Skocz do zawartości

Cambridge CXA60/80 a CXA61/81


Artsky

Recommended Posts

W brzmieniu zmieniło się nic lub niewiele. Co prawda ja nowych modeli słuchałem przy okazji. Był odsłuch a ja coś oo prostu robiłem. Ale odniosłem takie samo doświadczenie jak przy starszych modelach. Może gra deczko równiej względem jaśniejszego brzmienia cxa60. Zmieniono po prostu funkcjonalność urządzenia. 

Sprawdzając także angielskie fora 

https://www.whathifi.com/reviews/cambridge-audio-cxa61

Potwierdziłem swoje zdanie.

Dlatego obecnie wyprzedawane niższe ceny na "zera" są po prostu dobrym wyborem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 8.01.2020 o 08:48, S4Home napisał:

Dlatego obecnie wyprzedawane niższe ceny na "zera" są po prostu dobrym wyborem.

Nowe egzemplarze CXA61 i CXA80 są obecnie w tej samej cenie...
Który z nich byście wybrali i dlaczego?

Czy moglibyście porównać te dwa modele? Nie pytam o brzmienie, bo to rzecz subiektywna i trzeba posłuchać... Chodzi mi raczej o bebechy, daki tych urządzeń, itd.

Jestem na etapie wymiany wzmacniacza i zastanawiam się, których z tych sprzętów byłby lepszą inwestycją. W moim przypadku grałby z gramofonu, cd i laptopa.
Mój wątek tutaj: https://forum.audio.com.pl/topic/72024-pomoc-w-modernizacji-zestawu-wzmacniacz-dac

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pytasz o serie 60 względem 80 to pod każdym względem 80 jest lepsza. Oczywiście to samo tyczy się 81. To widać i słychać że to ten sam producent. Brzmienie jest po prostu dojrzalsze. Nie spotkałem człowieka któremu bardziej się podoba 60tka.

Co ciekawe w innych firmach już tak dokładnie nie jest. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Jeśli pytasz o serie 60 względem 80 to pod każdym względem 80 jest lepsza. Oczywiście to samo tyczy się 81. To widać i słychać że to ten sam producent. Brzmienie jest po prostu dojrzalsze. Nie spotkałem człowieka któremu bardziej się podoba 60tka.

Co ciekawe w innych firmach już tak dokładnie nie jest. 

Hm a w jakich firmach już tak nie jest wg. Ciebie?

Wynikałoby, że Cambridge to prawdziwi znawcy od poprawek :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. Po prostu są spojni w tych konstrukcjach.

W jakich firmach tak nie ma?

Chociażby w Nad gdzie modele 316,326,356 i 375 grają inaczej. I nie raz się spotkałem że komuś bardziej podszedł 326 niż 356 ale i 356 przed 375.

Dalej Twój ulubiony, twoim zdaniem ostry denon. Sam przyznasz że pma720 czy tam 800tka nie ważne to zupełnie inne granie niż 1600ne.

Cayin w zasadzie każde modele

Jest jeszcze kilka ale nie chcę mi się wymieniać. Temat nie o tym. Zapraszam cię to posłuchamy przy kawie, złapiesz co nieco.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Każdym audiowym..... Pytasz serio?

@S4Home , pytam serio, powiem Ci czemu...

O muzyce wiem całkiem sporo. O sprzęcie, na którym można jej słuchać... bardzo niewiele. Doszedłem do momentu, w którym czuję, że mój sprzęt, na którym słucham muzyki ogranicza przyjemność z jaką mogę się nią cieszyć. Dopiero od niedawna mogę na poważnie pomyśleć o wymianie sprzętu grającego na nowy/inny i chciałbym podjąć możliwe jak najbardziej przemyślaną decyzję. Nie dlatego, żeby wyrwać dobrą okazję tu czy tam, ale dlatego, żeby zainwestować w dobrą podstawę zestawu, czyli wzmacniacz i później kolumny.

Moja wiedza w temacie w tym momencie nie jest duża. Ale będzie rosnąć i chcę taki sprzęt, który zostanie ze mną na dłużej i będę mógł raczej go rozbudowywać, niż wymieniać na inny, gdy mój gust trochę dojrzeje. Wiadomo, że bez sensu na przyszłość się zamartwiać, czy teraz podejmuję idealną decyzję, ale lubię przemyślane zakupy.

Seria CX od Cambridge Audio mi się spodobała, bo oprócz (podobno) dobrych wzmacniaczy zawiera też odtwarzacz cd i streamer, które z czasem mógłbym dokupić. Ponadto żonie podoba się wzornictwo CX, a jak się okazało, jest to bardziej istotnie, niż na początku zakładałem ;) W sumie nie jest to takie dziwne - oboje z żoną słuchamy muzyki głównie z winyli i płyt cd, bo trzymanie nośnika i okładki w garści po prostu nas cieszy.

