Skocz do zawartości

Jakie kino domowe z bezprzewodowymi głośnikami?


PawSa

Recommended Posts

Witam wszystkich,

 

Proszę o poradę w kwestii doboru sprzętu audio do mojego salonu ok 40 m kw.

 

Zaznaczam, że przesiadam z głośników komputerowych 2.1 więc prawdopodobnie większość oferowanych zestawów będzie po prostu lepiej grało.

 

Ważne jest dla mnie aby mocy nie brakowało w kontekście przeprowadzki do większego pomieszczenia w przyszłości.

 

Z racji, że chciałbym aby przynajmniej tylne głośniki były bezprzewodowe zainteresowałem się zestawem od Yamahy music cast (sound bar, subwoofer + głośniki 20 lub 50). Opcja używania głośników w innych pomieszczeniach jest bardzo ciekawą opcją...

 

Wolałbym uniknąć soundbara dlatego proszę o poradę na zestaw klasyczny z przodu + mobilny tył.

 

Budżet nie jest jakoś szczególnie ograniczony. Nie jestem audiofilem ale myśląc przyszłościowo jestem gotów dołożyć do lepszego zestawu, który posłuż przez kilka kolejnych lat.

 

Dziękuję za wszystkie rady.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

wybór marki Yamaha jest optymalny, to tak naprawdę na obecną chwilę jedyna marka, która daje możliwość w tak łatwy i niezawodny sposób stworzenie dobrego systemu kina domowego z tylnymi głośnikami bezprzewodowymi.

Wracając do konkretów, to aby stworzyć taki system, pozostaje wybór jednego z amplitunerów. Ze względu na wielkość salonu proponuje spojrzeć od modelu RX-V685 w górę. Jako głośniki efektowe zastosujemy zestaw Yamaha MusicCast 20, natomiast pozostaje dobór kolumn przednich, dobranego do nich głośnika centralnego i subwoofera. Tutaj już kwestia doboru modeli pod Twoje preferencje. Jeśli miałby to być zestaw uniwersalny i docelowy, warto spojrzeć na kolumny Monitor Audio Bronze 6, może Dali Oberon 7, natomiast z tańszych propozycji Pylon Audio Pearl 27, dobrać odpowiedni głośnik centralny oraz subwoofer w opcji bardziej budżetowej Klipsch R-120SW, natomiast w droższej SVS SB12-NSD lub Klipsch SPL-120.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś mocno budżecie a jest to dość kluczową sprawą kiedy mamy do dyspozycji bezprzewodowe tyły. 

One zabierają dość sporo budżetu bo tanie nie są. 

Musimy iść w system Yamahy. 

Ale co dalej?

Jeśli nie jesteś ograniczony to Yamaha 685 powinna ci wystarczyć a kolumny to heco aurora 700 set łącznie z subwooferem. Wyjdzie po prostu najoptymalniej cenowo. 

Bronze nie łączył bym z Yamaha mimo że uważam je także za dobry zestaw. Tutaj dodatkowo duża stracisz bo i tak nie wybierzesz dobrych tyłów FX. 

Pokaż pomieszczenie! Kable na pewno nie przejdą? Pozostaje do dyspozycji.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Budżet to ok 6-7 tys. (może z lekkim plusem).

Właśnie zacząłem się zastanawiać co zrobić z tymi tylnimi głośnikami.
O ile w okolicach TV kable nie będą przeszkadzać to do tyłu musiałbym ciągnąć po ścianie pod sufitem na lewo od sofy gdyż brak u mnie dywanów. Wyszło by pewnie dobrych pare metrów kabla...

Zapotrzebowanie ogólnie wygląda tak: słuchaniue radia internetowego 60% - TV/Filmy 40% więc tylne głośniki dostawiane na potrzeby filmu/TV . I w moim wyobrażeniu byłoby to dosyć elastyczne rozwiązanie idealnie pasujące do potrzeb. Na potrzeby radia mocniejszy przód w zupełności by wystarczył. Pytanie czy te bezprzewodowe głośniki z tyłu będą dawały rady w parze z kolumnami z przodu?

