Skocz do zawartości

Pomoc potrzebna przy skompletowaniu pierwszego zestawu


Krzysztof Bąk

Recommended Posts

Dnia 7.01.2020 o 23:04, Krzysztof Bąk napisał:

Dobry wieczór

Bardzo się cieszę, że tu trafiłem. Posty na forum czyta się jak najlepszą literaturę. Dzisiaj przeszedłem cały wątek o ślepych testach pomiędzy różnymi formatami, kablami, źródłami dźwięku, itp. Bardzo pouczające.

Po kilku latach słuchania muzyki z telefonu na słuchawkach lub głośniczku bt chciałby kupić sobie zestaw do porządnego słuchania. Moja historia słuchania muzyki to wieża Unitry w latach 80tych, potem wzmacniacz i cd Cambridge Audio z podstawkowymi B&W serii 600 (do tego słuchawki AKG K44, które bardzo lubiłem), potem kilka lat życia w podróży i wspomniany wcześniej telefon (z niewielką przerwą na bardzo ciekawy zestaw Marantza z lat 80tych z kolumnami Sony NX1). Teraz chciałbym wrócić do słuchania muzyki z szacunkiem jaki jej się należy, i chcę kupić "zestaw dla początkującego audiofila XXI wieku".Onlinesbi sudoku incometaxindiaefiling

Będę słuchał płyt CD, i streamingu ze Spotify, bo dzięki Wam już wiem, że nie odróżnię jego jakości od Tidala HIFI 🙂. Planuję też, że w tym roku dokupię gramofon. Mój budżet to 2-5k pln. Sprzęt może być nowy lub używany. Mój pokój do słuchania to 3 x 7 m, przy czym ja będę słuchał na krótszej przekątnej, czyli będę miał 2.5m od głowy do kolumn :-). Kolumny podłogowe raczej nie wchodzą w grę, niestety 😞

Słucham bardzo różnej muzyki, żeby była jakaś referencja weźmy trzy utwory: Glenna Goulda grającego Adagio z koncertu d-moll Bacha (chciałbym słyszeć jak mruczy przy graniu), Radiohead Street Spirit i King Crimson Starless. 

Sam po kilkudniowym przeglądaniu internetu rozważałem takie szalone zestawy:

Marantz Melody X + Tannoy M2

Rotel A11 + B&W 607

Yamaha MusicCast MCR-N870D

Piszę to po to, żeby Wam pokazać jak zagubiony jestem. A do tego wszystkiego dodam, że ważny dla mnie jest też design.

Będę wdzięczny za Wasze podpowiedzi, wraz z ewentualnym wskazaniem miejsc gdzie mogę posłuchać różnych opcji, w Warszawie, ale nie tylko, bo w poszukiwaniu dobrego dźwięku mogę dojechać do innego miasta.  

 

I właśnie ten odtwarzacz CD. Jak już Rotel jako wzmacniacz to do tego miękko grający odtwarzacz Marantz 67 SE.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...