Skocz do zawartości

DENON DRA-800H + Dali Zensor 7 - zmiana


Cass

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

No teraz jest ju z CX61 i CX81 i te mamy.

Jeśli masz chromecasta to wypożycze ci Cambridge DAC 100. Moim zdaniem tu będzie lepiej. Jaśniej bardziej rozdzielczo.

11 godzin temu, tomaz75 napisał:

Ale jeśli się nie mylę to Dac100 powiela się w Cxa80.To jest chyba podobnej klasy przetwornik.Masz Coaxial,dwa Optyczne i USB typ B

Czy aby na pewno? Nie pytam o są kość ale o układ wokół niej.

Nie wiem, pytam.

DAC 100 parę lat temu kosztował 1349 zł. Był to czas kiedy DACi zaczynały dopiero swoją przygodne na skalę szerokiego HiFi.

Myślę że obecnie to już mają nadprodukcję, stąd cena i dostępność. Ale to chyba nie to samo, jak mówie chyba bo ja nie sprawdzałem. Posłucham w tej kwestii mądrzejszych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dnia 19.04.2020 o 02:45, Piękny Marian napisał:

Czy Zensor-y doczekały się Cambridge CXA80. Jakie opinie po osłuchu. Jaka ostatecznie decyzja i zakup, bo moje Dali Zensor 7 też czekają na wzmacniacz.

Pozdrawiam.

Tak, doczekały się i po 30 min. odsłuchu CXA80 był gotowy do odesłania. Dla mnie za ostro grał górą. Został Cyrus One, ale w wersji HD. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cass napisał:

Tak, doczekały się i po 30 min. odsłuchu CXA80 był gotowy do odesłania. Dla mnie za ostro grał górą. Został Cyrus One, ale w wersji HD. 

Ta konfiguracja nie mogła dobrze zagrać. Uważam, że połączenie DALI z CA, to jedno z najgorszych na audiofilskiej mapie. Jeżeli chcesz zostać przy Dali, to zmień kierunek na coś spokojnego i dociążonego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2020 o 23:20, Miras23 napisał:

Ta konfiguracja nie mogła dobrze zagrać. Uważam, że połączenie DALI z CA, to jedno z najgorszych na audiofilskiej mapie. Jeżeli chcesz zostać przy Dali, to zmień kierunek na coś spokojnego i dociążonego.

Niekoniecznie duzo zalezy jakiego gatunku muzycznego bedziesz sluchal na takim polaczeniu. Autor tego tematu sluchal Denona wiec nie dziwi mnie ze tak odebral CA.

 

Dnia 19.04.2020 o 02:45, Piękny Marian napisał:

Czy Zensor-y doczekały się Cambridge CXA80. Jakie opinie po osłuchu. Jaka ostatecznie decyzja i zakup, bo moje Dali Zensor 7 też czekają na wzmacniacz.

 

Poczytaj temat wyzej zamieszczony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzę tylko opinie dot. Denona. Słuchałem z moimi Z7 PMA 800 i kurcze słabo. Zacznę od basu - nie ma kompletnie żadnego kształtu, zlany w jedna papke, bez sily zejscia w dól. Ja słucham metalu więc stopa perkusji musi być czytelna i mieć to "płuco" z moją yamaha AS 701 perkusja ma wykop, z Denonem jedolita buła a reszta pasma bardzo przecietnej jakości. Wszyscy piszą jak to denon gra plastycznie, gęsto... Bzdury wygadywane przez sprzedawców i testerów. Bardzo przecietne granie a cena z kosmosu. 

Od siebie polece jednak sprzet który mam osobiście - Yamaha AS 701 z Zensorem gra bardzo fajnie. Dali jest troszke ocieplone i ospałe a Yamaha techniczna i szybka co idealnie się uzupełnia. Dodatkowo 701 gra równo, nie  faworyzuje żadnego z pasm, przez co pasuje do wielu kolumn. Słuchalem jej z Focalem i Klipschem i bylo extra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Whiplash napisał:

Potwierdzę tylko opinie dot. Denona. Słuchałem z moimi Z7 PMA 800 i kurcze słabo. Zacznę od basu - nie ma kompletnie żadnego kształtu, zlany w jedna papke, bez sily zejscia w dól. Ja słucham metalu więc stopa perkusji musi być czytelna i mieć to "płuco" z moją yamaha AS 701 perkusja ma wykop, z Denonem jedolita buła a reszta pasma bardzo przecietnej jakości. Wszyscy piszą jak to denon gra plastycznie, gęsto... Bzdury wygadywane przez sprzedawców i testerów. Bardzo przecietne granie a cena z kosmosu. 

