Skocz do zawartości

Czy Focal Chorus 726 Cambridge Audio AXR100 to dobry tandem


psuj

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Jestem nowy w tym temacie i na waszym forum.

Mam kolumny Dali Lektor 6 którym niedawno zamieniłem "nastoletni" amplituner Yamahy na Cambridge Audio AXR100, zmiana jest bardzo pozytywna zarówno w kwestii jakości dźwięku jak i funkcjonalności. Muzykę odtwarzam w salonie z kuchnią - jakieś 35m2, 30% radio, 20% filmy, reszta to sieć, Słucham głownie wykonawców takich jak Norah Jones, Diana Krall, Michael Buble, muzyki poważnej starych kawałków w stylu Louisa Armstronga ale czasem też rocka.

No i tu pojawia się pewien mój niedosyt - ten rock jest taki "ospały". Miałem kiedyś też Monitor Audio BR2 i tam rock był OK. Mój Amp próbowałem w sklepie z MA BR6,  Focal Chorus 716  i KEF Q550. MA było OK. KEF jakoś nie pasował ale za to Focale bardzo mi się spodobały.

W dobrej cenie mogę kupić Focal Chorus 726. Czy to będzie dobra para do tego CA? Wyczytałem na Forum że te głośniki są dość wymagające. Proszę o pomoc.

Psuj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze rzeczywiście temat zbyt męczącego brzmienia na dłuższą metę może być problemem. Osobiście do AXR100 sugerowałbym kolumny jednak trochę łagodniejsze w górze. Posłuchaj Kef Q750, są bardziej żywe od Q550 i znacznie lepiej wpasują się w Twój salon. A może Pylon Audio Ruby 25 MK2, powinno Ci się spodobać.

Zapraszam na odsłuchy i wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kubakk napisał:

Ten CA AXR100 to mocno jasne granie ?

Nie mam takiego doświadczenia - porównać mogę tylko do Yamahy starej. W CA jest jakby więcej instrumentów, lepszy wokal i dialogi w filmach.

Co w takim razie sądzicie o Monitor Audio. Niekoniecznie nowe Bronze 6  - może używane Silver (RX) 6?

O co chodzi z tym męczącym dźwiękiem?

Psuj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, psuj napisał:

O co chodzi z tym męczącym dźwiękiem?

 

Jak jest za dużo basu lub sopranu to po 30 minutach jesteś zmęczony ;)  Najlepiej jak brzmienie jest neutralne i wierne temu co chciał pokazać master-man tworzący kawałek.

Mnie focale ze starym wzmakiem yamahy męczyły po max godzinie , granie mocarne , mega dynamika , istna dyskoteka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...