Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze SW do 2000zl


krauze5

Recommended Posts

Czesc,

Jest to moj pierwszy post na forum. Szukam pomocy w doborze SW do swojego pokoju, sprzet bedzie uzywany w 95% do muzyki, filmy to sprawa nieistotna. Gatunek muzyczny do jakiego szukam SW to Techno, Tech-House, Hardstyle i inne odmiany muzyki elektronicznej. Zalezy mi na mocnym oraz precyzyjnym basie, dlatego zastanawiam sie nad glosnikiem basowym w obudowie zamknietej. Pokoj w ktorym dokonuje odsluchu ma ok. 28 m2. W zalaczniku jest prowizoryczna mapka ukazujaca wyglad pokoju oraz rozmieszczenie mebli. Subwoofer docelowo ma stac pod mebloscianka na TV, oczywiscie - jesli bedzie inne lepsze miejsce w okolicy mebloscianki to moge tam glosnik usadowic. Jesli chodzi o miejsce w ktorym slucham muzyki to jest to naroznik umiejscowiony w dolnej prawej czesci pokoju.

Czytalem duzo w internecie i po prostu zglupialem jesli chodzi o dobor glosnika, a mysle, ze kazda sytuacja jest inna - dlatego tez napisalem ten post. Po prostu nie chce kupic sprzetu w ktorego miejsce moglbym kupic lepszy.

Sprzet jaki obecnie posiadam to:

Wharfedale AMBER 20.5/20.1/20.C (zestaw 5.0)

Denon AVR 1611

W przyszlosci mysle, nad zmiana wzmaka jak i pozostalych glosnikow - lecz najpierw mysle o kupnie SW ktorego nie posiadam, a dopiero w pozniejszym czasie ew. zmiane sprzetu (choc jakosciowo mi odpowiada).

 

P.S Myslalem nad moca subwoofera ok. 300w w RMS co by mi nie zabraklo mruczenia.

20200106_195000.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem wlasnie na temat tego glosnika duzo pochlebnych opinii. Rozumiem, ze jest to najlepsza opcja z mozliwych w tej klasie cenowej?

Edit: Ewentualnie cos drozszego, gdyz szukam sprzetu uzywanego - a to moze zbic troche cene.

Dziekuje serdecznie za pomoc :)

Edytowano przez krauze5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, krauze5 napisał:

Czytalem wlasnie na temat tego glosnika duzo pochlebnych opinii. Rozumiem, ze jest to najlepsza opcja z mozliwych w tej klasie cenowej?

Edit: Ewentualnie cos drozszego, gdyz szukam sprzetu uzywanego - a to moze zbic troche cene.

Dziekuje serdecznie za pomoc :)

Moim zdaniem to najlepsza opcja, zresztą używane modele serii 2000 właśnie są wyceniane w tych granicach, co obecnie fabrycznie nowy. A jeśli używki, to spójrz na SVS i REL.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma do oryginalnej wersji ?

Bo svs wznowił jego produkcję ale z pewnymi zmianami? Jakimi?

Moim zdaniem szukaj rela. Dostaniesz używanego T5 albo t7.

A swoją drogą to jeśli słuchasz muzyki to pomysł o zmianie przeciętnego amplitunera kina na wzmacniacz do odsłuchu stereo. Subwoofer poprawi ci basy, ale nie zmieni braku przestrzeni czy swobody grania kolumn. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na Rel w tej kwocie widze stosunkowo nizsza moc (chociazby T5 - 125w RMS). Mialem przez chwile na salonie SW co prawda od Logitech z906 (165w RMS) jednak mruczenie bylo stosunkowo slabe i nie bylo zbyt odczulwane (tymbardziej, ze sub znajduje sie po przeciwleglej stronie miejsca odsluchowego). Wlasnie dlatego celuje w cos z minimum 300w - wole miec wiecej mocy, niz za malo.

Jesli chodzi natomiast o standardowy zestaw stereo - wiem, ze wyda sie to dziwne, jednak wole jak dodatkowo scene uzupelniaja mi tylne glosniki mocno przyciszone, dodajace jedynie bardzo lekki dzwiek. Planuje wymienic amp z glosnikami, jednak dopiero w drugiej polowie roku - co by za bardzo nie uszczuplic swojego portfela ;)

 

P.S Wiem ze logitech to shit i nie porownuje wrazen odsluchowych pomiedzy ktorymi zapewne jest przepasc - chodzi mi stricte o moc samego glosnika.

Edytowano przez krauze5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...