Od siebie polece jednak sprzet który mam osobiście - Yamaha AS 701 z Zensorem gra bardzo fajnie. Dali jest troszke ocieplone i ospałe a Yamaha techniczna i szybka co idealnie się uzupełnia. Dodatkowo 701 gra równo, nie  faworyzuje żadnego z pasm, przez co pasuje do wielu kolumn. Słuchalem jej z Focalem i Klipschem i bylo extra.

Ja mam zupełnie inne zdanie na temat tego wzmacniacza i Yamaha 701 gra dosyć jasno i skrajami pasm co idealnie pasuje do ciemnych kolumn. Miałem kiedyś Denona PMA1510AE z Zensor 3 i to była masakra , byłem bardzo rozczarowany tym połączaniem pod każdym względem 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu masakra, co bylo nie tak w duecie 1510 i dali? 

Co do jasności yamahy to dla mnie jest to wyświechtany slogan, powtarzany w kolo macieju nie wiem w jakim celu. Jeśli AS 701 jest jasnym grajkiem to nie chce wiedzieć co znaczy "ciemny" wzmacniacz. Mnie w AS 701 i Zensor 7 jeszcze troszke brakuje sopranu, tego samego końca. Oczywiście słucham wyłącznie w Pure Direct.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest oczywiście moje zdanie i każdy może mieć inne na temat tej Yamaha  . Denon gra dość ciepło i dociążonym dźwiękiem i połączenie z Zensor 3 było złym pomysłem, wyszło takie masło maślane , zbyt słodko i bez wyrazu , rozdzielczości i emocji. Mimo że jestem za graniem, po cieplejszej stronie mocy, to to połączenie nie wyszło na dobre :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Whiplash napisał:

Czemu masakra, co bylo nie tak w duecie 1510 i dali? 

Co do jasności yamahy to dla mnie jest to wyświechtany slogan, powtarzany w kolo macieju nie wiem w jakim celu. Jeśli AS 701 jest jasnym grajkiem to nie chce wiedzieć co znaczy "ciemny" wzmacniacz. Mnie w AS 701 i Zensor 7 jeszcze troszke brakuje sopranu, tego samego końca. Oczywiście słucham wyłącznie w Pure Direct.

No właśnie. Często jest tak, że coś powiela się bez sprawdzenia w konkretnym systemie. Niestety na świecie, tak działa wiele rzeczy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co często widzicie w ofertach na necie to niestety oferty, czy też okazję dystrybutorów. 

Podobnie jest na audioshow. Sprzęt jest ze soba zestawiony w ramach jednego sprzedawcy. I dlatego nie zawsze to dobrze brzmi mimo że jest "polecane"

Dlatego lepiej jest sięgać porady salonów niezależnych. Które dobiorą sprzęt od różnych producentów/ dystrybutorów tak aby system grał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mike - ja właśnie chciałem zmienić yamahe na denona aby posmakować troche tej ciepłoty, gestości i dociążenia brzmienia. To co usłyszalem z PMA800 nie miało nawet grama tych cech. Kurcze, gdzie tam jest jakieś dociążenie? Tam jest rozmyty bas bez zadnych kształtów i dziwnie ostra średnica chyba lekko podbita w wyższym zakresie bo gitary z "...,and justice for all" Metalliki dosłownie wbijały sie w uszy, gdzie na yamaszce mozna ich słuchać i słuchać. To samo z basem, kiedy yamaha uderza mocnyą zwartą stopka perkusji, Denon gra tam jednolitym flakiem. Nie bylem pocieszony takim rezultatem bo naprawde chcialem zmienic yamahe na cos nowszego i innego ale niestety za podobne pieniadze dla mnie nie ma nic lepszego niż yamaha. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Whiplash napisał:

