Skocz do zawartości

Kolumny do 11m2 i Marantza PM7004


Patryk Gozdecki

Recommended Posts

Witam,

muszę wymienić swoje kolumny ze względu na zmianę pokoju odsłuchowego/KD. Obecnie sprzęt jest w pokoju jak na załączniku (380cm x 294cm).

Na dzis tor:

STEREO: Volumio na Pi4 --> Wireworld Ultraviolet7 -> Topping DX3s -> Bridge Elite RCA -> Marantz PM7004 -> Melodkika PurpleRain ->Taga Harmony 606F v3

KD: Marantz NR1608 -> fronty pre-out RCA do main-in PM7004, reszta z ampli wychodzi na zestaw 5.0 Taga Harmony 606 v3 + sub Roth KH2

 

Te podłogówki Tagi do tego pomieszczenia są za duże, poza tym chciałbym trochę lepsze stereo uzyskać.

Lubię lekko ocieplone granie, z przyzwoitą sceną i dobrym, kontrolowanym basem + porządna średnica (słuchawki jakie mam to AKG 7xx).

Nie lubię chudego, niedociążonego grania albo mocnej "V"ki.

Muzyka jakiej słucham to dość duży przekrój (pop, indie, elektronika, r'n'b)- raczej bez ciężkich gatunków typu metal/hard rock.

 

Jakie kolumny dobrać pod ten metraż i Marantza PM7004? Kolumny będą dość blisko ściany, a odległość pomiędzy membranami a miejscem odsłuchowym to 230-240cm.

Czy znajdę jakieś małe podłogówki do tego metrażu? Boję się trochę wstawiać podstawki z racji na dzieci.

Kolumny muszą się też jakoś odnaleźć w kinie domowym, ale to jest na drugim planie.

 

PS. Wszelakie uwagi co do reszty toru czy też ustawienia sprzętu mile widziane 🙂

pokoj kolumny.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, S4Home napisał:

Wszystkie paczki przy tym zestawieniu zagrają klasowo. 

 

Mea culpa, bo nie napisałem w pierwszym poście o budżecie... Te wszystkie kolumny kosztują za szt co chcę wydać na parę :)

Używki jak najbardziej wchodzą w rachubę, a nawet bym powiedział, że na nie jestem skazany z budżetem moim

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zważywszy na warunki odsłuchowe oraz Twoje preferencje optymalnym wyborem byłyby Indiana Line Nota 550X . Są to niewielkich rozmiarów kolumny podłogowe z bas refleksem umiejscowionym z przodu. Brzmienie jest cieplejsze, góra jest łagodna więc powinny Ci się spodobać. Cenę zawsze możemy zmienić ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Q21 napisał:

Najlepszą  opcją  byłoby je posłuchać przed kupnem. Jeśli byłaby taka możliwość to oczywiście zapraszamy na odsłuch w naszym salonie.

Dziękuję za zaproszenie, ale z Białegostoku dość daleko a czasu ostatnio brakuje

Wiem, że to pytanie o porównania mocno subiektywne są, ale... Czy takie Indiany badź Tannoye to będzie zauważalny skok w porówaniu do Taga 606 v3?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Dnia 13.02.2020 o 08:20, S4Home napisał:

No i jak? Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana?

Zmiana na plus bardzo zauważalna. Pojawiła się w końcu scena, dźwięk odkleił się w końcu od kolumn.

Całkiem fajna stereofonia, trochę brakuje separacji przy większym 'tłoku' w utworze.

Bardzo solidny bas, pierwszy raz momentami mam wrażenie, że mógłbym go trochę odjąć. Fakt, że teraz muszę popracować nad akustyką pomieszczenia.

Jak na wydatek 500zł uważam, że value to money jest bardzo dobry.

Ciekaw jestem jak te Mission wypadłyby w zestawieniu z M3

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...