Skocz do zawartości

Cambridge CXA60/80 a CXA61/81


Artsky

Recommended Posts

Dnia 21.01.2020 o 21:27, S4Home napisał:

Jeśli pytasz o serie 60 względem 80 to pod każdym względem 80 jest lepsza. Oczywiście to samo tyczy się 81. To widać i słychać że to ten sam producent. Brzmienie jest po prostu dojrzalsze. Nie spotkałem człowieka któremu bardziej się podoba 60tka.

Co ciekawe w innych firmach już tak dokładnie nie jest. 

Witam,

przyłączę się do tematu...

a jak się ma się dźwięk axr100 do cxa60 ? Bo ampli dla mnie raz, że wygląda lepiej, dwa, że ma BT i wiele innych "udogodnień" no i cena jest teraz świetna.

Wprawdzie 90% muzyki słucham z CD ale nie sposób kupić wszystkich płyt i czasem ... wiadomo.

Dodam, że posiadam obecnie ampli kd 540R V2 + 540C + Tannoy F4. Miałem zmienić jakiś czas temu sprzęt ale sprawy prywatne wzięły górę.

Zatem konkretne pytanie: czy warto axr100 czy jednak iść w klasyczny wzmak ?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.02.2020 o 12:39, MACIU napisał:

Witam,

przyłączę się do tematu...

a jak się ma się dźwięk axr100 do cxa60 ? Bo ampli dla mnie raz, że wygląda lepiej, dwa, że ma BT i wiele innych "udogodnień" no i cena jest teraz świetna.

Wprawdzie 90% muzyki słucham z CD ale nie sposób kupić wszystkich płyt i czasem ... wiadomo.

Dodam, że posiadam obecnie ampli kd 540R V2 + 540C + Tannoy F4. Miałem zmienić jakiś czas temu sprzęt ale sprawy prywatne wzięły górę.

Zatem konkretne pytanie: czy warto axr100 czy jednak iść w klasyczny wzmak ?

Pozdrawiam

Nowe AXR grają mocniej. Słychać że są mocniejsze i nieco lepiej wysterowują kolumny. Ale grają płycej i mniej rozdzielczo.

14 godzin temu, aldarion0615 napisał:

A ile teraz warto zapłacić za używanego CXA80?

To zmienna. Do póki ktoś jeszcze ma nowe CXA80 to penwie dorwiesz u nich dobrą cenę i ceny używanych są wygórowane. Ale stan jest mikroskopijny. Jak przestaną być dostępne mowe a zostanie jedynie CXA81 za 5300 to cena CXA80 za 3k wcale nie będzie wysoka. Tak to niesyety działa w Audio. Ceny także sprzetu używanego mocno ulegają zmianom.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.02.2020 o 08:32, MACIU napisał:

A jak się ma do tych wzmacniaczy lampa Yaqin ms30l ? Zawsze mnie kusiło mieć takie cudo

Yaqin a Cambridge to świetny izbę szale grania.

11 godzin temu, sthEn napisał:

CXA81 jutro u mnie, będzie testowanko.
Do tego NAD C388 do kompletu i porównania :)

Szkoda tylko, że takie testy nie zrobią nic więcej niż to, że będę chciał po nich zmienić kolumny (czytaj: znowu wydać pieniądze) :D

Dobry test. Ale ale nie koniecznie. Może właśnie to żaden z nich nie sprawdzi się u ciebie. Zasiewam nutkę sceptycyzmu :)

daj znać ja faworyta mam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No NAD po części za Twoją radą. Na CXA się po prostu napalilem bo na papierze ma wszystko. Nie spodziewam się rewolucji, bo patrząc na to ile ostatnio zmieniłem w systemie, i jak bardzo NIC się nie zmieniło, zaczynam dojrzewać do myśli, że to po prostu kolumny mnie ograniczają, a nie A-S701 smile.png W najgorszym wypadku się pozytywnie zaskoczę.

 

Ale jak mi wzmacniacze klasy CXA81 i C388 nie ożywią kolumn, to odpowiedz mam jasną - czas rozejrzeć się za nowymi. A wtedy się odezwę już do Was zapewne. Na razie na testy narażam konkurencję na koszty (i bardzo źle się z tym czuję mimo wszystko).

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, sthEn napisał:

Nie spodziewam się rewolucji, bo patrząc na to ile ostatnio zmieniłem w systemie, i jak bardzo NIC się nie zmieniło, zaczynam dojrzewać do myśli, że to po prostu kolumny mnie ograniczają, a nie A-S701 

A jak u Ciebie z akustyką? Może czas zainteresować się tym aspektem toru audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

Dobry test. Ale ale nie koniecznie. Może właśnie to żaden z nich nie sprawdzi się u ciebie. Zasiewam nutkę sceptycyzmu :)

daj znać ja faworyta mam. 

Faworytem jest zdecydowanie CXA81.

Wiem, że godzinny test to żaden test, i sprzęt się musi wygrzać, ale wrażenie na dzień dobry jest jakie jest. No nic, opiszę wrażenia po tygodniu. Na ten moment jest ładniej, ale bez efektu wow - wciąż uważam, że problem u mnie leży w kolumnach, nie w zasilaniu (pomijam akustykę).

Na razie mam wrażenie, że C388 gra bardzo podobnie jak A-S701 (lepiej, ale bardzo podobnie), natomiast CXA81 zszedł trochę z wysokich uwalniając dużo środka i lekko na korzyść niskich (nie mocniej, ale lepszej jakości dół), co chyba mi się podoba. Ale ja głuchy jestem, więc może mi się wydawać :D

 

Edytowano przez sthEn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc - zwracam i CXA81 i NAD C388.

Grają w połączeniu z moimi kolumnami lepiej, ale nie na tyle, żeby uzasadnić dopłatę 3-4k. Wolę zmienić kierunek, i udać się na odsłuch innych kolumn do A-S701. Obstawiam, że tutaj mogę zyskać dużo więcej, niż zmieniając wzmaczniacz, i to niekoniecznie drożej.

Straciłem również trochę parcie na zmianę sprzętu. Przez weekend podwiesiłem telewizor, dokleiłem sztukaterię na ściany, odsunąłem kolumny od ściany i "od siebie", zdjąłem maskownice, i efekt jest odczuwalny. Mając biegającego 2latka w domu nie będzie to ustawienie na stałe, ale na poważniejsze posiedzenia wiem, że warto poprzestawiać :)

 

Aczkolwiek przyznam, trochę smutno odsyłać CXA81. Naprawdę fajny kawał sprzętu.

Edytowano przez sthEn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...