Skocz do zawartości

DENON DRA-800H + Dali Zensor 7 - zmiana


Cass

Recommended Posts

Witam. Przed świętami kupiłem zestaw stereo DENON DRA-800H + Dali Zensor 7. To moje pierwsze stereo od 15 lat (wcześniej był wzmacniacz + głośniki Diory:)).

Po około miesiącu słuchania cały czas mam wrażenie, że głośniki grają znacznie poniżej swoich możliwości. Wokale brzmią świetnie, ale gdy tylko na scenie pojawia się więcej instrumentów, dźwięk staje się gęsty, nie słychać poszczególnych instrumentów, a bas zalewa całość przekazu. Zwiększenie głośności tylko potęguje ten efekt.

Zestaw gra w salonie z aneksem - około 40 m z wysokim sufitem (3 metry). Głośniki są ustawione od siebie w odległości około 4 metrów. Pomiędzy nimi na środku pomieszczenia jest kanapa a za nią stół. Do nagłośnienia jest zatem około 26 m pomieszczenia o dużej kubaturze. Zastanawiam się, czy nie sprzedać tego amplitunera i kupić wzmacniacz + DAC.

90% muzyki słucham  z Tidala, reszta Youtube, TV.  Ja słucham głównie muzyki rockowej, bluesa, trochę metalu. Żona natomiast głównie muzyka popularna np. Michael Jackson, Madonna, Adele, Zucherro, Tina Turner, Whitney Houston itp.

Zależy mi na dynamicznym brzmieniu z mocnym basem.

Co sprawdzi się przy powyższych wymaganiach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Polaczenie ktore masz nie jest dobre. Nie wiem czy sam wybierales czy Ci w salonie wcisneli. Widac, ze lubisz bas ale chyba przesadziles poniewaz reszty juz nie slychac. Jak sam zauwazyles ciezko jest temu amplitunerowi dobrze wysterowac te kolumny.

Ja bym zmienil na wzmacniacz np: Cambridge Audio CXA80.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest tak jak mówi kolega i tak jak ja zaznaczam w każdym wątku. Nie słuchaj porad w stylu daj sprzętowi się wygrzać to nic nie da. To będzie wlasnie grać tak mulowato. Albo amplituner albo kolumny do zmiany pytanie co wolisz. 

Ale nie rób nic teraz ciemno. Zadzwoń do nas. Wypożyczymy ci sprzęt abyś mógł posłuchać w domu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zensory (co prawda piątki) są napędzane przez wzmacniacz Cyrus one. Moim zdaniem gra to bardzo dobrze. Bas jest dobrze kontrolowany, nie przysłania ani środka ani góry pasma. Masz teraz dobrą cenę na ten wzmacniacz więc może warto i tę opcję wypróbować. Aczkolwiek Cambridge też moim zdaniem jest bardzo ciekawą opcją do tych kolumn. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny zostaw, są niezłe. Zastosuj dobry wzmacniacz i będziesz zadowolony. Także popiera propozycje kolegów - Cambridge Audio CXA80, Cyrus One oraz z mojej strony proponuję także do listy dopisać trochę droższy Atoll IN100SE Signature oraz NAD C368, do którego możesz dokupić kartę rozszerzeń BluOS 2i.

Zapraszam na odsłuchy, jest także u nas możliwość wypożyczenia sprzętu do odsłuchu. Oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedź. Byłem na odsłuchach i ten zestaw w salonie zagrał wg mnie najlepiej. Na moje uwagi dot. nieodpowiedniego połącznia Denona z Dali, sprzedawca odpowiedział, że to nieprawda. Niestety zakup był dokonywany pod presją żony więc odsłuch nie trwał długo. Musiałem wykorzystać odpowiedni nastrój, aby w ogóle coś kupić😊

Kolumny zostają ponieważ spełniają podstawowe kryterium żony – wizualna zgodność z wystrojem salonu (tego aktualnie nie przeskoczę). Proszę zatem o propozycje wzmacniacz + streamer/dac, umożliwiające odtwarzanie muzyki z Tidala + ewentualnie połącznie optykiem z TV.

W grę w ogóle nie wchodzi zakup bez odsłuchu więc idę w kierunku wypożyczania. Przy założeniu, że Denona kupiłem w promocyjnej cenie i sprzedam go z niewielką stratą do dyspozycji jest budżet maks. 3000 pln, przy czym mogą to być urządzenia powystawowe ewentualnie używane z gwarancją. Ewentualnie mogę oddać amplituner w rozliczeniu – stan idealny z gwarancją 23 miesiące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mozna to podopne sie pod temat.

Jakis czas temu stwierdzilem ze nadszedł czas na pierwszy sensowny zestaw stereo. Pojezdzilem, posluchalem. Zarówno wzmacniaczy jak i amplitunerow. Wszyscy profesjonalni sprzedawcy polecali yamahę 803 a do tego czesto heco aurora 700. ( ograniczylem budżet do +- 6000)

 Od samego początku bylem ukierunkowany na amplituner. Podkreslam ze posluchalem kilku czesto polecanych wzmacniaczy. Jestem "amatorem" nie jakimś tam mega audiofilem, ale sluch mam raczej nie najgorszy-Roznica byla rzeczywiscie zazwyczaj na korzysc wzmacniaczy( ale nie jakas tam ogromna) a wygoda po stronie amplitunerow-rqczej tak.

Myslalem nad onkyo 8270, denon dra 800h i tez onkyo 8390 (chcialem poczekac, mialo zaraz wchodzic do PL) no i yamaha 803. Podkreslam jeszcze raz wszyscy raczej sugerowali yamaha 803. 