PMA800

Ja powiem tylko, ze tego wzmacniacza nie mozna w jakikolwiek sposob porownac do A-S701 tz. ani cenowo ani mocowo. Nie dziwi mnie wcale, ze nie poczules mocy z tego PMA-800 poniewaz Yamaha jest prawie dwa razy mocniejsza. Masz racje, ze Denon nie nadaje sie do tego typu muzyki a Yamaha wrecz odwrotnie jest zywsza i szybsza ma lepsza dynamike. Ja tez mam dosc wolne kolumny, a ten wzmacniacz potrafi pobudzic je do zycia.

https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/3078-denon-pma-800ne 

https://audio.com.pl/testy/stereo/odtwarzacz-cd-wzmacniacz/2676-yamaha-cd-n301-a-s701

 

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz dane na papierze nie graja i nic nie mówią o wzmaku. Cenowo akurat PMA 800 i AS701 bardzo się nie różnią. Może masz rację, że denon nie nadaje się do metalu ale z drugiej strony to nie Marantz który kocha spokojną muzykę.

To, że denon jest słabszy wcale nie musiało z góry oznaczać że gra słabo. Jest wiele słabych mocowo wzmacniaczy ktore graja pieknie. Tym tokiem rozumowania to zaden wzmacniacz stereo nie powinien mieć startu do amplitunera kinowego, który zazwyczaj ma bardzo dużą moc w trybie stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2020 o 20:57, Cass napisał:

Tak, doczekały się i po 30 min. odsłuchu CXA80 był gotowy do odesłania. Dla mnie za ostro grał górą. Został Cyrus One, ale w wersji HD. 

To  czego doświadczyłeś udało mi się wyczytać na forach, ale cieszę się że to potwierdzasz. Również biorę poważnie pod uwagę zakup Cyrus ONE HD ale on nie komponuje się wizualnie z niczym. Chciałem tworzyć (bo takie mam warunki) zestaw wertykalnie ale Cyrus zmusza do poziomego czyli "rozłożystego" układu, bo ani go ani na nim nie da się nic ustawić!! Nie chcę rezygnować z posiadania odtwarzacza CD lub transportu a ten musi również stać obok (porażka ten Cyrus).

Za ile kupiłeś Cyrusa HD?

Panowie co polecacie do tego Cyrusa  jeśli chodzi o kontakt z internetem. Chciałem na razie kupić Chromecast Audio i i połączyć optykiem ale wejście to muszę zarezerwować dla TV.

Z racji że ten Chromecast pracuje dużo gorzej po analogu poszukuję jakiegoś strimer'a co by niedrogo dawał satysfakcje z tego Cyrusa.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat ma to znaczenie. Patrzycie na cenę jak większość testerów.

A tak realnie to Yamaha AS 701 jest na rynku już wiele lat jej cena spadła. Natomiast PMA 800 to stosunkowa nowość jej cena jest "jeszcze" wysoka. Ale pamiętajmy że to następca PMA 720 który był w granicach 1000 do dostania.

Moim zdaniem to co usłyszałeś

19 godzin temu, Whiplash napisał:

am jest rozmyty bas bez zadnych kształtów i dziwnie ostra średnica chyba lekko podbita w wyższym zakresie bo gitary

To ja to pisze w wątkach. On nie kontroluje basu. Jego mozna polecać do twardych , zbitych kolumn jak Klipsch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Whiplash napisał:

Ale wiesz dane na papierze nie graja i nic nie mówią o wzmaku. Cenowo akurat PMA 800 i AS701 bardzo się nie różnią. Może masz rację, że denon nie nadaje się do metalu ale z drugiej strony to nie Marantz który kocha spokojną muzykę.

To, że denon jest słabszy wcale nie musiało z góry oznaczać że gra słabo. Jest wiele słabych mocowo wzmacniaczy ktore graja pieknie. Tym tokiem rozumowania to zaden wzmacniacz stereo nie powinien mieć startu do amplitunera kinowego, który zazwyczaj ma bardzo dużą moc w trybie stereo.

