Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich,
lubie mocny bass i dlatego kupiłem sobie skrzynie basową Infinity sprzęt Car audio docelowo, jednak kożystałem z niej podpinając wszystko do wieży philipsa z systemem woox co potęgowało bass i wszystko pięknie grało podpięte do komputera, jednak do czasu ... najpierw spalił się jeden a później drugi kanał w wieży. Potrzebuję pomocy co kupić i jak popodpinać żeby grało ze skrzynią 300 W RMS. Myślałem o samej końcówce mocy, ale mam wątpliwości że mimo jej mocy będzie potrzebny amplituner żeby otrzymać mocny bass ze skrzyni. Nie znam się na sprzęcie audio kompletnie i nie mam pomysłu na zestaw żeby moja skrzynia grała tak jak powinna czyli z mocnym czystym basem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytat

Ja też z kompa i długi czas miałem tą skrzynię podpiętą do wieży philipsa z WOOXem ale po kilku tygodniach spalił się w niej jeden kanał a poźniej poszedł drugi bo niestety skrzynia jest za mocna icon_razz.gif




a jak ta skrzynia brzmi w domu??? bo jak słyszałem ją w media markt to grało bosko icon_biggrin.gif (moje trzewia pozamieniały sie mjejscami)

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Problem w tym, że impedancja tego głośnika wynosi tylko 4 Ohm, wieża nie da rady, powinna się spalić. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup wzmacniacza dopasowanego do kolumn 4 Ohm. Proszę się nie sugerować wartością 1200W, zapewniam, że to jest tylko bajer. Kolumna basowa o mocy 1200W ma wielkość lodówki. W tym przypadku jest na prawdę max 150-200W. Wystarczy średni wzmacniacz do 100 W. Na pewno zawieszenie membrany jest miękkie, nie sztywne estradowe. Przy mocy powyżej 100W to się rozpiepszy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...