanym (zapewne nie jestem z takim problemem pierwszy) :)

Pytanie, czy lepszym będzie zestaw Klipscha, którego konfig opisałem w poprzednim wpisie i warto dołożyć te 1000-1500zł, czy nie ma sensu, bo Bronz-ami 6 osiągnę zbliżoną jakość?

Jeszcze jedna kwestia, czy do Bronze FX jest jakiś dedykowany uchwyt ścienny? Zaciskowymi bocznymi (ze względu bryłę głośników) za wiele nie podziałam.

Pozdrawiam,

Monitor audio grają bardzo podobnie. Nie są tak mocne. Tak dociążone, ale i przez to tak męczące momentami. Moim zdaniem nic nie tracisz wybierając bronze. Podobnie można iść w magnata signature 507 albo wyższego quantum 757.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a to nie wiedziałem. Natomiast chyba nie będzie to jakiś wielki błąd, który zaważy na jakości odsłuchu? Tym bardziej, że głośniki będą zawieszone 50cm za i ok 1m nad głową. Żeby nie były za blisko, właśnie wysokością chciałem zyskać trochę na odległości. No i potem dzięki uchwytom skierować je o parę stopni w dół. Pytanie czy 1m nad głową to nie za wysoko?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...