Tylko to nie sa dane papierowe, a zmierzone i to jest calkiem co innego. Sluchalem obydwu wzmacniaczy, a A-S701 mam dodatkowo w domu. O cenie to napisal juz S4Home takze roznia sie cenowo i to sporo (A-S701 kosztowal na poczatku 3200zl a PMA800 kosztuje 2000zl a jak bedzie wyprzedawany to bedzie sporo mniej). Co do amplitunerow KD to zadnego z nich nie mozna porownac do wzmacniacza stereo ze wzgledu na jakosc dzwieku (porownujemy wzmacniacze stereo a nie amplitunery KD).

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Piękny Marian napisał:

To  czego doświadczyłeś udało mi się wyczytać na forach, ale cieszę się że to potwierdzasz. Również biorę poważnie pod uwagę zakup Cyrus ONE HD ale on nie komponuje się wizualnie z niczym. Chciałem tworzyć (bo takie mam warunki) zestaw wertykalnie ale Cyrus zmusza do poziomego czyli "rozłożystego" układu, bo ani go ani na nim nie da się nic ustawić!! Nie chcę rezygnować z posiadania odtwarzacza CD lub transportu a ten musi również stać obok (porażka ten Cyrus).

Za ile kupiłeś Cyrusa HD?

Panowie co polecacie do tego Cyrusa  jeśli chodzi o kontakt z internetem. Chciałem na razie kupić Chromecast Audio i i połączyć optykiem ale wejście to muszę zarezerwować dla TV.

Z racji że ten Chromecast pracuje dużo gorzej po analogu poszukuję jakiegoś strimer'a co by niedrogo dawał satysfakcje z tego Cyrusa.

 

Jeżeli myślisz o cyrusie HD to moim zdaniem taki chromecast powinien na początek wystarczyć. Porównując ceny zwykłego Cyrusa a Cyrusa HD to w tym drugim powinien siedzieć całkiem przyzwoity DAC. Ja mam "zwykłego" Cyrusa a jako streamer służy mi blusound. Polecam gorąca, ale skoro rozważasz wzmak z wbudowanym daciem to na początek sprawdź może chromecasta. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Piękny Marian napisał:

To  czego doświadczyłeś udało mi się wyczytać na forach, ale cieszę się że to potwierdzasz. Również biorę poważnie pod uwagę zakup Cyrus ONE HD ale on nie komponuje się wizualnie z niczym. Chciałem tworzyć (bo takie mam warunki) zestaw wertykalnie ale Cyrus zmusza do poziomego czyli "rozłożystego" układu, bo ani go ani na nim nie da się nic ustawić!! Nie chcę rezygnować z posiadania odtwarzacza CD lub transportu a ten musi również stać obok (porażka ten Cyrus).

Za ile kupiłeś Cyrusa HD?

Panowie co polecacie do tego Cyrusa  jeśli chodzi o kontakt z internetem. Chciałem na razie kupić Chromecast Audio i i połączyć optykiem ale wejście to muszę zarezerwować dla TV.

Z racji że ten Chromecast pracuje dużo gorzej po analogu poszukuję jakiegoś strimer'a co by niedrogo dawał satysfakcje z tego Cyrusa.

 

Kwestia wyglądu to zawsze rzecz dyskusyjna. Mi odpowiada minimalistyczny wygląd Cyrusa, ale u mnie ma osobną półkę więc nie "gryzie się" z resztą sprzętu. Musiałem tylko wyciąć osłonę z tyłu szafki bo na głębokość nie wchodził;) Za swojego zapłaciłem 3200 - używany z ponad roczną gwarancją. Ja ma Chromecasta wbudowanego w TV więc 2 w 1 - dźwięk bezpośrednio z TV lub transport do Tidala. Do tego wersja HD ma bardzo przyzwoity bluetooth więc na początek powinno wystarczyć. Teraz, kiedy już się osłuchałem z tym sprzętem, coraz częściej myślę o zmianie kolumn, bo cały czas mam wrażenie, że ten wzmacniacz może zagrać dużo, dużo lepiej z lepszej klasy kolumnami...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...