Z heco 700 gralo to bardzo fajnie. Byl jeden problem wizualnie żonie to wogóle sie nie podobalo. Wiec wszyscy sugerowali w podobnym budżecie dali oberon 7.

Żona wygląd zaakceptowala. Ja posluchalem i bylo rowniez dobrze a nawet chyba troche lepiej.Czesto wyzej wspomnieni sprzedawcy sugerowali ze oberon jest lepsza kolumna od heco.

I tak stalem sie posiadaczem yamahy 803 + oberon 7. 

I tu pojawia sie maly problem. Odsluchy byly w specialnie przygotowanych salach. Odpowiednia akustyka itd. W domu jednak zaczyna mi troche brakowac a raz to bassu raz "szerszej" sceny.

MOje pytanie do specjalistów audio na tym forum: WY NA CODZIEN ODSLUCHUJECIE MNÓSTWO ZESTAWÓW . MACIE WIEDZE I DOSWIADCZENIE.

Nie chce na chwile obecna bawic sie w gonitwe na kolejne wymiany. Nie ma tragedi - kombinuje z przestawianiem kolumn itd itd-wydaje mi sie ze jest coraz lepiej ( albo sie po prostu przyzwyczajam)

Moje pytanie jest takie : czy Waszym zdaniem polaczenie yamaha 803 i oberon 7 to "dobry" , bezpieczny , neutralny wybór. ?

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.01.2020 o 12:34, Tomasz S. napisał:

Ale podoba Ci się dźwięk czy nie ? Jak Ci sie przyjemnie słucha to nie zmieniaj

No wiesz. Ogólnie to nie jest najgorzej. Jednak tak jak pisalem wyzej czegos brakuje ....( obawiam sie ze to akustyka oraz niezbyt IDealne polozenie kolumn )

Chcialem zapytac osoby, ktore maja takie zestawienie albo osoby , ktore handluja sprzętem audio i udzielają sie na tym forum co tak naprawde sądzą o takim połączeniu .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robert1883No tego Co nie powiemy bo nikt nie wie jaki masz pomieszczenie. Połączenie dobre. Jakich rozmiarów to pokoj.Masz w pokoju dywan, zasłony ? Próbowałeś kolumny ustawić szerszej lub bardziej pod kątem tak aby tworzyły trójkąt ? Jak daleko stoją od ściany , próbowałeś dalej / bliżej ? Czy nie są wciśnięte w rogi ? Próbowałeś je postawić na czymś ,żeby stały lekko wyżej ? Zrób jakieś zdjęcie najlepiej. Jak w 803  masz ustawiony loudness? Czy masz włączoną korekcję YPAO ? Jest sporo do sprawdzenia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.01.2020 o 09:34, Cass napisał:

Trafiony:)

Niestety zostałem na takie połączenie trochę namówiony.

Proszę zatem na priv o oferty wypożyczania sprzętu do odsłuchu i ewentualne info, czy w grę wchodzi odkup/wymiana tego Denona.

 

No i właśnie. Mówię! Przetrzegam

Nie idziemy do salonu BMW aby zapytać o Mercedesa. Tu jest tak samo. 

Kolejna uwaga o której pisałem wyraźnie jak przygotować się do odsłuchu.

Nie dajemy się namówić sprzedawcy! Suche fakty może nam mówić. Ale sformułowanie "słyszy pan że lepiej gra"  oznacza że nam wmawia. Mówię to ja! Sprzedawca

Kilka moich cennych a darmowych uwag

https://s4home.pl/porady/

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam. Na wstępie dziękuję S4Home za wypożyczenie sprzętu.  Do odsłuchu przyjechał NAD 356 oraz Cyrus One + Yamaha wxad-10. I powiem krótko… jest przepaść. Oba wzmacniacze grają bardzo ciekawie w połączniu z Dali Zensor 7 – co najmniej 2, jeśli nie 3 klasy wyżej.  

Oba prezentują zupełnie różne style grania, ale różnica w porównaniu do amplitunera stereo jest kolosalna.

NAD 356 – gra bardziej środkiem (wokale są fajnie wysunięte do przodu), dźwięk jest szczegółowy i efektowny. Bas jest dobrze kontrolowany, niestety wysokie tony są zbyt agresywne i po dłuższym odsłuch strasznie męczące.

Cyrus One – średnie i wysokie tony są wyrównane, bas jest potężny, wielowymiarowy i bardzo dobrze kontrolowany. Czasami jest go trochę za dużo, ale to być może kwestia przewodów (MELODIKA MDC2250G) Bardzo dobra stereofonia i relaksujące granie, które nie męczy nawet po kilku godzinach słuchania.

Do odsłuch chciałby jeszcze wypożyczyć Cambridge Audio CXA60/80, aby mieć pewność, że wybrałem dobrze:)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrus jest w tym momencie faworytem, ale powiem Wam, że spodobały mi się te odsłuchy i nie darowałbym sobie, gdybym zrezygnował z odsłuchu Cambridgea.

S4Home, wiem że go nie macie na wypożyczenie, więc będę zmuszony na zamówienie od konkurencji. Zobaczymy jak zagra w porównaniu do Cyrusa.

I mam jeszcze pytanie, czym ewentualnie zstąpić tą Yamahę wxad-10, ponieważ strasznie się u mnie przycinała i męczyła z Tidalem?

Mam Chromecasta Audio więc może do tego DacMagic 100 podpięty optykiem?

Zagra to lepiej, czy gorzej niż ta Yamaha?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...