Poprosiłem o porównanie konkretnie modeli CXA61 i CXA80, bo zastanawiam się nad tymi dwoma, a nie wiem czy na przyszłość lepiej postawić na nowinki w 6x, czy wyższą serię w 8x, bo nie ogarniam tego całego dual mono, czy niby lepszego zasilania, albo czy lepszy DAC w tym, czy w tamtym. Chcę mieć dobry DAC , ale w dłużej perspektywie liczy się dla mnie tylko dźwięk, brzmienie i radość słuchania. 

Jeszcze jedno: mieszkam w niedużym w mieście, gdzie nie tak łatwo umówić się na odsłuch dwóch, czy więcej konkretnych modeli. Ale zrobię to, dlatego nie pytałem o porównanie brzmienia tych urządzeń - sam posłucham.

Wiesz teraz o co mi chodzi? ;)
Przy okazji, bardzo Ci dziękuję za wszystkie porady. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, S4Home napisał:

Chociażby w Nad gdzie modele 316,326,356 i 375 grają inaczej. I nie raz się spotkałem że komuś bardziej podszedł 326 niż 356 ale i 356 przed 375.

Dalej Twój ulubiony, twoim zdaniem ostry denon. Sam przyznasz że pma720 czy tam 800tka nie ważne to zupełnie inne granie niż 1600ne.

Cayin w zasadzie każde modele

Jest jeszcze kilka ale nie chcę mi się wymieniać. Temat nie o tym. Zapraszam cię to posłuchamy przy kawie, złapiesz co nieco.

Zgoda, że 720 czy 800 gra inaczej niż 1600. Ale przyznasz też, że coś tam wspólnego je łączy. Chyba wpadnę na tą kawę, to faktycznie pogadamy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łączy je napis na obudowie.

Moim zdaniem to inne wzmaki i gdybyś nie wiedział że gra ten sam brand w trakcie ślepego odsłuchu 10 różnych konstrukcji nie powiedział byś że te są z tej samej stajni. Gwarantuje Ci to.

16 godzin temu, aldarion0615 napisał:

oprosiłem o porównanie konkretnie modeli CXA61 i CXA80

60 gra jaśniej, bardziej nerwowo, mniej płynnie. 80tka zachowuje brzmienie naturalne z kierunkiem na jaśniejsze ale gra równiej. Do tego to mocniejszy wzmacniacz przez co gra swobodniej i bardzie wypełnionym dźwiękiem. Mozna to porównać do puzonu. Aby łatwiej zademonstrować. Ten sam instrument ale na początku dmucha  wniego świerza osoba która umie grać. A później doświadczony, z wielkiemi płucami trębacz. Ten sam instrument a gra inaczej nie?

I tu w ciemnym odsłuchu poznam je oba.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

łączy je napis na obudowie.

Moim zdaniem to inne wzmaki i gdybyś nie wiedział że gra ten sam brand w trakcie ślepego odsłuchu 10 różnych konstrukcji nie powiedział byś że te są z tej samej stajni. Gwarantuje Ci to.

60 gra jaśniej, bardziej nerwowo, mniej płynnie. 80tka zachowuje brzmienie naturalne z kierunkiem na jaśniejsze ale gra równiej. Do tego to mocniejszy wzmacniacz przez co gra swobodniej i bardzie wypełnionym dźwiękiem. Mozna to porównać do puzonu. Aby łatwiej zademonstrować. Ten sam instrument ale na początku dmucha  wniego świerza osoba która umie grać. A później doświadczony, z wielkiemi płucami trębacz. Ten sam instrument a gra inaczej nie?

I tu w ciemnym odsłuchu poznam je oba.

Pozdrawiam

Dzięki za wyjaśnienie. Sam wziełem CXA80 na BF poniżej 3k, czyli chyba dobrze. Nie słyszałem 60ki, ale chyba warto było dopłacić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Ars_Poland napisał:

W nowych modelach jest brak regualcji tonów

Audiofilsko :P Oczywiscie żartuję

Nie wiem dlaczego z tego zrezygnowano. Zupełnie nie potrzebnie. Ale to świadczy o zmianach wewnątrz urządzenia które mogą mieć realny wpływ na brzmienie. Nawet jak potencjometr był na 0 to jednak dźwięk musi przez niego przejść, teraz nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2020 o 12:51, S4Home napisał:

Nie wiem dlaczego z tego zrezygnowano. Zupełnie nie potrzebnie. Ale to świadczy o zmianach wewnątrz urządzenia które mogą mieć realny wpływ na brzmienie. Nawet jak potencjometr był na 0 to jednak dźwięk musi przez niego przejść, teraz nie.

a tryb Direct? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...