Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
w-w-w-w-w5

Problem z dopasowaniem sprzętu

Recommended Posts

Witam wszystkich,
lubie mocny bass i dlatego kupiłem sobie skrzynie basową Infinity sprzęt Car audio docelowo, jednak kożystałem z niej podpinając wszystko do wieży philipsa z systemem woox co potęgowało bass i wszystko pięknie grało podpięte do komputera, jednak do czasu ... najpierw spalił się jeden a później drugi kanał w wieży. Potrzebuję pomocy co kupić i jak popodpinać żeby grało ze skrzynią 300 W RMS. Myślałem o samej końcówce mocy, ale mam wątpliwości że mimo jej mocy będzie potrzebny amplituner żeby otrzymać mocny bass ze skrzyni. Nie znam się na sprzęcie audio kompletnie i nie mam pomysłu na zestaw żeby moja skrzynia grała tak jak powinna czyli z mocnym czystym basem.

Ja też z kompa i długi czas miałem tą skrzynię podpiętą do wieży philipsa z WOOXem ale po kilku tygodniach spalił się w niej jeden kanał a poźniej poszedł drugi bo niestety skrzynia jest za mocna icon_razz.gif

skoro masz skrzynie basową typowo Car Audio to chyba najlepszym wyjściem tak żeby to wytrzymało będzie jakiś wzmacniacz Car Audio...

Cytat

A jak go zamontować w domu skoro w samochodzie jest zasilany z akumulatora 12V a w gniazdkach jest na 240 V czy tam 220 V ??

Dokładnie, wystarczy teraz wyciągnąć średnią i wychodzi poprawna wartość napięcia 230V icon_smile.gif

Można pomyśleć o zakupie zasilacza 12V i będzie po problemie.

Cytat

Ja też z kompa i długi czas miałem tą skrzynię podpiętą do wieży philipsa z WOOXem ale po kilku tygodniach spalił się w niej jeden kanał a poźniej poszedł drugi bo niestety skrzynia jest za mocna icon_razz.gif

a jak ta skrzynia brzmi w domu??? bo jak słyszałem ją w media markt to grało bosko icon_biggrin.gif (moje trzewia pozamieniały sie mjejscami)

DSC01446.jpg

W pokoju 15 m kwadratowych zajebiście jak ktoś lubi bass to napewno mu się spodoba. Tylko że teraz bez WOOXa to fatalnie przy zwykłej wiezy wogóle tak jakby nic nie dawało. Proszę pomóżcie jakoś bo nie wieżę że nikt nie może w żaden sposób pomóc.....

Jeśli są faktycznie porblemy ze sprzętem, trzeba spokojnie zapoznać się z instrukcją i analizować krok po kroku co się stało, mój nauczyciel od informatyki mam zawsze sposób na komputer uderzał w komputer i działało od razu.

Problem w tym, że impedancja tego głośnika wynosi tylko 4 Ohm, wieża nie da rady, powinna się spalić. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup wzmacniacza dopasowanego do kolumn 4 Ohm. Proszę się nie sugerować wartością 1200W, zapewniam, że to jest tylko bajer. Kolumna basowa o mocy 1200W ma wielkość lodówki. W tym przypadku jest na prawdę max 150-200W. Wystarczy średni wzmacniacz do 100 W. Na pewno zawieszenie membrany jest miękkie, nie sztywne estradowe. Przy mocy powyżej 100W to się rozpiepszy.

Właśnie widziałem tę skrzynię w sklepie. Impedancja 4 Ohm, moc RMS 150W, max 1200W (???). Zawieszenie membrany na cienkiej(!!!) gumie. Lepiej nie przekraczać 75W, bo długo nie pożyje. Made in Vietnam...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować