Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze kolumn podłogowych do 4000 zł oraz wzmacniacza.


yeezus

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Mój dotychczasowy setup to 2x Bolero 200 + wzmacniacz Sony TA F670S (można się śmiać – śmiało).

Właśnie się przeprowadziłem, a Bolero umarła podczas przeprowadzki. Mam tu salon z aneksem kuchennym 30m2 do nagłośnienia i trochę gotówki na zakupy.

 

Słyszałem już tezę, że jeśli byłem w stanie na moim setupie słuchać muzyki – to jestem głuchy i wszystko co teraz kupię zagra lepiej. Nie przeczę, bo za mało wiem.

Na zakupy najchętniej przeznaczyłbym 3000, mogę przeznaczyć 4000... fajnie by było z nową wizją wzmacniacza zamknąć się w 5000. Jakaś elastyczność jednak istnieje.

Nie mam nic przeciwko sprzętom używanym, a nawet z przyjemnością wszedłem w posiadanie czegoś o potencjalnie większej wartości.

 

Wybrałem się dziś do dwóch salonów posłuchać podsuniętych mi kolumn "do 4000".

Audiofilem nie miałbym odwagi się nazwać, dlatego opiszę tylko naturalne wrażenia.

1. Monitor Audio (Bronze?) 6 ~ nudne dźwięki, bardzo ujednolicone, taka bezpłciowa muzyka – poprosiłem o jak najszybszy switch

2. Klipsch RF82 ~ 2900zł używane ~ od razu lepiej, tutaj już coś się dzieje ale... wokal brzmi jakoś niewyraźnie, na niektórych instrumentach (tych bardziej piszczących) zagryzam zęby

3. Polk Audio S60E ~ 3900zł nowe ~ jest jeszcze lepiej – te kolumny dały mi posłuchać utworów (zwłaszcza instrumental i wokal) w takiej wersji jakiej oczekiwałem

4. Heco Music Style 1000 ~ 4000zł nowe ~ to samo co wyżej + fantastyczne wrażenia związane z basem, te kolumny zrobiły na mnie wrażenie

 

Wróciłem do domu licząc na to, że dostanę gdzieś numer 4 w wersji używanej, ale nie znalazłem. Znalazłem natomiast Heco Aurora 1000 za 3700zł z dostawą do domu.

Mój dylemat polega na tym, że jest jeszcze punkt 5...

5. JBL TI5000 ~ 4000zł używane ~ kręcą mnie wyglądowo, wiekowo i odsłuchowo, mam wrażenie że dostałem na nie dość przyzwoitą cenę

Dlatego właśnie ustaliłem sobie górną granicę cenową na kolumny – 4000. Oczywistym jest, że najchętniej zapłaciłbym mniej – tak z 3k. Jeśli istnieją jakieś substytuty z dużą dozą prawdopodobieństwa iż różnicy nie odczuję – to bardzo proszę o sugestie. Z drugiej strony nie chciałbym oszczędzić 1000 kosztem wiecznej świadomości, że mogło być "znacznie lepiej" za ten 1000 więcej. Od dwóch dni nie mam muzyki i ogromnie mi jej brakuje, stąd też zdaje sobie sprawę jaka jest dla mnie ważna... i ten sprzęt zarazem też.

Pytanie: Czy którekolwiek z wymienionych wyżej kolumn można podłączyć pod mój turbonowoczesny wzmacniacz i czy to zagra tak, że jeszcze chwilę można będzie z nim pobyć czy jednak jak najszybciej się go pozbyć i wygenerować pieniądze na wzmacniacz?

Pytanie 2: Czego nie ma Heco Aurora 700 co ma 1000? Czego nie ma Polk Audio S55/S50 co ma S60E? Naprawdę warto dopłacić?

Pytanie 3: Czy są jakieś tańsze kolumny, których "powinienem koniecznie posłuchać"?

 

Informacje dodatkowe: Mam możliwość pożyczenia wzmacniacza NAD o wartości kilku tysi na kilka miesięcy – więc wzmacniaczem nie trzeba się przejmować, ale dobrze byłoby się ukierunkować na przyszłość. Dobrze byłoby, żeby ten "wzmacniacz przyszłości" mój odbierać piosenki podawane przez iPhone po wifi przez Spotify czy Tidal.

 

Na koniec dodaję jeszcze playlistę (to na niej robiłem odsłuchy), która mniej więcej pokazuje przestrzeń gatunków muzycznych, po których się poruszam.

1. Dire Straits – Going home ( Instrumental check )

2. Cults – Shine a Light ( Instrumental + Wokal check )

3. Kanye West, Big Sean, Pusta T, 2 Chainz – Mercy ( Bass & Rap check )

4. Moodymann – I think of Saturday ( Preferencje własne )

3. Dire Straits – Brother in Arms ( Preferencje własne )

 

Pozdrawiam serdecznie, za prawdziwą pomoc gotów jestem zaprosić na imprezę w towarzystwie już zakupionego sprzętu, który zostanie mi tu zasugerowany,

K.

Edytowano przez yeezus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, yeezus napisał:

Pytanie: Czy którekolwiek z wymienionych wyżej kolumn można podłączyć pod mój turbonowoczesny wzmacniacz i czy to zagra tak, że jeszcze chwilę można będzie z nim pobyć czy jednak jak najszybciej się go pozbyć i wygenerować pieniądze na wzmacniacz?

Jak się Ciebie czyta, to pierwsze co mnie przychodzi do głowy , to musisz być strasznie zakompleksiony.

Ale ok, pewno masz powody, by tak pisać. 

Sprawa ma się tak, na moje popełniasz błąd wielokrotnie tu powielany przez innych, zresztą nie tylko na tym forum tak sie dzieje.

Nigdy nie zrozumiem i nawet nie chcę zrozumieć takich wątków i pytań, bowiem piszesz, że sluchałeś kilku zestawów, nawet opisujesz jak poszczególne zestawy grają i które Ci się podobają, więc działaj....

Zamiast zakładać kolejny wątek dla wróżbitów, (którzy tylko mogą zgadywać jak to niby u ciebie zagra) weź chłopie pożycz najbardziej interesujące Ciebie zestawy, które jak piszesz już słuchałeś i przynieś do domu, tylko tak jesteś w stanie ocenić jak się sprawdzą w twoich warunkach i z twoim wzmacniaczem. Kto inny jak nie Ty będzie tego słuchać w twoim salonie

NADa weź pożycz, żebyś miał ogląd jak wysteruje twoje zestawy kolumn w porównaniu z do twojego Sony.

Mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi.

Pozdro

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, DiBatonio napisał:

Jak się Ciebie czyta, to pierwsze co mnie przychodzi do głowy , to musisz być strasznie zakompleksiony.

Absolutnie nie trafione. Przyjmuję każdą opinię, choć muszę przyznać, że taka jest tutaj szczególnie mało warta.

47 minut temu, DiBatonio napisał:

Sprawa ma się tak, na moje popełniasz błąd wielokrotnie tu powielany przez innych, zresztą nie tylko na tym forum tak sie dzieje.

Nigdy nie zrozumiem i nawet nie chcę zrozumieć takich wątków i pytań

Powinieneś jednak zrozumieć. Na codzień zajmuje się czymś, w czym jestem bardzo doświadczony. Gdybyś wkroczył w moją tematykę i coś sobie odczuł i powiedział – tak jak to zrobiłeś, to możesz. Choć w mojej tematyce – ja specjalista – mam świadomość iż Twoje odczucia są kompletnie niepoprawne. Za przykład przytoczę np. logo – może Ci się podobać lub nie i nic więcej o tym nie wiesz, a ja wiem czy to logo jest dobre, czy nie ze znacznie szerszej perspektywy.

 

Właśnie dlatego zwracam się o pomoc do bardziej doświadczonych słuchaczy, bo ja w tej kategorii jestem absolutnym nowicjuszem. 

47 minut temu, DiBatonio napisał:

 opisujesz jak poszczególne zestawy grają i które Ci się podobają, więc działaj.

I tu widzę największy sens Twojej wypowiedzi. Ok więc, posłucham sobie na obu wzmacniaczach, zapytałem o Sony, gdyż nie byłem pewny czy w ogóle można taką konfigurację podpiąć.

Edytowano przez yeezus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, yeezus napisał:

wzmacniacz Sony TA F670S (można się śmiać – śmiało).

Wierz mi , że słyszałem kilka współczesnych wzmacniaczy brzmiących znacznie gorzej niż ten ES.

14 minut temu, DiBatonio napisał:

Zamiast zakładać kolejny wątek dla wróżbitów

Tutaj muszę się zgodzić , nie jestem w stanie pojąć jak można komuś doradzać pod kątem dźwięku jaki uzyska i jaki mu się spodoba . Tak naprawdę liczy się nie marka , kasa, wygląd tylko to co słyszymy.

42 minuty temu, yeezus napisał:

JBL TI5000

Ja bym kupił te. Dlaczego ? Bo ich słuchałem podłączone pod starego Kenwooda w pomieszczeniu 8 m. wysokości z kamienną podłogą i szklanymi ścianami , a i tak mnie urzekły . ALE TO MOJE ODCZUCIA i daleki byłbym od jakichkolwiek zdecydowanych sugestii ,co do zakupu bez odsłuchu tych kolumn przez kogokolwiek. Po za tym trzeba lubić dźwięk tych starych przetworników , wg. mnie nie są tak szybkie jak współczesne , czasem potrzebują więcej prądu , zaokrąglają kontury , lepiej się prezentują przy wyższych poziomach głośności ale ....maja to coś :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, yeezus napisał:

Właśnie dlatego zwracam się o pomoc do bardziej doświadczonych słuchaczy, bo ja w tej kategorii jestem absolutnym nowicjuszem. 

Aaaa, to przepraszam, kurczę zapomniałem, że właściwie to wczoraj sroce spod ogona wypadłem. 

😁😁😁😁

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Tutaj muszę się zgodzić , nie jestem w stanie pojąć jak można komuś doradzać pod kątem dźwięku jaki uzyska i jaki mu się spodoba . Tak naprawdę liczy się nie marka , kasa, wygląd tylko to co słyszymy.

Ale my to wiemy, jak widać nie wszyscy jednak mają pojęcie.

Tyle razy tutaj o tym pisałem, zawsze byłem odbierany jednakowo (podobnie jak przez yee...), tylko później na maila dostaję wiadomości, że jednak.....

Tak często jest tu zapominane, że akustyka ma największe znaczenie, ten sam set u mnie zagra zupełnie inaczej niż u kolegi kolegi yeezus, cokolwiek to znaczy.

Jedyną drogą do sukcesu to zawsze, ale to zawsze jest posłuchanie zestawu w swoich warunkach.

Za wiele zmiennych, żeby dawać komuś gotową receptę na dobre brzmienie.

1 godzinę temu, yeezus napisał:

Absolutnie nie trafione. Przyjmuję każdą opinię, choć muszę przyznać, że taka jest tutaj szczególnie mało warta.

Czytając...

2 godziny temu, yeezus napisał:

Mój dotychczasowy setup to 2x Bolero 200 + wzmacniacz Sony TA F670S (można się śmiać – śmiało).

 

2 godziny temu, yeezus napisał:

Słyszałem już tezę, że jeśli byłem w stanie na moim setupie słuchać muzyki – to jestem głuchy i wszystko co teraz kupię zagra lepiej.

Odniosłem tylko wrażenie i naszła mnie myśl...

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

pierwsze co mnie przychodzi do głowy , to musisz być strasznie zakompleksiony.

Ale ok, pewno masz powody, by tak pisać

Co w tym złego?  

To tylko pierwsze wrażenie jakie we mnie wywołałeś, jest na to paragraf, czy co?

Więcej dystansu.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DiBatonio ja natomiast czytając Ciebie mam wrażenie nie pierwszy i chyba nie ostatni raz, że jesteś zarozumiałym i antypatycznym gościem. 

Pisać komuś, że ma kompleksy po jednym wpisie? Czyżbyś był ekspertem również w dziedzinie psychologii? Może trochę więcej taktu by się przydało?

Wybacz, mam nadzieję, że nie ma i na to paragrafu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aurora 700 gra nieco szczuplejszym dźwiękiem ale jeśli twoje pomieszczenie nie jest za duże to może to być złoty środek.

Jeśli chciałeś szukać używanych aurora 1000 to ich nie ma. Ale zapewne trafisz na starsza linie heco music style 1000. Różnica jest niewielka więc warto je sprawdzić.

Polecam ci te kolumny bo są znakomicie wycenione. Do tego dostaniesz w założonym budżecie 5000 także wzmacniacz którego chciałeś. I takie heco fajne grają z starszymi wyższymi yanahami jak ax900, harmanem hk680 czy denonem pma1060.

Pozdrawiam i zapraszam w razie pytań 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JohnDoe napisał:

@DiBatonio ja natomiast czytając Ciebie mam wrażenie nie pierwszy i chyba nie ostatni raz, że jesteś zarozumiałym i antypatycznym gościem. 

Pisać komuś, że ma kompleksy po jednym wpisie? Czyżbyś był ekspertem również w dziedzinie psychologii? Może trochę więcej taktu by się przydało?

Wybacz, mam nadzieję, że nie ma i na to paragrafu. 

Czyta,j ze zrozumieniem, co napisalem w drugim zdaniu.

Chłopie nie musisz się ze mną zgadzać,  ale nie wciskaj mi takich bredni.

Nie widzę w tym nietaktu, to była moja pierwsza myśl i wyraziłem tylko jak to widzę, kiedy ktoś tak pisze, może jestem zbyt wylewny i pisze co myślę, tylko tyle.

Ludzie co za naród.

P.S.

Zresztą niedługo trwało i powstał kolejny wątek innego autorstwa z podobnym zapytaniem dla wróżbitów., brawo!

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, yeezus napisał:

Czego nie ma Polk Audio S55/S50 co ma S60E? Naprawdę warto dopłacić?

 

Ten najniższy S50E model sobie odpusc ma tylko dwa glosniki o srednicy 13cm. Roznica miedzy S55E i S60E jest w ilosci glosnikow odpowiednio 2 i 3, ale juz wiekszej srednicy tj. 16,5cm. Porownujac te dwa wyzsze modele to S60E jest po prostu mocniejszy. Jezeli Ci sie podobaly na odsluchu to je wypozycz do domu i tam sprawdz jak graja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, DiBatonio napisał:

Chłopie nie musisz się ze mną zgadzać,  ale nie wciskaj mi takich bredni.

Brednie póki co to ty wypisujesz. Trochę kultury do innych. Wchodząc i pisząc na forum pamiętaj , że to co by nie było miejsce publiczne i "obsrywać" innych na dzień dobry (tak jak ty w tym przypadku pisząc do nowego forumowicza po jego pierwszym wpisie , że ma kompleksy) to se możesz wiesz gdzie robić,, ale nie tutaj. Więcej luzu i poszanowania dla innych człowieku.

Edytowano przez Steel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Steel napisał:

Więcej luzu i poszanowania dla innych człowieku.

Ty to piszesz?Nie może być. 😁😁😁

Do twojej informacji nikogo nie obsrałem, ale widzę, że najwięcej z tym problemu macie Wy wszyscy dookoła, a nie sam adresat wypowiedzianych przeze mnie słów. Właśnie...., więcej luzu by się wam przydało i dystansu do pierdół wyrwanych z kontekstu, robienie gównoburzy z czegoś takiego przypomina mi zachowania obsmarkanej gimbazy na szkolnej przerwie.

Nie drąż tematu, tak będzie najlepiej.

Pisz na temat, jakieś propozycje?

Bo na razie nie widzę tu sensownych w kontekście co powinien zrobić autor wątku z kilkoma wyjątkami potwierdzającymi moje wcześniejsze ...

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...