Skocz do zawartości

Kolumny podłogowe stereo


fabianabc

Recommended Posts

Witam,

Szukam kolumn stereo do salonu 50m2. Zależy mi na mocnym graniu i jak największej wyrazistości we wszystkich tonach. Lubię mocny kopiący bas, ładny wokal i czystą, ale nie męczącą górę. Słucham wszystkich rodzajów muzyki oprócz klasyki i metalu. Najczęściej muzyka klubowa z fajnym wokalem. Bassreflex koniecznie z przodu, bo miejsce na kolumny mam tylko przy ścianie, a jedna z nich będzie stała niestety w kącie. Inaczej się nie da. Nic nie mogę przestawić, bo wystrój jest ze sobą powiązany, tak to wymyśliła projektantka. Czyli szukam mocnych uniwersalnych kolumn. Wygląd oraz estetyka kolumn również odgrywa dużą rolę. Chciałbym zmieścić się w kwocie 4000zł za parę. Interesują mnie tylko nowe. Z góry dziękuję za pomoc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie dobierz wydajny wzmacniacz. Z rozwiązań rozsądnych finansowo na pewno bardzo dobrze sprawdzi się NAD C356 BEE. Oczywiście w wyższym budżecie jest wiele innych, ciekawych propozycji.

Spójrz proszę na Polk Audio RTi A7, które powinny się bardzo dobrze sprawdzić w Twoim systemie. Ciekawą alternatywą, chociaż niestety nawet z rabatem forumowym przekraczającą budżet, jest Focal Chora 826. Obydwie kolumny swietnie sprawdzą się w Twoim systemie audio.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basrefleks z przodu to mit!! Kolumny postawisz w takich odległości od ścian jak wymyślił to producent. 

Kiedyś były konstrukcje kolumn podstakwowych, które wieszało się na ścianach. Specjalnie do tego przygotowane. Nawet miały fabryczne mocowania do zawieszenia. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

32 minuty temu, fabianabc napisał:

Dzięki za podpowiedź. Kolumny będę używał również do oglądania filmów. Myślisz, że kupno centralnego głośnika ma sens? Podobno wokal w muzyce i dialogi w filmach mocno się poprawiają. Prawda to? Wiem, że wiąże się to z kupnem amplitunera. 

Jest duzo osob ktore ogladaja filmy w stereo i to im wystarcza (ja tez tak ogladam). Tych kolumn ktore zostaly wyzej zaproponowane nie napedzisz dobrze zadnym amplitunerem KD. Na pewno nie bedziesz mial fajnego basu na ktorym Ci tak zalezy i w dodatku w tak duzym pomieszczeniu. Jezeli bardziej nastawiasz sie na muzyke to klasyczne rozwiazanie wzmacniacz i dwie kolumny.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech tam, z przodu,z tyłu.Można jeszcze zakryć jak będzie przeszkadzać.Na takiej powierzchni i tak odsłuch domowy to konieczność.

Ze swojej strony polecę przyjrzeć się dynaudio emit m30.Nie wiem jak się sprawdzą w 50m,ale u mnie w 16m mam je dość blisko(br z tyłu, zaślepki w komplecie).

Cena wyjściowa znacznie powyżej budżetu,ja swoje nowe wynegocjowałem za 4600pln.Nie patrz więc na ceny wyjściowe,bo jak się postarasz to zawsze coś urwiesz,jak widać jest z czego rwać.Marże są wysokie,więc wybieraj znacznie powyżej tych 4k i negocjuje cenę.Wbrew pozorom na forum nie jest najtaniej.

Zensory sobie daruj,nie są takie super na dłuższy czas w mojej opinii.

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, fabianabc napisał:

Szukam kolumn stereo do salonu 50m2. Zależy mi na mocnym graniu i jak największej wyrazistości we wszystkich tonach. Lubię mocny kopiący bas, ładny wokal i czystą, ale nie męczącą górę.

To kawał pomieszczenia, samymi gabarytami kolumn nie uzyskasz niewiadomo czego, nie ma uniwersalnych kolumn.

A jak, chcesz mieć czytelny obraz stereo w każdym aspekcie, to bez adaptacji akustycznej się nie obędzie, zapanować nad 50m jest co robić, czas pogłosu pewno nieziemski w takim salonie, a nie sądzę, że masz aż tak zagracony.

Powyższe propozycje rozważ, ale na pałę nie kupuj, bo ci kolega z forum coś polecił, musisz przytargać do domu i ustawić w miarę poprawnie, a później posłuchać.

Zatyczki może coś tam zniwelują, ale często zdarza się, że jest to kosztem czegoś, bas traci na definicji, dynamice, brak wypełnienia itp.dużo zależy od konstrukcji i rozwiązań producenta,  ale też akustyki niestety.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DiBatonio ważną kwestię poruszył. Ten sam sprzęt zagra inaczej w pustych ścianach a inaczej kiedy jest dywan, zasłony,książki czy panele akustyczne a kolumny są na odpowiedniej wysokości , ustawione w trójkącie na odpowiedniej szerokości itd. Ale to już możesz sprawdzić sam jak będziesz miał na miejscu. Dodatkowo każdy ma swoje "ucho" i lubi swoją kombinacje góry,środka i dołu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...