Jeśli moje wyobrażenie powyższych możliwości jest błędne proszę o sprostowanie :)
 

 

salon_kuchnia.PNG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te tylnie są ok bo grają tylko efekty.

Ale i tak kable wyjdą ci taniej a same kolumny mogą być klasowo lepsze po prostu.

Ale jak chcesz

 Yamaha nie zrobiła tego dla siebie tylko dlatego że wielu użytkowników tego szukało i kilka takich systemów już sprzedaliśmy. Rozumiem to.

Mówię tylko że nie musimy się zamykać. A klasa kolumn na pewno będzie lepsza.

Jak wolisz. Napisz do mnie to ci wycenie oba zestawy. Proszę zamieść numer telefonu.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta 5 metrowa ściana niestety jest przeszklona i wychodzi na balkon. Więc nie ma możliwości przearanżowanie ustawienia.

 

No właśnie nie ma takich listew... Musiałbym na własną rękę jakoś puścić te kable możliwe że dołem też dało by radę. Szczerze mówiąc nie mam pomysłu jakbym musiał to zrobić. Czy możecie coś podpowiedzieć? Są może jakieś sprawdzone systemy prowadzenia takich kabli? Najlepiej jak najmniej inwazyjne. Niestety przy przeprowadzce za każdą dziurę każą sobie płacić...

 

Tylne to albo witryna albo ściana.

 

Kurczę chyba już więcej myśle o rozwiązaniu z kablami z tyłu.

 

Zakładam, że dla rozwiązania z okablowaniem mógłbym rozważyć inny amplituner. Czy moglibyście polecić coś oprócz tych wymienionych we wcześniejszych postach? Powiedzmy do kolumny -> Heco Aurora 700?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega Tobi już subtelnie wtrącił, ale chyba umknęło to uwadze autora tematu, więc może jeszcze raz - zdajesz sobie kolego PawSa sprawę, że przy wspominanych bezprzewodowych tyłach musisz i tak zapewnić im zasilanie w postaci gniazdka elektrycznego? Uwzględniłeś ten fakt przy swoich planowanych rozwiązaniach?

Może będzie to jeden z punktów, który również zaważy na przechyleniu szali w jedną, bądź druga stronę. W każdym razie ta "bezprzewodowość" nie jest taka 100% i warto mieć tego świadomość ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak byłem tego od początku świadomy. O ile przewody zasilające nie okazałyby się bardzo krótkie to nie stanowi to aż takiego problemu jak potrzeba podciągnięcia dodatkowych z okolic TV.

Zacząłem ważyć podstawowe zalety i wady dwóch rozwiązać. I po kilkudniowych przemyśleniach jakoś ten multiroom przestał być aż tak niezbędny a problem kabli do tyłu aż tak kłopotliwy (o ile znajdę odpowiedni sposób jak to zrobić)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ta Yamaha jest całkiem dobra niebo to chodzi. Chodzi o to że zyskujesz budżet na lepsze tyły i subwoofer. Para bezprzewodowych tyłów kosztuje około 2k 

Wiadomo bez rabatu ale orientacyjnie 

A dobre monitory na tył 1k

Zostaje 1k który możesz włożyć do subwoofera amplitunera czy przednich kolumn. Nie mówiąc że jakość tych za tysiaka jest lepsza.

Jak mówię Yamaha to zrobiła nie bez przyczyny. Koszty są uzasadnione. Ale ja jestem zwolennikiem kabli. 

Podaj mi na PW numer telefonu to zadzwonimy i doradzimy.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, PawSa napisał:

Tak byłem tego od początku świadomy. O ile przewody zasilające nie okazałyby się bardzo krótkie to nie stanowi to aż takiego problemu jak potrzeba podciągnięcia dodatkowych z okolic TV.

Zacząłem ważyć podstawowe zalety i wady dwóch rozwiązać. I po kilkudniowych przemyśleniach jakoś ten multiroom przestał być aż tak niezbędny a problem kabli do tyłu aż tak kłopotliwy (o ile znajdę odpowiedni sposób jak to zrobić)

Podeślij zdjęcie tego tyłu i boku po którym miałyby lecieć kable.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...