Skocz do zawartości

Wymiana kina domowego


Kapi99

Recommended Posts

Witam serdecznie 

Zacznijmy od tego ze jestem laikiem w tej dziedzinie . Piszę z prośbą o radę gdyż , pojawił mi się w głowie plan zmiany całego kina domowego .. w tym momencie jestem właścicielem kina 5.0 składającego się z 

— Front Klipsch F3 

— Center Klipsch C2 

— surround  Klipsch Rb-81 mk2 

— Amplituner Onkyo 808 . 

Salon wielkości 25m2 

niestety niwa technologia pędzi i poszukuje zestawu mniejszego gdyż ten wydaje mi się zbyt ogromny do tego pomieszczenia . Oraz szukam systemu z którego stworze Dolby Atmos lub Dts X . Budżet nie jest zbyt wysoki w okolicach 6 tysięcy złotych . Na własną rękę ułożyłem set z

— Pioneer VS-X 934 

— Jamo S807 HCS 5.0 + Jamo S 8 ATM 

— Jamo S808 SUB 

wydaje mi się to dobry budżetowy set ale jestem otwarty na jakieś inne propozycje oraz rady . System będzie częściej wykorzystywany w Kinie lecz czasem każdy lubi posłuchać muzyki w stereo i tu tez muszę nakreślić nie jestem melomanem . Po za tym Ciężko będzie mi jechać na odsłuch gdyż mieszkam w UK . Dziękuje bardzo za wszelką pomoc . 
 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieniaj Twoich kolumn na Jamo, to krok do tył. Jeśli brakuje Ci nowoczesnej funkcjonalności i Dolby Atmos, wymień amplituner i dokup głośniki Dolby Atmos sufitowe lub nadstawki na głośniki frontowe. Jeśli chcesz pójść do przodu z jakością, spójrz proszę na amplituner Onkyo TX-RZ840 oraz nadstawki Klipsch R-41SA. Zawsze kolumny będziesz mógł w przyszłości wymienić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Q21 napisał:

Nie zmieniaj Twoich kolumn na Jamo, to krok do tył. Jeśli brakuje Ci nowoczesnej funkcjonalności i Dolby Atmos, wymień amplituner i dokup głośniki Dolby Atmos sufitowe lub nadstawki na głośniki frontowe. Jeśli chcesz pójść do przodu z jakością, spójrz proszę na amplituner Onkyo TX-RZ840 oraz nadstawki Klipsch R-41SA. Zawsze kolumny będziesz mógł w przyszłości wymienić.

Jest to też fajna myśl , tylko gdybym dokupił kolumny do Dooby Atmos postawić je na kolumnie czy zawieszać wyżej ?? Onkyo wydaje mi się ciekawą alternatywą , postaram się zastanowić nad tą opcją , miałem również pomysł aby F3 sprzedać razem z Centralnym C2 , zostawić RB 81 mk2 i dać je na front i do tego dokupić nowy center oraz Kolumny do Atmos lecz pozbył bym się dźwięku sorround . Sam już nie wiem jak to zacząć aby miało ręce i nogi :( 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie krok a olbrzymi skok w tył. Ok jamo należy do klipscha ale to dużo gorsze kolumny.

Akurat model 504 to odpowiednik serii 840 u Onkyo. Więc wymienisz na podobny poziom co masz teraz tylko że po prostu nowszy. 

Ewentualnie pomyśl o Yamaha 685 i końcówka mocy nada albo atolla. Zmiękczy ci fronty i nada im charakteru. Kolumny bym zostawił.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zostałem przekonany Klipsch zostaje w pełnej okazałości , czy po zakupie jeżeli już zrobię 5.0.2 system zacząć poszukiwania subwoofera ? Czy na takim metrażu przy tych kolumnach to będzie zbędny element ? Co do samego Amplitunera to tak najprawdopodobniej będzie to: 

Onkyo tx-rz 840  oraz dokupię do nich Klipsch r41SA . I powinno to zaspokoić moje odczucie do Dolby Atmos . I jeżeli subwoofer jest niezbędny to uderzać w SVS ? Np SVS PB-2000 Pro ? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...