Skocz do zawartości

Pomoc potrzebna przy skompletowaniu pierwszego zestawu


Krzysztof Bąk

Recommended Posts

Dobry wieczór

Bardzo się cieszę, że tu trafiłem. Posty na forum czyta się jak najlepszą literaturę. Dzisiaj przeszedłem cały wątek o ślepych testach pomiędzy różnymi formatami, kablami, źródłami dźwięku, itp. Bardzo pouczające.

Po kilku latach słuchania muzyki z telefonu na słuchawkach lub głośniczku bt chciałby kupić sobie zestaw do porządnego słuchania. Moja historia słuchania muzyki to wieża Unitry w latach 80tych, potem wzmacniacz i cd Cambridge Audio z podstawkowymi B&W serii 600 (do tego słuchawki AKG K44, które bardzo lubiłem), potem kilka lat życia w podróży i wspomniany wcześniej telefon (z niewielką przerwą na bardzo ciekawy zestaw Marantza z lat 80tych z kolumnami Sony NX1). Teraz chciałbym wrócić do słuchania muzyki z szacunkiem jaki jej się należy, i chcę kupić "zestaw dla początkującego audiofila XXI wieku".

Będę słuchał płyt CD, i streamingu ze Spotify, bo dzięki Wam już wiem, że nie odróżnię jego jakości od Tidala HIFI 🙂. Planuję też, że w tym roku dokupię gramofon. Mój budżet to 2-5k pln. Sprzęt może być nowy lub używany. Mój pokój do słuchania to 3 x 7 m, przy czym ja będę słuchał na krótszej przekątnej, czyli będę miał 2.5m od głowy do kolumn :-). Kolumny podłogowe raczej nie wchodzą w grę, niestety 😞

Słucham bardzo różnej muzyki, żeby była jakaś referencja weźmy trzy utwory: Glenna Goulda grającego Adagio z koncertu d-moll Bacha (chciałbym słyszeć jak mruczy przy graniu), Radiohead Street Spirit i King Crimson Starless. 

Sam po kilkudniowym przeglądaniu internetu rozważałem takie szalone zestawy:

Marantz Melody X + Tannoy M2

Rotel A11 + B&W 607

Yamaha MusicCast MCR-N870D

Piszę to po to, żeby Wam pokazać jak zagubiony jestem. A do tego wszystkiego dodam, że ważny dla mnie jest też design.

Będę wdzięczny za Wasze podpowiedzi, wraz z ewentualnym wskazaniem miejsc gdzie mogę posłuchać różnych opcji, w Warszawie, ale nie tylko, bo w poszukiwaniu dobrego dźwięku mogę dojechać do innego miasta.  

 

Edytowano przez Krzysztof Bąk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoy M2 to używane stare ale bardzo dobre kolumny. Jeśli chcesz iść w sprzęt używany to polecam je. Cena jakość super. Do tego używany marantz ale nie melody bądźmy poważni tylko pm80 i masz klasowy sprzęt.

Sieć załatwi Yamaha wxad10.

Jeśli chcesz nowy sprzęt to do 21 metrów polecam śmiało Yamahę 602 z heco music style 700.

Wówczas zapraszam po wyceny.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na wytypowane przez Ciebie propozycje to Yamaha lub Rotel. Potrzebujesz odtwarzacza CD i tym budzecie co masz to ciezko bedzie cos zlozyc z ta druga marka chociaz pieknie gra. Z kolumnami podstawkowymi warto posluchac Yamaha MCR-N670D z Mission QX-2. Mysle, ze nie warto doplacac do tego wyzszego modelu PianoCraft poniewaz jest tylko ciut mocniejszy a cena duzo wyzsza.

 

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lysyrafal napisał:

... lub Rotel. Potrzebujesz odtwarzacza CD i tym budzecie co masz to ciezko bedzie cos zlozyc z ta druga marka chociaz pieknie gra. 

 

Dziękuję za odpowiedź. Rotela chciałbym bardzo. Rozglądam się powoli, czytam, dzisiaj ktoś mi sprzed nosa w Warszawie kupił Tannoy M2 w bardzo dobrym stanie. Czekam na wycenę od Piotra Yamahy z Heco. Daję sobie czas do końca stycznia.

Jak na ten moment klaruje mi się zestaw: wzmacniacz + kolumny + cd + streamer (na przykład yamaha wxad10 o której pisał Piotr).

Teraz poczytam o Rotelach 🙂 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw Roteli jest dość męczący dla uszu. Miałem Ra971 to odpowiednik Ra 06. I właśnie ten odtwarzacz CD. Jak już Rotel jako wzmacniacz to do tego miękko grający odtwarzacz Marantz 67 SE. Poza tym przypadłością Ra951 - odtwarzacza, jest samozamykajaca się szuflada przy władaniu płyt. Zniszczyłem tak kilka wartościowych płyt.. 

Nie polecam. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.01.2020 o 23:04, Krzysztof Bąk napisał:

Będę słuchał płyt CD, i streamingu ze Spotify, bo dzięki Wam już wiem, że nie odróżnię jego jakości od Tidala HIFI 

A gdzie to wyczytałeś? Też będę podchodził do tematu streamingu i na razie spotkałem się raczej z opiniami że jednak jest różnica w jakości pomiędzy Tidal Hifi a Spotify (na korzyść tego 1go).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam komplet prawie w całości vintage:  

Marantz CD-67SE

Marantz PM-75

B&W DM 602 S3

Chromecast Audio

 

Dziękuję Wszystkim za podpowiedzi i opinie, dzięki Wam przekopałem się przez stosy opisów. Zobaczymy jak to zagra, dam znać. Nie mam jeszcze kabli, zacznę od jakichś budżetowych, sugestie?

No i zapomniałem o najważniejszym: GRAMOFON. Czy tylko Technics 1200, czy coś innego do 1000 pln polecacie? Napęd bezpośredni, i automat najlepiej.

Edytowano przez Krzysztof Bąk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzysztof Bąk

Dużo masz płyt winylowych? 

Temat gramofonu załóż w dziale analog. 

Przewody w dziale audiofile dyskutują, klub chromecast audio, post #118. Opisane jest co z czym i jakie przewody są potrzebne. Z obrazkami. 😂😂

Potrzebujesz przewody głośnikowe (np. Cordial 2,5 mm2 lub Prolink, optyczny do chromecasta audio( klub chromecast audio). I 2x RCA-2x RCA do CD np. Prolink. 

Drapak, akcesoria, przewody w innym dziale, po założeniu nowego tematu. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...